Reklama

Setién: Koronavirus? Nevím, jakou hodnotu může mít můj názor na téma, o kterém nevím vše

Na páteční tiskové konferenci před utkáním proti Realu Sociedad se Quique Setién vyjádřil k chování svého asistenta Édera Sarabii v zápase Barcelony s Realem Madrid a svém vztahu ke kabině. A chybět pochopitelně nemohla ani otázka týkající se celosvětově hlavního tématu posledních dní.

http://gty.im/1204607854

Marc Brau, Barca TV: Real Sociedad se nachází v průběhu intenzivního týdne a má za sebou postup do finále poháru. Mohou být z tohoto důvodu jeho hráči unavení nebo je tento postup posílí?

To se nikdy neví, ale vždy musíte očekávat nejlepší verzi svého protivníka. Nejen, že postoupili do finále poháru, ale také zažívají skvělý ligový ročník. Vedou si dobře a mají velmi kvalitní hráče, kteří jsou ve formě. Očekáváme obtížné střetnutí. Naši soupeři mohou zkomplikovat život komukoliv.

Ramon Salmurri, Catalunya Radio: Můžete vysvětlit, co udělal Eder Sarabia špatně, že jste se museli omlouvat hráčům?

K tomuto tématu není moc co dodat. Jedinou věc, kterou Eder udělal špatně, byla forma, kterou se vyjádřil. Nelíbila se mi a to bych rád vyjádřil. O tom nepochybujeme. Pokřiky na hřiště, varování hráčů a ukazování svého charakteru je normální. To mám rád a nevadí mi to. Trápí mě však forma, kterou je to prezentováno. Omluvili jsme se, protože slova, která byla použita, by dle mého názoru neměla být používána, když reprezentujete takový klub.

Pokřiky samy o sobě jsou normální a naprosto přijaty ze strany hráčů, toto je však něco úplně jiného. Dívá se na nás spousta dětí a lidé si myslí, že by veřejně známé figury měly být dobře vychované. Neustále se objevujeme v médiích a tak si musíme dát pozor na svůj obrázek. Pokřiky a povzbuzování hráčů existovaly vždy. Dělám to já i Eder. Důležitý je způsob. Doufám, že jsem vše vysvětlil naposledy, protože už se k tomu nebudu vracet.

Marta Ramon, RAC1: V rozhovoru pro El Periódico jste mluvil o prvotní neochotě některých hráčů ke změně. Obáváte se, že porážka v El Clásiku a situace s Ederem Sarabiou poškodí vztahy realizačního personálu s hráči a zamezí vám jít dál?

Ne, proč? Prohra je vždy jednou z možností. Bolestivou, ale možností. Jsme připraveni se vypořádat s porážkami a frustrací. Musíme se nad tím povznést a jako vždy jít kupředu. To je sportovcům jasné a nemám pochyb o tom, že stejně jako v životě si musíte vybojovat důvěru. Mnoho z těchto hráčů mají úžasné životopisy a roky vyhrávali všechno.

Santi Ovalle, Cadena SER: Právě jsme se dozvěděli o zranění Arthura, kdy očekáváte jeho návrat? Jde o vážné zranění?

Má menší bolesti a zahájil léčbu. Musíme sledovat její průběh a více říct nemohu. Musíme čekat.

Germán García, Radio Nacional: Čeho se obáváte více – samotného Realu Sociedad, který je překvapením sezony, nebo prostředím, jako např. reakce ze strany publika vzhledem k situaci?

Jsem klidný, jelikož vím, že jsme El Clásico nechali úplně za námi. Je pravdou, že v některých fázích utkání jsme měli hrát lépe, ale zároveň jsme si vytvořili sedm dobrých příležitostí na gól, při nichž jsme mohli skórovat. To je poměrně velký ofenzivní úspěch a ačkoliv vždy existují věci na zlepšení, tohle utkání nás neovlivní. Chceme odehrát skvělý zápas a ukázat fanouškům, že máme velké cíle. Na lídra ztrácíme bod a pořád jich lze získat hodně.

Helena Condis, Cadena COPE: Uvidíme už zítra (tiskovka proběhla v pátek, pozn. přek.) na lavičce změněného Edera Sarabiu?

Eder je takový, jaký byl a bude takový i v budoucnosti. Není s ním žádný problém, musí si jen dát pozor na způsob, jakým se vyjadřuje. To je celé, více se mě na to už neptejte.

Carles Escolán, Radio Marca: V průběhu své prezentace jste říkal, že jste hráče Barcelony více či méně obdivoval, ale že musí být jasně stanovené role. Vy máte autoritu a oni musí do určitého rozsahu poslouchat. Máte pocit, že po tom všem, co se stalo, je pro vás těžší řídit kabinu?

Nevím, o co se opíráte, když naznačujete, že nemám nad šatnou kontrolu. Realitou je, že v ní nemáme žádné problémy. Před příchodem jsem se domníval, že to bude mnohem těžší, ale všechno probíhá hladce. Snažím se přenést své myšlenky a vizi hráčům a ti to přijímají se skvělým přístupem. Na nic si nestěžují.”

Někteří lidé vyjadřují svůj názor, protože je o ně zároveň žádáme. Nic více. Uvědomují si své místo a vědí, že se musí snažit o implementaci toho, co plánujeme. Sami vidí, že spoustu věcí se zlepšilo a nejsou to jen prázdná slova – na potvrzení toho mám i data. Můžete je vidět, o což vy asi nestojíte, ale realitou je, že máme s hráči unikátní vztah.

Alfredo Martínez, Onda Cero: Uspokojuje vás fakt, že Real i vy máte výpadky a bude to tak jistě boj až do samotného konce? Souhlasíte s Piquém, který tvrdil, že v prvním poločase El Clásika viděl jednu z nejhorších verzí Realu, jež pamatuje?

Je pravdou, že to bude velmi obtížné pro oba týmy, aby až do konce sezony vyhrály všechny zápasy. Liga je složitá a vyhrávat v ní není snadné. Máme se dobře, jsme motivovaní k tomu, abychom udrželi rytmus a chceme všechno vyhrát, ačkoliv je fakt, že se občas můžete splést. A co se Gerardova názoru týče, on vidí jednu věc, já můžu vidět něco jiného nebo totéž.

Achraf Ben Ayad, BeIN Sports: Na své pozici jste téměř dva měsíce a už jste toho zažil hodně. Máte dojem, že jste tu delší dobu?

Čas plyne neskutečně rychle, až je ho škoda, protože bych si to rád užíval více. Takhle to cítím a byl bych rád, kdyby to trvalo celý život.

Laura Brugues, TV3: Co vás v Barceloně překvapilo pozitivně i negativně?

Očekával jsem pozitivní věci. Na každém tréninku a při každém bagu vidím ohromné dovednosti těchto hráčů a zároveň dispozice, které mám k práci a o které můžu žádat. Jejich přístup mě uchvátil. Měl jsem pochybnosti o tom, jaké to bude vést takovou šatnu, ale je to mnohem snazší, než se zdá. Ani jednou jsem nemusel křičet a stejné to bylo i v Las Palmas a Betisu. Mou metodou je přesvědčit a obvykle v ní uspěji. Pak ze sebe hráči vydávají to nejlepší.

Čas letí velice rychle a než si to uvědomíme, tak to všechno skončí. Snažím se na ně přenést, aby každý den pracovali, což chápou a přijímají. Každý den může být tím posledním a takhle to beru já. Nikdy jsem neměl žádné potíže s vedením kabiny a stejné je to i zde. Jsem nadšený. Negativní věci nejsou žádné. Rád bych vyhrál více zápasů a zlepšil některé aspekty a to je součástí hry. Někdy se nám daří dobře, jindy hůře. Není to tenis. Máte proti sobě protivníka, který chce, aby se i jemu dařilo.

Edu Polo, Mundo Deportivo: Došel vám po porážce v El Clásiku již prostor pro chyby? Myslíte si, že každá další nyní může být rozhodující?

Takhle jsme uvažovali nad Realem před El Clásikem. Byl před námi a najednou za námi. Vypadalo to rozhodnutě, ale nebylo. O ničem není rozhodnuto, dokud tak neurčí matematika. Vím, že prohrát 5 nebo 6 zápasů vytváří potíže, ale nepřemýšlím nad tím. Raději jsem optimistou a vždy uvažuji nad tím, jak vyhrajeme. Na pláč je čas pak.

Alex Pintanel, Gol: Vidíte v tak vyrovnané ligové soutěži nějakého favorita?

Myslím si, že máme 50% šanci. Žádný reálný favorit není, mění se každý týden. Důležité jsou dojmy ze hry a pravidelnost. Omlouvám se, že to říkám znovu, ale s našimi dobrými sedmi šancemi v El Clásiku na Bernabéu jsem velmi šťastný. Je pravdou, že nakonec záleží na tom, zdali míč skončí v síti nebo ne, avšak nesmíte zapomínat na další věci. Gól Realu padl po Piquého odrazu a stejnou akci jsme měli i my s Martinem, kde odraz neskončil v brance. Takový je fotbal. Nesoustředím se jen na výsledky, ale sleduji i jiné aspekty. Sedm příležitostí na takto složitém stánku je pozitivním výsledkem.

Sergi Capdevila, Sport: Nedávno se Kloppa ptali na koronavirus a on jim odpověděl, že je pouze neoholený chlápek s čepicí na hlavě. Vy čepici nebo vousy nemáte, ale rád bych se vás zeptal, co si na toto téma a s ním spojeném davovém šílenství, rušení sportovních událostí a dalších opatření myslíte vy?

Kloppova odpověď byla skvělá. Já se starám o fotbal, stejně tak i on a nevím, jakou hodnotu bude mít můj názor na věc, o které toho moc nevím. Existují lidé, kteří jsou mnohem kompetentnější, než jsem já. Zdá se, že vy potřebujete vědět všechno. Nerozumím těmto otázkám, ale na něco se musíte ptát.

Rafael Iverson, Tuttosport: Asier Garitano včera řekl, že hrát zápasy bez diváků nedává příliš smysl. Existuje možnost, že proti Neapoli budete hrát před prázdnými tribunami. Jak se stavíte k tomu, že můžete odehrát jedno takové utkání nebo i celou sezonu?

Ještě když jsem byl hráč, tak jsem v jednom takovém zápase nastoupil. Bylo to smutné a to i přesto, že jsme zvítězili. Domácí atmosféra, fanoušci a impuls z jejich strany… to je velmi důležité. Musí se však naslouchat relevantním autoritám. Pokud se rozhonou, že je to nezbytné, uděláme to. Existují mnohem důležitější věci, než zápasy.

Marcelo Bechler, Esporte Interativo: Leo Messi se neprosadil v šesti z posledních sedmi utkání. Obáváte se tohoto faktu?

Ne, neobávám. Bylo by lepší, kdyby jich dal více, ale nikdy mě to netrápilo a totéž platí i pro ostatní hráče. Existují různé série a Messi má příležitosti, což je nejhlavnější. Leo dává góly už 14 let a když to chvíli nedělá, nic se nestane.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené