Reklama

Setién připomněl, že si uvědomoval obtížnost zápasu, Alguacil označil prohru za nespravedlivou

Jako první se po utkání Barcelony s Realem Sociedad podíváme na komentáře obou pánů trenérů. Quique Setién věděl, že jde spolu se svými svěřenci do těžkého utkání a Imanol Alguacil se domníval, že za to, co jeho borci předvedli na trávníku Camp Nou, si zasloužili minimálně remízu.

http://gty.im/1211021386

Quique Setién

Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Real Sociedad vyhrál šestkrát v řadě a jednou z toho bylo na Bernabéu, plus je finalistou poháru. Dobře drží míč, nikdy jej nenakopává a když se rozhodne presovat, má hráče takové kvality, že dokáží soupeři ublížit. I přesto jsme až na pár fází měli kontrolu nad zápasem a vytvořili hodně nebezpečí.

Myslím si, že více, než naši soupeři. Nakonec jsme dali gól díky systému VAR, ale měli jsme jej dát dříve. Podle mého jsme si zasloužili vyhrát. Tu penaltovou situaci jsem neviděl, byl jsem příliš daleko od akce. K vytváření jasných gólových příležitostí je zapotřebí trpělivost – taková, jakou jsme měli v prvním poločase.

Někdy chceme příliš rychle zakončit akci a tento spěch vyústí ve ztrátu míče a nás náchylné na protiútoky. To je však normální, protože hráči zkrátka mají tu touhu zakončovat. Snažíme se to kontrolovat, ale není to snadné. Na tomhle potřebujeme zapracovat. Jinak se na tým dívám dobře a zajímá mě pouze tohle.

Po mentální stránce je výběr silný a přistupovali jsme k tomuto mači po bolestivé porážce. Tým je však velmi silný. Vyhráli jsme obtížné utkání a nyní čeká na Real komplikovaný duel v Seville. Náš soupeř byl skvělý a velice intenzivní. Spoustu věcí dělá správně a má excelentní hráče. Tři nebo čtyři by hráli skvěle i v Barceloně.

Bylo obtížné přečkat ten presink, ale když se nám to povedlo, vytvářeli jsme hrozbu. V druhé půli jsme ztratili trochu na důvěře a soupeř hrál velice klidně. Trochu nás vyvedl z míry, ale jsem velice spokojený s výhrou, která nám umožní být klidnější a ujmout se pozice lídra. Braithwaite začal velmi dobře, dvakrát nebo třikrát vstoupil do vápna.

I postupem času si byl sebou jistý a hodně nám pomohl. Na konci už byl unavený, protože to byl náročný zápas. De Jonga hodnotím dobře. Každý může zahrát lépe, ale on nám dává hodně a znovu opakuji, že naši protivníci nám neulehčili náš úkol. Piqué znovu odehrál výjimečný zápas, stejně jako minulý týden – a to s míčem i bez něj.

Je to fotbalista, který všemu dobře rozumí. Co se týče té strategie bránění Messiho přímého kopu, přináší s sebou riziko – tak, jako vše. Brankář může mít problém s tím, že přes ty hráče nemusí vidět míč. Už jsem říkal, že chci být od všeho ruchu kolem klubu distancován. Soustředíme se na zápasy a víme, jak fotbalový svět funguje. Nemůžeme se nad tím zastavovat.

http://gty.im/1205773307

Imanol Alguacil

Za to, co jsme v tomto utkání udělali, jsme měli minimálně remizovat. Vůči rozhodčím chovám veškerý respekt a jde o velmi těžkou práci. Pokud sudí viděl penaltu, pak to značí, že došlo ke hře rukou. Musíte rozhodčí hodně respektovat. Pískají to, co vidí. Náš tým zahrál proti Barceloně velmi dobře. Před pár dny jsme měli velmi důležitý zápas.

A dnes (vyjádření proběhla v sobotu, pozn. přek.) přišel další. Všichni naši hráči mají svůj velký moment a jde to vidět. Tým hraje velmi dobře a dokáže konkurovat na Camp Nou. Není fér, že jsme prohráli. Zasloužili jsme si alespoň remizovat. Především to byla naše zásluha. Pro naše soupeře a kolegy jako Quique Setién chovám velký respekt.

Náš tým odvedl skvělou práci proti Barceloně, která tak nehrála na své úrovni. Viděli jsme její poslední zápasy na videu a šli do rizika. Naše hra měla velký dopad na to, jak tento duel vypadal. Způsobili jsme našim protivníkům hodně problémů s přijímáním míče. Chybělo nám zakončení akcí. Góyl dávat umíme, to jsme předvedli už několikrát.

Jsou dny, kdy jsme efektivní a jindy přijde okamžik, jako tento. Měli jsme hodně šancí, ale míči se nechtělo do brány, čili nás tato porážka bolí. Jsem ale pyšný na náš přístup. V defenzivním aspektu si musíte dávat velký pozor a mít na paměti potenciál Messiho. Máme hráče, kteří odebírají míče. Dobře navzájem spolupracovali a komunikovali.

Messiho efektivita je všem známa a nám se dnes naštěstí podařilo mu zamezit hrát. Vždy má vůli hrát, to není žádné překvapení a když má svůj den, je k nezastavení. A když na to přijde, Barca z toho hodně těží. Měl pár okamžiků, kdy byl geniální. Jsem první člověk, který řekne, že takový tým umí zahrát lépe.

Dnes by byla mnohem spravedlivější remíza. Jsme stále velmi mladý tým a musíme pokračovat v růstu, což děláme. Máme zde asi deset nebo dvanáct hráčů, kteří hráli pode mnou ještě v rezervním týmu ve třetí nejvyšší soutěži. To vypovídá hodně o akademii Realu Sociedad.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Proč já se vždy dívám na jiný zápas než ti trenéři?
    Já jsem viděl, jak Messi v prvním poločase, 40x ztratil míč svou “kličkou v nulové rychlosti”, kterou mu soupeři už dávno nežerou. Když Barcelona získá míč, všichni hráči se nejdříve rozhlédnou, kde stojí “pan ředitel Messi”, jestli by jako ten míč nechtěl. Když pan ředitel nechce, přihrají Piquemu a tak ho ze soupeřovy poloviny vrátí zpětnou přihrávkou brankáři. Tím soupeř získá pole, Barca pak chybou míč ztratí a je na průser zaděláno. Včera naštěstí pomohl rozhodčí a penalta darovaná několik minut po zahrání rukou, která se těsně po tom činu vůbec nepískala.
    Největší Griezmannovou chybou bylo, že do té Barcelony vůbec lezl.
    Viděl jsem, jak Messi úmyslně sabotoval Griezmanna, který běhal do vápna a kolem vápna, ale nikdy mu nikdo nepřihrál. Griezmann se dostal k míči jen pokud si ho vybojoval sám.
    Tak to jsem zase viděl já, pane Setiéne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené