Sen o předání poháru se vyplnil, NHL může sklízet ovace

Hotovo! Stanley Cup pro sezónu 2019/20 byl předán právoplatnému majiteli, úkol je splněn. K tomu se ještě podařilo nejslavnější hokejové lize vyškrtat likvidační ztráty. Boss nejslavnější hokejové ligy světa Gary Bettman může že se svými kolegy sklidit aplaus a uznání. 

zdroj: https://www.instagram.com/pally_18/

Že byl Stanley Cup ochuzen o diváckou kulisu? V tomto případě je to jedno. Slavit můžou všichni, ne jenom Tampa, která si tento ročník nakonec podmanila stříbrným hokejovým klenotem. 

Už když se některé zápasy začátkem jara musely hrát před prázdnými tribunami, bylo zaděláno na malér. Pak už 12. března přišel tvrdý verdikt – NHL je přerušena. Dlouhé týdny a měsíce nikdo nevěděl, co bude dál.

Vedení soutěže bylo připraveno za dohrání ročníku bojovat do posledního dechu. Dokonce si na čelo klepala i řada samotných hráčů a označila tuhle možnost za nepředstavitelnou. Tím spíš, když se začalo mluvit o uzavřené bublině.

Lákadla v podobě předání Stanley Cupu a zmenšením finančních ztrát na polovinu byla v celém procesu naprosto klíčová. Přesto, “Hlavně bezpečnost!” zmiňoval Gary Bettman stále dokola. “Ale jak, proboha?!” kroutila nechápavě veřejnost hlavou.

Liga vynaložila neskutečné úsilí, včetně obrovských nákladů, aby tento majstrštyk dokázala dotáhnout do zdárného konce. Přestože byli všichni stále ujišťování, že v případě, že se v bublině vyskytnou komplikace, nebudou váhat ligu přerušit.

Ještě než se samotní aktéři uzavřeli v Edmontonu a Torontu od okolního světa, všichni byli několik dní po sobě testováni, aby mohli v bublinách garantovat plně bezpečné prostředí.

Nejdelší sezóna v historii NHL a pravděpodobně i celého hokeje je u konce. Bez šesti dní trvala s koronavirovou pauzou…

Zveřejnil(a) Rostislav Niedoba – hokej dne Pondělí 28. září 2020

Tramtadadá! Povedlo se! Až na pár dobrovolných výjimek se všichni odebrali ze svých domovů zpátky, tentokrát na společné pracoviště. 

Od posledního údaje, tedy ukončeného devátého týdne Fáze 4 (oficiální den obnovení sezóny NHL) liga provedla 33 184 testů na COVID-19. Úspěšnost negativních případů je z tohoto ohromného čísla stroprocentní, což jen podtrhuje veleúspěšnou misi, do které se všichni vrhli.

NHL dokázala bez nadsázky pro hráče vytvořit v této době jedno z nejbezpečnějších míst na světě. Přestože to všechno trvalo trochu dlouho, jelikož už tento týden měla podle původního plánu začínat nová sezóna, těžko zástupcům kanadsko-americké soutěže něco vyčíst. Tohle prostě zvládli na jedničku!

Rovněž se určitě nedá říct, že by tento Stanley Cup neměl takovou váhu. Je pravda, že vychutnat si bezprostřední okamžiky po vítězství se svými fanoušky je slast nenahraditelná, ale taky podmíněna vyhraným posledním zápasem na domácí půdě.

Těžko bychom taky hledali způsob, jakým partu šampionů skutečně semknout. Ty největší chvíle vítězství se totiž rodí po tom, co je člověk schopen vystoupit z komfortní zóny. Dá se říct, že tohle mají šampióni letos splněné do puntíku.

Samozřejmě nejen oni. Dallas také ukázal, jak může podceňovaný mančaft hrát o nejvyšší metu na hokejovém slunci, když se utvoří v týmu ta správná parta, která hodlá pro tým obětovat i své zdraví. A to tak, že skočí třeba do pumelice nejtvrdších střelců na planetě. Ale zvítězit může jen jeden, takový je už sport.

Pouze jeden ze všech čtyřiadvaceti zúčastněných týmů v rozšířeném play-off získal na konci té mimořádně dlouhé a těžké cesty slavný pohár Lorda Stanleyho. Slavit však mohou všichni. Poražení totiž nemají tentokrát jen dobrý pocit, ale dost možná zachráněné živobytí na následující roky.

Je absolutně nepodstatné, že to všechno posune start další sezony až někde na hranici dalšího kalendářního roku. 

V Evropě se zatím hokejové organizace potýkají nejen s omezeným počtem diváků na tribunách, ale taky se samotným virem, odkládáním zápasů a existenčních nejistot. 

Jediné, z čeho mohou mít aspoň malou radost, je, že se jim na pár měsíců do týmu nastěhovala nějaká ta hvězdička ze zámoří. A majitelé na starém kontinentu trochu doufají a věří, že třeba další sezóna NHL nakonec vůbec nezačne. A že jim ty superstar vydrží i do konce sezóny.

Zeptejte se však party okolo Garyho Bettmana. Ten se vám vysměje do obličeje. On totiž řekl, že nová sezóna v NHL začne. A pokud to řekne, je těžké mu to nevěřit a dělat z něj naivního troubu. Tohle už dokazovat nemusí.

Není tedy otázka jestli, ale kdy a za jakých podmínek další sezóna v zámoří začne. Po takovémto úsilí, které vedení NHL vynaložilo, aby zachránilo sezónu i rozpočty? Jen těžko bychom mohli vidět scénář, ve kterém by se ten nejlepší hokej na světě nehrál.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ronaldo je vyšetřován kvůli návratu do Itálie s pozitivním testem na Covid-19

Vincenzo Spadafora, italský ministr sportu, kritizuje Cristiana Ronalda, který se rozhodl odletět zpět do Itálie poté, co měl pozitivní test na koronavirus během mezinárodního utkání s Portugalskem.

Fede Valverde se pomalu stává klíčovým hráčem Realu Madrid. Kde se vzal a jakou má zvláštní přezdívku?

Federico Valverde v sobotním El Clasicu poslal Real Madrid do vedení a španělská média ho označila za muže zápasu. La ligu moc nesledujete a nevíte o koho jde? Tak si 22letého Uruguayce rychle zapamatujte, pomalu totiž přebírá otěže madridské zálohy a potenciál má skutečně obrovský.

Vrba do Baníku? Pod Kozlem to nešlape, majitel Brabec již o něj dříve několikrát zájem projevil

V minulosti se Vrba vyjádřil v tom smyslu, že by si jednou znovu rád zatrénoval blízko jeho rodišti v Ostravě. Nadešel teď po vyhazovu z bulharského Ludogorets Razgradu ten pravý čas na splnění tohoto přání?