Semedo: Hra na levé obraně? Dělám to, o co mě žádá trenér

Barcelonu reprezentoval při povídání s žurnalisty vedle kouče Valverdeho také pravý bek z Portugalska Nélson Semedo. Ten zdůraznil touhu týmu zlepšit se v nadcházejících zápasech počínaje tím se Slavií v základní skupině F Ligy mistrů UEFA.

Embed from Getty Images

Pol Martínez, Barca TV: Jak důležité je pro vás vítězství nad Slavií? Pokud zítra (tiskovka proběhla v pondělí, pozn. přek.) vyhrajete, bude vám k postupu scházet jen bod.

Je to důležitý zápas, jelikož jsme blízko postupu. Chceme vyhrát a uděláme pro to všechno. Myslíme si, že to bude těžké jako v Praze, nicméně určitě odehrajeme dobrý duel.

Ramon Salmurri, Catalunya Radio: Držíte první místo v lize i ve skupině Ligy mistrů. Opravdu to reflektuje vaši hru?

Je zřejmé, že se musíme zlepšit, což dokážeme. Nesmíme však zapomínat na to, že v Lize mistrů jsme získali dvě výhry a jednu remízu.

Marta Ramon, RAC1: Hrajete velmi nepravidelně. Myslíte si tedy, že jste kandidáty na vítězství v Lize mistrů?

Je to těžké, ale jsme Barcelona a chceme vyhrát všechny turnaje, ve kterých působíme. Abychom toho dosáhli, musíme se zlepšit. Půjdeme zápas od zápasu a pokusíme se hrát lépe a lépe.

Sám jsi odehrál spoustu zápasů na levé obraně. Myslíš si, že to je zvláštní?

Snažím se dělat to, o co mě žádá trenér. Jsou to jeho rozhodnutí a chci ze sebe vydávat to nejlepší a vyhrávat.

Jordi Grau, TV3: Souhlasíš s názorem, že v posledních zápasech na levé straně dodáváš týmu více v útoku, než když jsi hrál vpravo?

Každé utkání je odlišné a v posledních dvou zápasech se nám nalevo dařilo, čili to pro mě bylo snažší.

Joan Poquí, Mundo Deportivo: Jak si vysvětluješ tak velký rozdíl mezi výsledky doma a venku?

Jsme silní doma a naši soupeři se vždy venku více snaží. Pokud zlepšíme naši hru, budeme vyhrávat i mimo Camp Nou.

Adriá Albets, Cadena SER: Jaká je nálada v kabině po sobotní porážce? Mělo to hlavní spojitost s přístupem hráčů?

Už jsme tento zápas nechali za námi, ačkoliv se samozřejmě snažíme napravit způsobené chyby. Věříme sami v sebe a uvědomujeme si, že zítřejší zápas je velmi důležitý. Pokud vyhrajeme, uděláme velký krok kupředu.

Helena Condis, Cadena COPE: Okomentovali jste v kabině chyby a hledali jejich možné řešení? O čem jste se bavili?

To nemohu říci, ale víme, že je třeba se zlepšit. Nemusíme o tom mluvit, všichni cítí, že ze sebe mohou vydat o něco více. Zítra budeme určitě hrát velmi dobře.

Carles Escolán, Radio Marca: Jak důležité je psychologické zázemí? Mluvili jste o tomto? Zdá se, že máte problém zareagovat.

Řím a Liverpool je věcí minulosti a z těchto chyb jsme se poučili. V utkání s Levante bylo 10 – 15 minut ve druhé polovině pro nás velmi obtížných. Zareagovali jsme, ale nepodařilo se nám dát gól. Nyní myslíme na Slavii.

Alfredo Martínez, Onda Cero: Nemyslíš si, že si vaši protivníci proti vám vytvářejí příliš mnoho šancí? Nejste příliš ohrožení vůči jejich útokům?

Naši soupeři jsou dobří a když čelí nám, jejich touhy jsou ještě větší. Toto je obecný problém a společně na něj určitě najdeme řešení.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.