Setién: Může se zdát, že jsme po lednovém přestupovém okně slabší

Na předzápasové tiskovce před příjezdem Levante se trenér Barcelony Quique Setién rozpovídal hodně o přestupech, práci s hráčským kádrem, ale zhodnotil i svého protivníka, kterého v poslední době sužuje herní krize.

Embed from Getty Images

Marc Brau, Barca TV: Vždy tvrdíte, že očekáváte nejlepší verzi vašeho protivníka, nicméně Levante prohrálo poslední tři zápasy za sebou. Bude to mít nějaký význam? Budete se muset adaptovat nové taktice?

Vždy je dobré vědět, co bude váš soupeř dělat a je jasné, že tohle musíme vzít v potaz. Levante nemá dobrou šňůru a my jsme posledně odehráli dobré utkání, ačkoliv vždy existují věci na zlepšení. Naše zkušenosti s tímto rivalem nejsou dobré, obzvláště pak v posledním vzájemném zápase. Levante ví, jak nám ztížit hru a občas se mu proti nám hodně daří. Jedná se o tým s útočným potenciálem, který se snaží hrát a pokud mají fotbalisté správnou inspiraci, není to lehké.

Ramon Salmurri, Catalunya Radio: V přestupovém okně opustili Barcelonu čtyři hráči, Luis Suárez se zranil a klub nikoho nepřivedl. Myslíte si, že byl kádr oslaben?

Je pravdou, že se tak na to dá dívat. Nyní máme méně hráčů, ale znovu říkám, že od toho je tady rezerva. Ti kluci jsou připravení a zúčastňují se tréninků. Určitě nám pomohou. Může se zdát, že jsme slabší, ale nikdy nevíte. Je to škoda sil se snažit a nedávno jsme provedli velký přestup ve formě Ousmana Dembélého, jenž dobře trénuje a rychle se vrátí do hry. Rozhodně nám hodně pomůže a jde o obrovskou pobídku pro všechny.

Gerard Romero, RAC1: Preferujete užší kádr, který máte nyní nebo máte radši širší tým, jako jste měl u minulých štací?

Vždy zabolí vyhlásit nominaci a někoho nevzít. Preferuji práci s menším počtem hráčů, aby si každý zahrál a je pravdou, že existuje riziko, ale hráči v tomto případě vidí reálně své šance a jsou více motivovaní. Někdy je lepší mít 20 hráčů než 25, kdy se na 5 nedostane. Občas tohle udělá větší škodu, než riziko zranění.

Cadena SER: Co si myslíte o přestupu Trincaa?

Říkal jsem to už včera (tisková konference proběhla v sobotu, pozn. přek.), pravděpodobně při nějakém rozhovoru. Když jsem přišel do klubu, už se na této operaci pracovalo. Klub se takto rozhodl a já k tomu nemám co říct. V příští sezoně bude s námi pracovat a trénovat.

Juan Arias, Cadena COPE: Jaký je váš názor na všechny probírané statistiky včetně počtu přihrávek?

Neříká mi to příliš, kromě toho, že máme větší kontrolu nad zápasem. Když máte míč, znamená to, že vám protivník nemůže ublížit a dát branky. Pokud máte balón 80 minut hrací doby, příležitostí soupeře k tomu udeřit je méně. Občas se mi nelíbí nesmyslné držení míče, vše musí dávat smysl. Většina přihrávek by měla směřovat dopředu, což my děláme. Samozřejmě někdy musíte nahrát i dozadu, například když přesunujete míč do jiné oblasti na hřišti. Když se nevzdáte, ale jste ztracení a inkasujete branky, je to horší.

Carles Escolán, Radio Marca: Arturo Vidal netrénoval včera ani dnes a zdá se mi, že naposledy trochu kulhal. Je jeho zranění vážné?

Ne, není. Má drobné poranění a uvidíme, jak se to vyvine. Nejsem příznivce riskování, protože jak už jsem říkal, máme úzký kádr. Arturo si ale vede dobře.

Gerard Sanz, Onda Cero: Častou kritikou je tvrzení, že Barcelona není favoritem na vítězství v Lize mistrů. Co si o tom myslíte vy? Považujete jí za favorita?

Kdybych byl protivníkem, tak bych se nad tím nepozastavoval – Barcelona je vždy Barcelonou. Je pravdou, že se objevily horší okamžiky, ale z šesti, osmi či deseti kandidátů, kteří aspirují na triumf v Lize mistrů, se může radovat jen jeden. Jsem si jistý, že budeme bojovat a mít stejnou šanci jako všichni naši protivníci.

Laura Brugues, TV3: Můžete nám vysvětlit, co je náplní práce Edera Sarabii (jednoho z asistentů Setiéna, pozn. přek.)? Jak si mezi sebou dělíte úkoly?

Eder se mnou pracuje od mé štace v Las Palmas a já jeho přínos hodnotím velmi pozitivně. Rád se obklopuji mladými lidmi plnými energie a sil. V mnoha ohledech ví více věcí, než já a Sarabia je jedním z lidí, kteří mi pomáhají. Je jich ale hodně. Některé ještě neznám, jelikož jsem v klubu krátkou dobu. Každý dělá něco a je důležitý, protože si to zaslouží. Pracuji se svou skupinkou už 4 roky a společně jsme čím dál tím lepší. Eder je v mnoha ohledech chytřejší, než jsem já.

Achraf Ben Ayad, BeIN Sports: Uvědomuji si, že nyní hrajete doma, ale obáváte se venkovních zápasů? Jedná se o jednu z hlavních věcí na zlepšení.

Máte pravdu, ale první musíme myslet na zítřejší duel. Je pravdou, že musíme zlepšit naše výkony venku a změnit tuto dynamiku. Nechceme si uvědomovat, jestli hrajeme doma nebo na hřišti protivníka. Uvidíme, zdali v tomto uspějeme. Zítřejší vítězství nás určitě posílí před výjezdy.

Jamie Easton, BeIN Sports USA: Co dává Arturo Vidal Barceloně? Někteří tvrdí, že jeho role bude po vašem příchodu menší, protože vy si zakládáte na kontrole v průběhu zápasu. Můžete jí dosáhnout i s Vidalem na hřišti?

Ano, samozřejmě. Už jsem několikrát řekl, že někdy ani sami fotbalisté neví, jak se dokážou zlepšit. Vše závisí na kontextu a tom, co je po vás žádáno. Je fakt, že každý má svůj přirozený herní styl, ale mnoho věcí lze zlepšit a dají se přidat nové elementy. Pokusíme se z každého udělat lepšího hráče. Je jasné, že Vidala nebudu žádat o totéž, co žádám Griezmanna, ale jeho schopnosti ve spojení s tím, co přidáme my, zajistí to, že jeho přístup na hřišti bude skvělý. Někdy není snadné pro hráče, kteří nemají technické dovednosti, pohybovat se v malém prostoru, nicméně poslední výkon Vidala dokazuje, čeho je schopen. Ernesto měl pravdu v tom, že Arturo má energii a pozitivní přístup.

Toni López, La Vanguardia: Existuje nějaká šance na to, že se zítra na soupisce objeví i Dembélé?

Ne, bylo by příliš brzy. Uvidíme, jak to bude u dalších zápasů.

Sport: Zvětšila se šance Lengleta objevit se v základní sestavě po jeho vystoupení v poháru nebo jej vidíte spíše ve čtyřčlenné obraně?

Máme dva dobré levonohé stopery, každého se specifickými prvky a nasadíme je podle toho, co uznáme za správné. Jsem spokojený s oběma. Lenglet dělá to, co jsem po něm posledně žádal, stejně jako Umtiti. Jsem rád, že je oba máme.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Hráč Sparty je pozitivní na Covid! Páteční trénink je zrušen

Jeden z hráčů pražské Sparty byl pozitivně testován na Covid-19. Hráči tak míří na přetestování a v případě dalších pozitivních nálezů by bylo ohroženo utkání se Zlínem, které se má odehrát v neděli.

Blog: Tepová frekvence stoupá, extraliga startuje!

A už je tu zase ten vzrušující pocit, který každý správný hokejový fanoušek zažívá pravidelně v září. I přes spoustu rizik a rostoucí počet pozitivně testovaných lidí na COVID-19, se vedení extraligy rozhodlo pro start soutěže rozsvítit na semaforu zelenou barvu.

Trpišovský chystá proti Teplicím řadu změn. Spoléhat bude především na schopnosti Olayinky

Slavia klopýtla v posledním ligovém kole s Pardubicemi, které je obraly o dva body. Do čela se tak dostala Sparta, která je zatím po třech zápasech 100%. Slávisty nyní čekají Teplice, které sešívaní dokázali porazit v každém z posledních 7 vzájemných střetnutí.