Setién: Pro Real je tohle El Clásico důležitější, než pro nás

Quiqueho Setiéna čekala den před odletem do Madridu tiskovka, na které pohovořil o nedělním zápase jeho Barcelony proti druhému Realu Madrid. Trenér Katalánců varoval, že forma obou celků v tomto zápase nemá význam, protože jej všichni chtějí vyhrát.

Embed from Getty Images

Marc Brau, Barca TV: Do zítřejšího (tisková konference proběhla v sobotu, pozn. přek.) vstupujete po čtyřech ligových výhrách vřadě, zatímco Real prohrál poslední dvě kola. Vy k tomu rovněž vedete tabulku. Může mít toto El Clásico velký význam vzhledem k mistrovskému titulu?

Může se jednat o důležité střetnutí, protože pokud vyhrajeme, dodá nám náskok. nevím, jestli bude dostatečný – předpokládám, že ne. Nesoustředíme se však na dynamiky jednotlivých týmů. V takových zápasech je minulost zapomenuta. Neříkám, že můžete zapomenout na své postavení v tabulce a body v ní, ale oba celky se vždy snaží předvést to nejlepší a vyhrát nehledě na svou situaci. Očekávám vyrovnaný duel a uvidíme, kdo v něm bude více efektivní a lépe zahraje.

Ramon Salmurri, Catalunya Radio: Jordi Alba je v nominaci. Může nastoupit od první minuty nebo by to bylo příliš riskantní?

Jordi se cítí poměrně dobře a naše pocity jsou pozitivní. Musím se jen rozhodnout, jestli ho postavit do základní sestavy či nikoliv. Uvidíme zítra, to uplyne další den. Ještě jsem se úplně nerozhodl.

Marta Ramon, RAC1: Myslíte si, že bude lepší zítra vsadit na 4 záložníky nebo hrát odvážněji a postavit i Braithwaita, je-li na to připravený?

Máme specifický plán, který vám samozřejmě neprozradím, abych nic nevyzradil mým soupeřům. Je jisté, že budeme jako vždy bojovat a snažit se hrát lépe než protivník. Máme odlišné možnosti a na některé věci připravený plán. V jiných se rozhodneme za běhu. Doufáme, že se s těmito rozhodnutími trefíme.

Adriá Albets, Cadena SER: Ve středu jste se setkal s Pepem Guardiolou, který na Bernabéu vyhrál šestkrát. O čem jste si povídali? Požádal jste jej o radu?

Jel jsem do Madridu sledovat zápas Realu, ačkoliv je pravda, že jsem se s Guardiolou později potkal. Pořešili jsme různá témata a viděli, jaký má plán na duel s Realem. Některé věci, které udělalo City, mohou přijít vhod a jiné samozřejmě nikoliv nebo je nedokážeme použít. O tom utkání jsme se příliš nebavili.

Germán García, Radio Nacional: Můžou vám být vaše zážitky s Betisem a Las Palmas na Bernabéu užitečné?

Ano, samozřejmě. Spoustu fragmentů jsme sledovali znovu a to dokonce ze zápasu v minulé sezoně. Snažím se pochytit věci, které budou užitečné. Budeme hrát odvážně a snažit se mít míč co nejčastěji to bude možné. A když jej bude mít Real, budeme se muset vrátit. Mé týmy jsou odvážné, tlačí a chtějí mít míč. Když potřebují, tak se dokáží zavřít. Nelze však Real podceňovat a to ani pokud nezažívá nejlepší okamžiky. Určitě nám zkomplikuje život.

Juan Arias, Cadena COPE: Barcelona vyhrála v osmi z posledních jedenácti zápasech na Bernabéu. Věnujete takovým statistikám pozornost?

Jak jsem říkal, na minulosti nezáleží. Všechny sezony a utkání jsou odlišné a pro Real je tento duel klíčový – možná mnohem více než pro nás vzhledem k postavení v tabulce a možnému navýšení našeho náskoku. Je to pro Real důležitý zápas a víme, že tento souboj bude vyrovnaný a oba týmy budou mít šance. V některých pasážích hry budeme dominovat, v jiných to zase bude Real.

Carles Escolán, Radio Marca: Myslíte si, že Real může být po dvou porážkách za sebou a v kontextu, že hraje doma, nebezpečnější?

Myslím si, že Real je vždy brán vážně, ať už hraje kdekoliv. Teď je to možná tento příklad, ale když proti sobě stojí Barcelona a Real, tak se na to zapomíná. Nedíváte se na kontinuitu a vydáte ze sebe to nejlepší. Po začátku utkání už bude všechno v rukou hráčů a nemyslím si, že přídavné napětí z této situaci bude mít na jeho průběh velký dopad.

Alfredo Martínez, Onda Cero: Tohle je velmi intenzivní týden, kdy vás po zápasu na Neapoli čeká první El Clásico. Víte, co by znamenalo pro fanoušky vítězství na Bernabéu?

Ano, samo sebou. Měl bych ještě větší radost za ně, než za mě a uvědomuji si, co mám za odpovědnost. Musím se pokusit vyhrát všechny zápasy a doufám, že se nám to povede, protože nás to přiblíží cíli v podobě zisku titulu.

ESPN Brasil: Sergio Ramos byl dotázán na to, jak ublížit Barceloně a promluvil o vysokém presinku. Myslíte si, že tak bude Real hrát? Jak si myslíte, že si Barca poradí s tímto přístupem rivalů?

Nemám pochyb o tom, že se Real nezavře a nebude na nás čekat. Budeme se muset vypořádat s presinkem. Ve středu byl gól Realu produktem skvělého tlaku v záloze, po němž následovala dobrá přihrávka Viníciuse Iscovi. Nepochybuji o tom, že takto bude Real hrát, avšak je pravdou, že každý se musí někdy bránit.

Achraf Ben Ayad, BeIN Sports: Limituje tlak a dodává důvěru fakt, že jste na Bernabéu dvakrát vyhrál?

Nikdo nejede na Bernabéu v klidu. S Las Palmas jsme tam rovněž odehráli dva dobré zápasy, ačkoliv v tom prvním prohráli. Byla by to pro mě velká radost, kdybych vyhrál a Barca pokračovala ve vyhrávání. Realita je však více komplikovaná než sny a tak si dávám pozor, čili nebudu tak emotivní.

Bernat Aguilar, Nacional.cat: Ansuovi je teprve 17 let, je dle vašeho názoru připraven nastoupit v El Clásiku?

Myslím si, že všichni hráči, které máme, jsou připraveni na to hrát od první minuty a pokud někoho postavíme, bude to proto, že věříme v to, že si povedou dobře.

Sara Gimenez, Movistar: Říkal jste, že El Clásico bude vyrovnané. Co může rozhodnout o výsledku?

To, co ve většině zápasů – přesnost. Tímto způsobem se často vyhrávají utkání, nehledě na zásluhy. Deset centimetrů může být velmi důležitých a já doufám, že budeme efektivní a hrát lépe, než Real. Nemůžeme však kontrolovat vše.

Jamie Eastion, BeIN Sports USA: Barcelona a Real mají nejvyšší držení míče a přesnost nahrávek. Od příchodu do klubu bylo vaším cílem kontrolovat zápasy a v posledních duelech jsme viděli v sestavě čtyři záložníci. Co tohle znamená v daném kontextu? Plánujete nějaké změny, přihlédneme-li k zápasu v Neapoli?

Kontrolování zápasu po většinu průběhu je pro nás velmi důležité, ale občas je to nemožné, protože soupeři si vedou dobře a je obtížné jím sebrat míč a udržet si jej. Naším základem je však hrát fotbalově, to je pro nás velice důležité. Také Real ví, jak držet míč a není snadné mu jej vzít. Ani jeden z těchto týmů nerad běhá za balónem a tak jsou na čele těchto statistik.

Gol: Gerard Piqué dohrával zápas s Neapolí s bolestmi. Je připravený na 100 %?

Ano, myslím si, že se s tímto problémem úplně vypořádal.

Ivan San Antonio, Sport: Ansu Fati se celý druhý poločas rozehříval? Cítí se dobře po fyzické stránce?

Vede si dobře. Někdy mám rád, když se hráči rozcvičují i přes fakt, že je nechci nasadit na hřiště. je pravdou, že bych je možná neměl nechat rozcvičovat tak dlouho, ale potřeby jsou takové, jestli jsou. Ansu se však cítí velmi dobře.

Joan Poquí, Mundo Deportivo: Říkal jste, že jste se ještě nerozhodl nad startem Alby od první minuty. Jde o jedinou pochybnost v úvodní jedenáctce?

Ne, mám ještě další.

ESPN: Celkem nás překvapilo postavení Vidala na křídlo. Bude se jednat o další možnost na tomto postu na další tři měsíce nebo to byla jen jedna potřeba?

Hráčům vždy říkám, že je lepší, když hrají na více pozicích, protože pak mají větší šanci nastoupit. Vidal si na křídle umí poradit s věcmi, které od něj vyžadujeme a je poměrně univerzální, čili nám pomáhá tam, kde potřebujeme. Kdybychom měli specializovaného hráče na tuto pozici, tak by tam možná hrál on. Aktuálně stavíme Vidala tam, kde se domníváme, že to je správné.

Marcelo Bechler, Esporte Interativo: Co si myslíte o tom, jak je El Clásico tak důležité po celém světě? Každý chce tento zápas vidět.

El Clásika jsem vždy sledoval naživo a v jedné z nejlepších lig na světě mají vždy ohromnou nálož emocí. Všichni chceme vidět, jak vyhraje náš tým a toto jsou unikátní zápasy, které rozhodnou o spoustě věcí do budoucna.

Rafael Iverson, Tuttosport: Jaký časový odstup jste si dal, aby váš tým kompletně pochopil vaši herní vizi, Jak přistupujete k případné porážce v tomto kontextu?

Jsem velmi spokojený a myslím si, že se krok za krokem zlepšujeme. Nevím, jak daleko dojdeme. Pracujeme každý den a vždy existují věci na zlepšení. Domnívám se, že nikdy nemůžeme být naprosto spokojení a samotný výsledek nestačí. Musíte pracovat na mnoha aspektech hry a všichni hráči mají prostor ke zlepšení. Je třeba jim pomoci. Rozvineme specifické koncepty, které pak budou mít hráči v hlavách, ovšem existuje jedna věc, kterou kontrolovat nejde a to soupeř. Fotbal se stává čím dál tím více vyrovnanějším a je těžší vyhrávat. Jméno klubu a historie jsou důležité, ale pak musíte vyhrát na hřišti.

Jordi Sunyer, TV3: V Neapolu se stalo to, že domácí chtěli rychle zahrát roh při návratu hráčů Barcelony, které musel upozornit ter Stegen. Co může být důvodem a jak to lze napravit?

Takové věci nemůžete kontrolovat. Všichni z nás zažívají v každodenním životě rozptýlení a my se na to snažíme upozorňovat. Víme o tom, ale i přesto se můžete nechat rozrušit. Já mohu pouze vejít do šatny a říct: ‘Tohle se nemůže stávat’. Ale víte co se stane? Stane se to znovu. Některé věci je těžké vylepšit.

Carlos Ruiperez, La Vanguardia: Pod vašim vedením odehráli Busquets, de Jong a Arthur pouze dvakrát od začátku. Proč tomu tak je? Co potřebují vylepšit, aby mohli v tomto ohledu hrát častěji?

Všechny varianty, které jsem postavil, mi poskytly informace do budoucna. Máme mnoho univerzálních záložníků, kteří se však jeden od druhého navzájem liší. Vybírám je podle toho, co nám mohou v konkrétním utkání dát. Vždy se objeví věci, které půjde zlepšit nebo pochopit, ale to je normální. Já jsem spokojený s každým.

Diari Ara: Messi se zítra stane hráčem Barcelony s největším počtem startů v El Clásiku. Co nám k tomu řeknete?

Rádi bychom jej nasadili do dalších třiačtyřiceti. Neznám statistiky v těchto zápasech, ale Messi je pro nás extrémně důležitý. Doufám, že zítra využije příležitosti odehrát skvělé utkání a pomůže nám vyhrát.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Chceme pomoct koeficientu a prezentovat se jako dobrý tým, tvrdí Hoftych

Ve čtvrtek se Liberec představí na půdě belgického Gentu. Doma dokázal překvapivě vyhrát, nyní to bude mít ale těžší. Cíl má však kouč Pavel Hoftych jasný.

Zbrojovka Brno a Lužánky: Ze slavné éry pouhá vzpomínka

Zbrojovka Brno a Lužánky. Spojení, které je dnes už pouhou nostalgií, dříve bylo slavným spojením. Koneckonců tamní atmosféra je dodnes pověstná a v tehdejší době byl i jihomoravský klub poněkud jinde než nyní.

Kdo by nahradil Zidana v případě jeho odstoupení? Pochettino, Raúl či starý známý

Real Madrid řeší velký problém. Celek Zinedina Zidana se od nové sezóny nepotkal s dobrou formou, téměř na každý povedený zápas připadají dva zpackané.