Reklama

Sešívaní pozor! Podívejte se, jak to Pekhartovi pálí v Legii

Nejlepší střelec Ekstraklasy 2020/2021 a zároveň nejlepší cizinec v nejvyšší polské soutěži. To je vizitka českého útočníka Tomáše Pekharta! Slávisté musí být na pozoru, sestřih jeho gólových hodů ukazuje, jaký je český reprezentant v dresu Legie gólostroj.

Síla Tomáše Pekharta je především v šestnáctce soupeře. V gólovém sestřihu je vidět, jakou sílu má ve vzduchu. Legia si díky jeho síle může dovolit zjednodušovat hru a hrát poměrně přímočarý fotbal.

V sestřihu nechybí ani parádní gól patou. Rodák ze Sušice se prostě v polském gigantovi našel, ve 32 letech zažívá nejlepší a nejgólovější období kariéry. Podívejte se sami!

Tomáše Pekharta zdobí bohaté zkušenosti z českého, německého, řeckého, izraelského i španělského fotbalu. Nyní proti jeho Legii stojí tuzemský mistr, který Pekhartovi pomohl do velké fotbalu.

Je otázkou, jestli proti Slavii Pekhart nastoupí od první minuty, pokud ano, tak to pro obranu sešívaných bude pořádná zkouška. Jaký recept by svým svěřencům měl předepsat trenér Jindřich Trpišovský?

Jedinou cestou je vymazat Pekharta ze hry a eliminovat jeho silné stránky. To znamená nedat Legii prostor v křídelních prostorech a rychle dostupovat protihráče. Zároveň je nutné, co nejvíce snížit počet standardních situací polského týmu.

Funkční strategií by mohl být výkon z druhého poločasu proti Ferencvárosi, kdy se hrálo ve velké intenzitě a sešívaní absolutně dominovali.

Zdroj: PKO BP Ekstraklasa

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené