Spojte se s námi

Fortuna liga

Sestava Sparty na ligu: Zahustel či Kaya v základu, Kozák na střídačce

Zveřejněno

dne

Sparta se chystá na nedělní ligové utkání, když v rámci 1. kola přivítá na Letné Slovácko. K dispozici má šest posil, nicméně pouze některé se probojují do základní sestavy. S kým vyběhne tým z Letné do prvního utkání?

Koláž Ruik Football

Brankář – Florin Nita

Sparta má dva vyrovnané brankáře, nicméně jedničkou může být jen jeden. Na začátku je jím Florin Nita, jenž v přípravě odchytal dvě a půl utkání. Na lavičku tak posílá Milana Heču, jenž odchytal závěr minulé sezony.

Pravý obránce – Ondřej Zahustel

Trn v oku sparťanských fanoušků. Hráč, který i přes to, že je nejslabším článkem základní sestavy, za sebe nemá dlouhodobě náhradu. Ta přišla až teď v podobě Vindheima, nicméně norský obránce se na začátku přípravy zranil, a tak první utkání nestihne.

Stoper – Semih Kaya

Navrátilec z hostování v přípravě zaujal, a tak bude jedničkou na tento post. Je jistý v rozehrávce a dokáže být lídrem týmu. V přípravných utkáních toho navíc odehrál nejvíce, a to 270 minut.

Stoper – Lukáš Štetina

Pro mnohé překvapivě nastoupí slovenský stoper, namísto Davida Lischky, nicméně ten není stále připravený zvládnout celé utkání, tak by měl naskočit od začátku právě Štetina, který odehrál v přípravě necelých 200 minut.

Levý obránce – Matěj Hanousek

Bývalý obránce Dukly či Jablonce nemá ve Spartě konkurenci. Jeho alternací měl být Dudl, ten nicméně nebyl dobře fyzicky připravený. Costa, který je v současné době spíše stoperem, nadále trénuje individuálně.

Zdroj: Sparta.cz

Pravý záložník – Adam Hložek

Nejlepší hráč Sparty v minulé sezoně. Stále ještě šestnáctiletý útočný hráč nebude chybět v základní sestavě ani tentokrát. V přípravě sice nepředváděl výkony jako na jaře, nicméně s přibývající minutáží by se měl vrátit zpět do formy.

Střední záložník – Martin Hašek

V přípravě odehrál tento třiadvacetiletý záložník 225 minut, tudíž se předpokládá, že by neměl chybět v základní sestavě. Jeho konkurentem je Michal Sáček, jenž je ale v současné době druhou volbou.

Střední záložník – Guélor Kanga

V přípravě ukazoval výborné dalekonosné přihrávky, jeho kvality jsou nepopíratelné. Základní sestava ho tak zcela jistě nemine. V sezoně 2019/20 by se měl ale zaměřit na to, aby nedostával zbytečné žluté karty, jinak bude nadále oslabovat svůj tým.

Střední záložník – Michal Trávník

Nová posila z Jablonce v sestavě proti svému bývalému zaměstnavateli Slovácku chybět nemůže. Byl jedním z nejlepších hráčů podzimní části minulé sezony, ke své kvalitě přidal i produktivitu. V přípravě toho ale příliš neukázal.

Levý záložník – Srdjan Plavšič

Srbský šikula byl nejlepším hráčem Sparty v přípravě. Nastoupil ve všech utkáních přípravy a celkem odehrál 225 minut. Svou mrštností a hrou jeden na jednoho bavil fanoušky letenských.

Zdroj: sparta.cz

Útočník – Benjamin Tetteh

V přípravě vstřelil tři branky, díky čemuž se stal nejlepším střelcem v předsezónních zápasech. V bídné produktivitě Sparty ale není tento triumf příliš vypovídající. Tetteh zářil především proti Benešovu, nicméně v přípravě působil lepším dojmem než nová posila Kozák.

Reklama
6 komentářů

6 Comments

 1. RUDOLF

  9.7.2019 na 18:22

  Divím se této predpokladane sestavě. Za prvé Heca je určitě lepší než Nita,hlavně si umí lépe organizovat obranu.Lischka je dalece lepší než Štětina. V přípravě s Kayo byli skvělý. O Zahustelovi je snad už SNAD zbytecne mluvit.Je opravdu podivné jak ho tam ze Sparty stále tlačí. Kanga ač je opravdu dobrý fotbalista,tak ostatní spoluhráče stále nutí aby prihravali pouze jemu.Protihracum není těžké se nato připravit. Určitě tím brzdí hru sparty.

  • M.H.

   10.7.2019 na 18:35

   Naprostý souhlas s Rudolfem.

  • mycwa

   11.7.2019 na 10:05

   Jsi na hlavu?? Lischka se nedávno vyhrabal z hoven a má hrát hned celej zápas aby riskovali že se mu něco stane? Mysli trošku!! Navíc Nita a Heča jsou naprosto srovnatelný golmani.

  • Tomáš Marný

   11.7.2019 na 13:00

   Nevím, čemu se divíte! To není sestava nahlášená trenérem, ale jen úvahy novináře, který má jen povrchní informace z klubu. Stává se z toho agentura “Jedna bába povídala”, pokus se tím někdo baví, je to jeho problém a hloupust těch, kteří na to reagují jako na zásadní informaci. Já tady můžu vysypat taky nějakou sestavu, ale je to jen moje úvaha, tak si to nechám pro sebe.

 2. mycwa

  11.7.2019 na 10:02

  Sparta se nechystá na sobotní utkání, ale na NEDĚLNÍ!

  • Michael Pastva

   11.7.2019 na 11:12

   Děkuji, opraveno.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

Petr Machovský chtěl s Opavou hrát Fortuna ligu bez ´jízdenky´, musel odstoupit

Zveřejněno

dne

Případ prvoligového klubu SFC Opava vyvolal hodně vzruchu. Nové vedení v čele s ředitelem Petrem Machovským chtělo hrát čistou hru bez nutné ´jízdenky´, která zajišťuje ochranu od rozhodčích. Neuspělo, proti tomuto záměru se postavil jiný funkcionář i primátor města za hnutí ANO, aby nebyl klub na černé listině u vládce českého fotbalu Romana Berbra. „Je mi z toho smutno,“ říká Petr Machovský.

Hrát nejvyšší soutěž bez ´jízdenky´, nebyla to naivní představa?

Já byl nejprve v Opavě ve stádiu pozorování a soustředil jsem se na ekonomickou stránku a zavedení nového informačního systému včetně ekonomických středisek. Do sportovního úseku jsem nijak manažerovi (Alois Grussmann) nezasahoval a vnímal jeho kroky informativně v souladu s nastaveným schvalovacím procesem, na kterém jsem se na představenstvu domluvili.

Ale ´jízdenka´ je především o penězích. Opakuji otázku: odmítnout zavedené praktiky, kdy je potřeba koupit si u příslušného orgánu ochranu rozhodčích, nebyla to od začátku sebezničující?

V Opavě nikdo o žádné jízdence nikdy nemluvil.

V klubové struktuře však vystupovali lidé, kteří se v minulosti systému, který vytvořil Roman Berbr, aktivně postavili. Mám na mysli bývalé rozhodčí, v novém vedení člena dozorčí rady Andrease Drastíka a předsedy dozorčí rady Petra Kašného. Uvědomovali jste si, že jen sama přítomnost těchto ´nežádoucích´ osob může Opavě nadělat spousty potíží?

Já personální složení ovlivnit nemohl, to už bylo nastavené v době, kdy jsem do klubu přišel. Nicméně tyto osoby znám, vím o aktivitách ve fotbalovém hnutí a co vybudovali společně v našem okrese. Spolu jsme chtěli vybudovat dobře fungující klub. Nic víc, nic míň.

Došli jste k přesvědčení, že bylo mužstvo bez ´jízdenky´rozhodčími úmyslně poškozováno?

Z mého pohledu tomu tak nebylo. Cítili jsme, že nám sice naklonění nejdou, ale v průběhu pěti šesti ligových kol nám nijak vážně neublížili. To bylo základní poznání. Hrubou chybu vnímám hlavně v Mladé Boleslavi, kdy domácí měli mít vyloučeného Komličenka za stavu 0:1 pro nás, což potvrdila i komise rozhodčích.

Přesto se v klubu rozpoutala hysterie, že jste řezaní. Čím si to vysvětlujete?

Někdo tomu napomohl. Přišlo nové vedení, které chtělo dělat fotbal jinak. A zvyklosti se asi měnit nemají, nicméně já u těchto praktik být nechtěl.

Mluví se o tom, že tím ´někdo´ byl bývalý rozhodčí Miroslav Ozaniak, jenž se netěší zrovna dobré pověsti. V regionálním tisku je nazýván ´černokněžníkem´. Uvědomovali jste si, co je zač?

To jsme věděli. Znám pana Ozaniaka osobně, ale navzájem se respektujeme. Alespoň já jeho. Bohužel máme každý jiný pohled na fotbal a hlavně kdo jej tvoří. Já jsem klubista a dle mého názoru kluby ´dělají fotbal jako produkt´.

On je zástupce servisní organizace, kterou je FAČR a ta fotbal ´řídí´. Nikdy klub jako takový nevedl na žádné úrovni a za mého působení v Opavě nebyl. Vstoupil do struktury klubu jako minoritní akcionář na začátku tohoto roku a zpět se v klubu aktivně ukázal až po mé rezignaci při domácím utkání s Libercem.

Proslýchá se, že on slíbil sjednat nápravu a ´jízdenku´ na příslušných místech zajistit. Víte o tom?

Osobně mi to takto nepřednesl nikdo, schůzka mezi námi s panem Ozaniakem či Berbrem neproběhla. Ale bylo to řečeno sportovnímu manažerovi Aloisi Grussmannovi, že jsme na černé listině a je třeba s tím něco udělat.

Při utkání s mistrovskou Slavií, které skončilo pro vás krásnou remízou 1:1, fanoušci žádali vaši rezignaci, postavili se proti vám. Jak vám bylo?

Byl a ještě jsem z toho hodně rozpačitý a hlavně zklamaný. Při domácí výhře s Příbramí visel na plotu transparent, aby odešel pan Drastík. Byl jsem vyzván zastupiteli města z pozice ředitele, abych to odstranil. Jelikož nápis nebyl hanlivý, ponechal jsem ho, jde o projevení názoru a snad demokracie. Až po utkání jsme udělali za klub identifikaci osob, které transparent přinesly.

Tento postup schválili zástupci magistrátu, majoritního vlastníka klubu. Tím jsem si ale popudil proti sobě fanoušky, protože jsem byl personifikován, že jsem zavolal na fanoušky policii. Omluvil jsem se, že to byl přešlap, opakuji, že šlo o projevení názoru slušnou formou a já jen vystupoval za klub a respektoval žádost majoritního vlastníka. Ale pak jsem visel na plotě každé další utkání.

Požadovali moje odvolání či odstoupení i v utkání se Slavií protestem, kdy někteří fanoušci opustili stadion v 35. minutě. V tomto utkání jsem na transparentu nevisel sám, ale pan Drastík člen dozorčí rady a Glončák předseda představenstva také.

Jak hodnotíte fakt, že přímo primátor Tomáš Navrátil navštívil v Praze Romana Bebra a prosil ho o odpuštění?

Neřekl bych, že prosil o odpuštění, ale primátor nám řekl, že chtěl informace od pana Berbra přímo. Dostal jsem jenom tuto informaci, jeho čin nebyl se mou předem konzultován. Bylo to jeho osobní rozhodnutí či opavské koalice nebo rady města, nevím. Doprovázel ho pan Ozaniak. Znovu se jenom opakovalo, že jsme na černé listině. Mé jméno je ´špatně´ zapsáno u pana Berbra, protože jsem v jeho opozici a že taková akce byla potřeba.

Ale jak vám mohl pomoci místopředseda za Čechy, který nemá s komisí rozhodčích nic společného a tomuto nařčení se dokonce brání soudní cestou?

Opakuji, šlo o soukromou akci pánů Ozaniaka a Navrátila. Jen připomínám, že město vlastní klub z 99 procenty, má na takové jednání tedy právo. Představenstvo na svém zasedání jen konstatovalo, že jdeme nadále stejnou cestou a já budu ve funkci ředitele dál.

Dostal jste důvěru, přesto jste podal rezignaci. Proč?

Na mou osobu byl vyvíjen velký tlak, zasahovalo to i do soukromí a hlavně mé rodiny. Tyto totalitní praktiky jsou z mého pohledu nepřípustné. Proto jsem raději sám odešel.

K cestě primátora, jenž je členem hnutí ANO, se vyjádřili zástupci města za ODS a jeho čin hodně zpranýřovali. Fotbal se stal předmětem politického boje. Jak toto vnímáte?

Stalo se to v době, kdy už jsem z funkce výkonného ředitele odstoupil. Víc tyto politické tahy komentovat nechci.

Jaké máte ze všeho pocity?

Jsem z toho dost rozladěný. Ale především si přeji, aby klub fungoval dál a šel za jasným cílem a to za sportovní záchranou v první lize a ekonomickou stabilizací.

Šel byste po těchto zkušenostech do ligy bez ´jízdenky´znovu?

Kdybych cítil jasnou podporu, tak určitě ano. Ale ta v klubu jednomyslná nebyla, objevili se lidé, kterým zavedené praktiky patrně vyhovují.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Sparta už o Stancia zájem neměla, naopak Slavie reagovala ihned, prozrazují Zíkovi

Zveřejněno

dne

V létě tento největší přestup v české lize vyvolal neskutečnou nevoli a velký emoční náboj, který ještě více rozdělil dva největší odvěké tábory pražských S. Nejedná se o nikoho jiného, než o šikovného záložníka Nicolae Stancia, který ještě v minulém roce oblékal dres pražské Sparty a v letním přestupovém období přestoupil do pražské Slavie. My jsme se zeptali zastupujících agentů, jak to opravdu bylo ohledně přestupu tohoto rumunského reprezentanta.

zdroj: slavia.cz

Jak to celé začalo, když se ohlédneme zpátky? 

Prvotně musíme zmínit, že se jednalo o velmi komplikované a náročné období, ale začneme úplně od začátku.

Začátek mám vnímat jako jeho působení v belgickém Andrlechtu?

Ano, přesně tak, začneme úplně od začátku. Nico Stanciu hraje v Anderlechtu, kde úplně nesplňuje očekávání, protože přišel jako velká hvězda za 13 milionů euro z rumunského FCSB a byl na něho vytvořen velký tlak, angažmá mu úplně nesedlo, tehdy nás naši evropští partneři ze skupiny Spocs oslovili se žádostí Nicovi sehnat nové kvalitní angažmá.

Co se dělo kolem Nica Stancia? Předpokládám, že zájem o jeho služby musel být velký, i přestože se nepovedlo angažmá v Belgii.

Zájem samozřejmě byl i z jiných evropských klubů, ale my jsme diskutovali o Stanciovi se Spartou, od které přišla odpověď: Ano, chceme Stancia!

Bylo to už v době, kdy Spartu vedl italský trenér Strammacioni?

Ano, přesně tak. Bylo to v době, kdy už ve Spartě hráli půlrok hráči s kvalitním CV jako Kaya, Mandjeck, Mavuba, Plavšic a další posily, které přišly v létě a ten první půlrok byl ze strany Sparty takový rozpačitý, těch změn bylo přeci jen asi příliš naráz. A proto, když přicházel v zimě Nico Stanciu do Sparty, tak byl již postoj k cizincům o něco rezervovanější.

Po dotažení přestupu začala jarní část české ligy a celkově se Spartě i po dalším posílení nedařilo a došlo ke změně trenéra, jak jste vnímali situaci?

Do Sparty se vrátil Zdeněk Sčasný, který si Nica velmi dobře pamatoval již ze zápasu, kdy ještě Nico hrál za rumunský FCSB a svým přímým kopem vyřadil právě Spartu v kvalifikaci Ligy mistrů, kterou tehdy trénoval shodou okolností právě pan Sčasný.

Realita na jaře byla taková, že se stále Spartě nedařilo tak jak by si přála, ale byli tam přesto i některé vynikající zápasy ze strany Stancia, vzpomeňme si na derby na jaře 2018, kdy dával dvě branky Slavii, přesto se na něho snášela lehčí kritika, včetně trenéra Ščasného.

V čem kritika trenéra Sčasného spočívala?

Pan Ščasný samozřejmě vnímal, že je Nico výborný fotbalista, ale bylo mu vytýkáno, že není bojovný, že není týmový a hraje na sebe. Na podzim 2018 pak přišlo nešťastné vyloučení v Plzni, takže už tam byl ten pohled na Nica takový spíše negativní a Nico se dostával do psychické nepohody, až to vyvrcholilo za nějakou dobu k tomu, že byla Sparta ochotna Stanciua prodat dále do jiného klubu, už o něho nebyl takový zájem jako předtím.

Jak to bylo s poptávkou na Nica v dresu Sparty?

My jsme evidovali nějaké nabídky, které však nenaplňovali očekávání Nica a ani Sparty, pak přišla nabídka z Al-Ahlí, kde se konkrétně Spartě nabídka nejvíce finančně zamlouvala.

Něco jsem zaslechl i o zájmu týmu Al Wasl z Emirátů?

Ano, tuhle informaci můžeme potvrdit. Možná se i jednalo o zajímavější a vhodnější klub než Al-Ahlí, protože zde trénoval rumunský trenér Reghecampf, nebo-li manžel agentky Annamarie Prodan.

Ale tahle nabídka Spartu neoslovila a my to respektovali.

Jak reagoval Nicolae Stanciu na přestup do Al-Ahlí?

Upřímně můžeme prozradit, že se Nicovi i s partnerkou do Al- Ahlí úplně nechtělo po lidské stránce, přeci jen život v Saúdské Arábii je pro nás Evropany složitý, ale i přesto nakonec do Al- Ahlí přestoupil, aby napomohl ke splnění sezonního cíle klubu, konkrétně kvalifikovat se do pohárů a vrátit slavný klub zpět na tamní špičku.

Ale i zde se to pro Stancia začalo vyvíjet všelijak.

Takže se začala řešit otázka přestupu do jiného klubu?

Nejenom přestupu, ale i možnosti, že by mohl Nico přijít do jakéhokoliv klubu bez náhrady, protože se řešila otázka toho, že bychom s Al-Ahlí rozvázali smlouvu z důvodu jejich nehrazení hráčovy výplaty.

Což v tu chvíli musel být hráč typu Nica Stancia pro spousty klubů velmi zajímavým hráčem, když by mohl přijít zadarmo.

Ano, přesně tak. Nám to nedalo a prvotně jsme Nica nabídli Spartě.

To je zajímavá informace. Jaká byla reakce?

Sparta zájem o Nica již neměla, museli jsme to vzít jako fakt.

Což chápu, že v tu chvíli bylo uzavřené téma. Co se dělo dále?

V té době jsme na Slavii řešili přestup jiného hráče a zmínili jsme Honzovi Nezmarovi, že řešíme možný přestup Stancia, že možná bude úplně volný, protože mu v Al-Ahlí již 3 měsíce neplatí.

Zdroj: slavia.cz

Jaká byla reakce Jana Nezmara?

Honza zareagoval otázkou. Opravdu Nico Stanciu? To byl nejlepší hráč Sparty a celkově celé české ligy. To je prostě rozdílový hráč, který dokáže ovládnout celý zápas.

Co se dělo dále?

Honza Nezmar volal ihned trenérovi Jindřichu Trpišovskému, který následně Nica po sportovní stránce schválil, Slavia tedy projevila zájem.

Po potvrzení zájmu Slavie se začali řešit podmínky přestupu?

Dále se začalo řešit, jestli je opravdu možné, aby Nico přišel bez náhrady a začalo se to řešit s Martinem Procházkou, klubovým právníkem Slavie.

Jak to pokračovalo dále, oslovili jste Al-Ahlí?

Al-Ahlí jsme oslovili.

Ale Al-Ahlí si mezitím již stěžovalo na Nica Stancia na Fifě, že si neplní své povinnosti, že se nevrátil z dovolené včas a celá situace se výrazně zamotala. O rozvázání smlouvy s Al-Ahlí již nemohla být řeč.

Což je velmi patová situace. Copak se dělo poté a jaká byla reakce Slavie?

Slavie se k tomu postavila čelem a rozhodla se do Stancia investovat a koupit ho, měli jsme vyjednat cenu.

Vyjednejte cenu, to je krásná odpověď, kterou asi chcete slýchávat velmi často. Je to tak?

Samozřejmě, ale zde to nebylo až tak nasnadě, protože ho Al-Ahlí nechtělo pustit za malé peníze, ba naopak, takže začalo opravdu náročné a zdlouhavé vyjednávání o ceně a celkových podmínkách, ale nakonec se to povedlo.

Jaká ta částka byla?

Na české poměry se jedná o velmi vysokou cenu, konkrétnější však nebudeme.

Jak na to reagoval Nicolae Stanciu?

Nico měl určité obavy z reakce české veřejnosti, nicméně byl za přestup velmi rád, protože miluje Prahu a na návrat sem se velmi těšil včetně jeho rodiny. Samozřejmě dalším pozitivním faktorem byla vyhlídka evropských pohárů, které Nico chce hrát. Nicméně ještě nebylo vyhráno.

Jak to myslíte? V čem nastal zádrhel?

Nebylo jednoduché se domluvit s Al-Ahlí, kde jsme ve finální fázi přestupu narazili na kulturní odlišnosti ve formě stylu vedení samotného jednání, kde Slavie jednala velmi seriózním stylem, ale zase naopak Al-Ahlí formou „arabského bazaru“, kde se snažili vyjednávat co nejvhodnější podmínky pro sebe. Zpětně musíme panu Tvrdíkovi poděkovat za jeho úsilí a trpělivost, že se vše povedlo dotáhnout do zdárného konce.

Takže se do jednání musel zapojit i pan Tvrdík? Jak to probíhalo?

Jednalo se o finální fázi, kde jednání vypadala tak, že směřují k mrtvému bodu, ale díky zkušenostem a obchodnímu citu pana Tvrdíka se celý přestup povedlo i přes počáteční potíže dotáhnout

zdroj:http://www.global-sports.com/

Dle mých informací byl ten pomyslný poslední krok registrace ten nejtěžší.

Ten poslední krok byl vskutku snad úplně nejtěžší, protože se nám i tohle Arabové snažili znepříjemnit a registrace hráčů z hlediska mezinárodního programu TMS, která obvykle v případě jednání férových klubů trvá pár hodin, se přičiněním činitelů Al-Ahlí protáhla do řádu dnů.

Tak to musela být celkem válka nervů?

Musíme souhlasit, protože to nebyla jednoduchá situace pro nikoho, ale nakonec to celé dobře dopadlo, i když to trvalo o něco déle, než jsme si všichni přáli.

Po přestupu začalo velké emoční období, jak to Nico zvládal?

Logicky tím, že byl ještě před půlrokem ve Spartě, tak to celé dostalo velký emoční náboj, protože přestoupil k největšímu rivalovi, bylo to velmi pikantní téma a samozřejmě pro Nica to bylo velmi psychicky náročné. Dostával včetně manželky různé nepříjemné zprávy prostřednictvím sociálních sítí.

Jak jste na tohle jako zastupující agentura reagovali?

Samozřejmě jsme Nica upozorňovali, že na to dojde, ať je připravený, ale musíme ocenit přístup Slavie, hlavně Honzy Nezmara a trenéra Jindřicha Trpišovského, kteří velice lidsky a s obrovskou empatií Nica podrželi v té lidské rovině a podpořili ho, čehož si Nico velmi váží a což mu pomohlo se v klubu rychle etablovat.

Myslím si, že Nico Stanciu je výborná posila pro Slavii, hlavně pro Ligu mistrů je velkým přínosem a předpokládám, že právě tohle byl ten hlavní důvod?

Slavie Nica kupovala také kvůli mezinárodním pohárům, protože Nico je hráčem pro mezinárodní fotbal, takto jsme o tom mluvili s Honzou Nezmarem s Jindřichem Trpišovským, že Nico je opravdu mezinárodní kategorie a že od něj čekají, že bude rozdílovým hráčem na té mezinárodní úrovni.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Pět nejlepších veteránů v české Fortuna lize

Zveřejněno

dne

Nacházejí si již v pokročilém fotbalovém věku, přesto však ve svých týmech patří k velmi důležitým hráčům, kteří jsou stále schopni podávat velmi kvalitní výkony a fanoušci je s velkou oblibou sledují. Kdo jsou ti vůbec nejlepší veteráni ve Fortuna lize?

Embed from Getty Images

David Limberský (Viktoria Plzeň)

Jeden z nejkontroverznějších hráčů ve Fortuna lize, který se proslavil především díky několika životním chybám a omylům. Minulý týden dokonce předčasně málem ukončil kariéru, když proti jeho týmu byla v nastavení odpískaná přísná penalta. Co se ale týče jeho herních kvalit, nemá na levém bekovi v české lize takřka žádnou konkurenci. Má všechno, co by měl moderní krajní obránce mít, rychlost, dobrou fyzickou připravenost a také skvělou přihrávku ze strany.

Marek Matějovský (Mladá Boleslav)

Letos v prosinci oslaví tento skvělý technik již osmatřicáté narozeniny. Jeho věk však na letošní výtečných výkonech v dresu Mladé Boleslavi není vůbec znát, ba naopak. Stejně jako za mlada zásobuje své spoluhráče skvělými gólovými přihrávkami, kterých již v probíhající sezóně nasbíral celkem šest. Matějovský je celkově naprosto klíčovým mužem pro celou základní jedenáctku Středočechů, jelikož především on se nebojí na sebe v klíčových momentech zápasu vzít na sebe odpovědnost a vymyslet nečekané herní řešení situace, po kterém často padne gól do soupeřovi sítě.

Milan Petržela (1.FC Slovácko)

Stejně jako jeho velký kamarád David Limberský také Petržela letos oslavil šestatřicáté narozeniny a již se pomalu, ale jistě připravuje na život po fotbalové kariéře. Po konci loňské sezóny Petržela opustil partu okolo trenéra Pavla Vrby a přestoupil do Slovácka, tedy přesně tam, kde začínaly jeho první ligové kroky. V dresu Slovácka letos odehrál ve Fortuna lize dvanáct utkání, ve kterých vstřelil dvě ligové branky. Na hráče soupeře stále platí především jeho hbitost a rychlost.

Pavel Zavadil (SFC Opava)

Zavadil je vůbec nejstarším hrajícím hráčem v české nejvyšší soutěži. Letos oslavil v dubnu oslavil tento známý bouřlivák již jednačtyřicáté narozeniny. Pro Opavu jsou jeho zkušenosti naprosto klíčové v bojích slezského celku o záchranu. Zavadil má skvělou střelu ze střední vzdálenosti, skvěle zahrává standardní situace a svým bojovným přístupem v zápase jde příkladem všem svým spoluhráčům.

Milan Baroš (FC Baník Ostrava)

Koncem října oslaví vítěz Ligy mistrů z roku 2005 osmatřicáté narozeniny. Ačkoliv již v letošní sezóně v Baníku nemá takovou stěžejní roli, jakou měl v posledních dvou sezónách, tak má svému týmu stále co dát. Rychlostně to již sice není žádný expres, avšak instinkt gólového zabijáka mu stále zůstal. Opomenout nelze ani jeho bojovnou povahu, díky níž Baroš dokáže vyhecovat své spoluhráče k vynikajícím výkonům.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené