Setién: Je jasné, že musíme přivést středního útočníka. S Betisem to bude speciální

Tak, jako obvykle, čekala na Quiqueho Setiéna i tentokrát předzápasová tisková konference. Barcelona pod hlavičkou tohoto kola zajíždí do Sevilly, konkrétně pak na stadion Benita Villamarína, kde právě aktuální lodivod Katalánců působil 2 roky. Řeč padla logicky i na to, ale řešil se i příchod nového forvarda.

Embed from Getty Images

Marc Brau, Barca TV: Jak přistupujete k tomuto utkání? Pomáhá vám fakt, že většinu hráčů Betisu znáte, protože jste byl jejich trenérem?

Bezpochyby toto bude pro mě a můj štáb unikátní duel. Strávili jsme tam několik krásných let a Betis dobře známe, ačkoliv je tam několik nových důležitých hráčů. Obecně vzato ale máme dobrou znalost o těchto hráčích, což však neznamená, že je budeme moci kontrolovat. Bude to těžký zápas a to i přes fakt, že poslední výsledky Betisu nebyly takové, jaké by si představoval. V posledním domácím zápase hrál skvěle a poměrně v klidu porazil silný Real Sociedad. Tuším, že to bude obtížná bitva a budeme se muset hodně dobře zapsat, abychom jí vyhráli.

Ramon Salmurri, Catalunya Radio: Jaký typ útočníka potřebujete? Typickou „devítku“, střelce anebo univerzálního hráče, který dokáže v útoku nastoupit kdekoliv?

Pokud se objeví taková příležitost, pak chceme, aby byl univerzální jak jen půjde, ovšem tohle není snadné. Trh je takový, jaký je a první musíme získat povolení k transferu. Máme několik kandidátů, ale je třeba vzít v potaz různé věci. Hodně záleží na okolnostech, nikoliv na mě či někom jiném. Je zřejmé, že někoho přivést musíme. Pravděpodobně by nám to pomohlo.

Gerard Romero, RAC1: Můžeme říct, že díky Canalesově brance, která zachránila Rubiho, jste nyní trenérem Barcelony? Tvrdilo se totiž, že jste tou dobou byl prakticky dohodnutý s Betisem.

To není pravda. Nevím, jestli dostanu jednoho dne šanci vrátit se do Betisu. Z gólu Canalese jsem se těšil, protože je to skvělý hráč a změnil obtížnou situaci týmu.

Santi Valles, Cadena SER: Jaké přijetí očekáváte od fanoušků na Benito Villamarín?

Strávil jsem tam dva skvělé roky a jsme velmi vděčný, jelikož jsem měl příležitost se rozvinout. Můžete se domnívat, že posledních několik měsíců bylo obtížných a tak to i bylo. Úplně jsem ale na ně zapomněl. Vzpomínám na skvělé lidi, přátele, úspěchy, jak šťastný jsem tam byl a jak odvážní jsme byli jako tým. Snášel jsem i ty poslední měsíce velmi dobře a nemám žádné stížnosti. Kritice rozumím a někteří věří, že by se jim v mnoha situacích vedlo lépe. Já jsem svého času podal vysvětlení a každý může mou štaci v Betisu zhodnotit tak, jak se mu zlíbí. Já odcházel spokojený a vím, v jaké situaci byl Betis před mým příchodem a po mém odchodu.

Germán García, Radio Nacional: Kvůli Piquého trestu za karty máte pro zítřejší (tiskovka proběhla v sobotu, pozn. přek.) zápas k dispozici pouze 14 členů A-týmu, takže budete muset sáhnout do rezervy. Hovoří se o příchodu útočníka, ale problémy jsou i jinde na hřišti. Zvažujete rovněž koupi obránce?

Spousta béčkařů s námi trénuje a jedním z nich je Araújo, který s námi pravděpodobně odcestuje do Sevilly. Máme i další hráče, které sledujeme. Přizpůsobíme se tomu, co je a pokusíme se najít řešení. Možná budeme moci získat jednoho hráče. Věříme, že největší nouze leží v útoku.

Juan Arias, Cadena COPE: Nemyslíte si, že velmi úzký kádr limituje trochu vaše možnosti?

Můžete si myslet, že to tak je. Taková je realita. Naši hráči jsou však všestranní a dokáží zahrát na spoustě postech. Doufáme, že nebudeme mít problémy co se kádru týče, ovšem pokud se to stane, budeme to řešit.

Carles Escolán, Radio Marca: Domníváte se, že kvůli vyřazení z poháru, situaci v hráčském kádru a očekávání fanoušků hrajete zítra o více než 3 body?

Ne. Jako vždy se domnívám, že se musíme pokusit vyhrát, abychom překonali tu dynamiku venkovních zápasů, která už nějakou dobu jde vidět. To je důležité. Posledně jsme hráli lépe, ale bohužel to nebylo doprovozeno výsledkem. Byli jsme však o dost lepší a hráli o poznání plynuleji. Tři body jsou rovněž klíčovými, jelikož chceme být na čele a bojovat o titul. O tohle se nyní zajímám.

Alfredo Martínez, Onda Cero: V Barceloně už jste měsíc. Byl jste překvapen do jak širokého éteru se odvíjí vše v tomto klubu, nebo je to vše tak, jak jste si představoval?

Znovu opakuji, že tento éter nevidím, protože se soustředím na svou práci. Chodím na tréninky, analyzuji předchozí zápasy a plánuji ty další. Snažím se izolovat od externího šumu, protože ten mi nepomůže. Vím, jak velká je Barcelona, ale jsem si vědom toho, co nedokáži kontrolovat.

Achraf Ben Ayad, BeIN Sports: Po zápase na Betisu vás čekají dva domácí duely. Vidíte zítřejší střetnutí jako pomyslné finále před zápasy s Neapolí a Realem?

Ano. Uvědomujeme si, že nám Betis dokáže ublížit, jelikož má velmi dobré hráče, kteří umí vytvořit nebezpečí a vystřelit. Musíme vyhrát, to je velmi důležité. Potřebujeme ty tři body a rovněž ukončit tu negativní sérii mimo Camp Nou. Myslím si, že můžeme zlepšit to, co děláme poslední dobou, nicméně tento zápas bude odlišný.

Diari Ara: Jaká byla reakce hráčů po vypadnutí z Copy del Rey?

Myslím si, že všichni uvažujeme nad stejným. Ze zápasu proti Athletiku si můžeme vzít spoustu věcí a vyřazení nás samozřejmě bolí, ale důležité jsou i následky. Musíme jít dál, jelikož nás čekají další zápasy. Nemůžete se od toho odpojit na dlouho.

Co si myslíte o Diegu Lainezovi? Naplňuje víru, kterou do něj Mexičané vkládají? Proč je pro něj tak obtížné se adaptovat?

Každý mladý hráč si musí projít fází aklimatizace a to hlavně, když pochází z ciziny. Obvykle se na ně díváme uměle a neděláme důkladnou analýzu, což hlavně platí u mladých cizinců. Není jednoduché vstoupit do tak obtížné ligy. Musíte si vést velmi dobře, abyste si našel místo.

Diario Marca: Zdá se, že pro změnu povoláváte Riquiho Puiga a Álexe Collada. Co vám každý z nich dává?

Jsou to dva odlišní hráči a my se snažíme vždy předpovědět, koho můžeme potřebovat. Oba to jsou dobří hráči a mají šanci nastoupit. Známe je čím dál tím lépe a dovídáme se, co nám mohou dát. V případě Riquiho je třeba myslet na to, že na jeho pozici může nastoupit hodně hráčů.

ESPN Brasil: Emerson působí ve Španělsku už rok. Jak hodnotíte jeho vývoj? V této sezoně dal tři branky a na dalších pět nahrál.

Myslím, že jsem na tuto otázku odpověděl už před pár týdny. Emersona známe a viděli jsme jeho rozvoj v tomto ročníku. To je nyní potvrzeno. Pokud je hráč obklopen dalšími skvělými spoluhráči, každým dnem je lepší.

Francesc Latorre, TV3: Domníváte se, že problémy Barcelony venku jsou čistě fotbalové? Nebo mají nějaké psychologické pozadí, například po fiascích s Římem a Liverpoolem?

Nejsem jasnovidcem, ale abych pravdu řekl, je to od každého něco. Ve všem je fotbalové pozadí, ale psychologický aspekt je rovněž důležitý. Nevím, jak je to rozděleno procentuálně. Někdy je obtížné takovou dynamiku změnit. Proti Athletiku jsme se zlepšili, ale neměli štěstí. už v 5. minutě jsme měli velmi dobrou příležitost dát gól. Soupeři si vytvořili šanci na konci zápasu a využili jí. Ani nešlo o dobrou příležitost, takové věci se však stávají. Někdy neexistuje logické vysvětlení a pak se najednou vše změní. Nemůžete si příliš mnoho stěžovat, je zapotřebí se herně zlepšit.

Joan Poquí, Mundo Deportivo: Preferujete hrát proti největším rivalům a zatlačit je nebo vědět výsledek už před zápasem?

Je mi to jedno. Důležité je, že se soustředíme na sebe a co můžeme udělat my. Nemá cenu věnovat pozornost jiným věcem.

Jordi Gil, Sport: Co si myslíte o výkonech Lorena, proti kterému si zítra zahrajete? Jak vidíte jeho budoucnost? Barcelona má o něj mít zájem.

Samozřejmě jej dobře znám. Je to zajímavý fotbalista, který byl několik kol nejlepším střelcem ligy. Je velmi dobrý a má spoustu kladů.

Rafael Iverson, Tuttosport: Říkal jste, že v utkání proti Athletiku jste neměli štěstí. Před pár lety říkal Pep Guardiola, že jeho úkolem bylo to, aby štěstí odehrálo co nejmenší roli. Jak k tomuto přistupujete vy?

Nevěnuji tomu pozornost, jelikož nechci, abychom vyhráli díky štěstí. To můžete najít skrze práci a faktu, že zahrajete lépe, než váš soupeř. Můžete to kontrolovat a díky tomu hrát dle vašeho plánu. Později pak můžete věřit, že vám to pomůže získávat vítězství. V určitých časech a při vyrovnaných zápasech může štěstí sehrát roli, ovšem to už nedokážete kontrolovat. Taková je má zkušenost. Chci, aby hráči byli šťastní a užili si hru. Pokud nastane takový případ a budou spolupracovat, vydají ze sebe to nejlepší a pak bude štěstí na vaší straně.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Old Trafford aneb Silný příběh Divadla snů, jenž je domovem Manchesteru United

Manchester United vítězí, další titul pro Manchester United, Rudí ďáblové jednoznačným způsobem ovládli derby... a mohli bychom pokračovat.

Tomáš Souček byl zvolen do nejlepší jedenáctky aktuální sezóny Premier League

Uživatelé portálu WhoScored zvolili nejlepší fotbalovou jedenáctku probíhající sezóny Premier League. A nechybí v ní ani český defenzivní záložník Tomáš Souček!

Svět zaskočen! Conor McGregor prohrál svůj zápas s Dustinem Poirierem

Ostře sledovaný duel, na který se fanoušci těšili už několik měsíců, je již minulostí. Zápas Poirier vs McGregor v rámci turnaje UFC 257 skončil pro mnohé nečekaně, a to právě výhrou Američana!