Šéf Slavie nyní místo fotbalu řídí krizový stav v ČR, co má na starosti?

Jaroslav Tvrdík má v nynější době, kdy je fotbal na nějakou dobu pasé, hromadu politických povinností. Ministr vnitra Jan Hamáček jej povolal do Ústředního krizového štábu a zároveň šéf Slavie pomáhal při nákupu ochranných pomůcek z Číny. Co o aktuální situaci prozradil v rozhovoru pro iDNES?

zdroj: slavia.cz

„Pomáhat v podobné situaci je lidská povinnost. Neumím léčit a ošetřovat, ale mohu se svým týmem pomoci v tom, v čem jsme dobří. Máme v Číně řadu přátel a známých, moji čínští spolupracovníci svoje rodiny,“ komentoval svou aktivitu při shánění pomoci v Číně Jaroslav Tvrdík. „Čína virus podcenila a celá Evropa opakovala její chybu,“ dodal.

Proč právě pomoc z Číny? „Nebyla jiná země světa, kde by šlo materiál v potřebném množství pořídit. Pomohli jsem se vším, co bylo potřeba na čínské straně,“ nechal se slyšet. Teď je také členem krizového štábu: „Pomoc jsem sám aktivně nabídl ministerstvu zdravotnictví a ministerstvu vnitra. S ministerstvem zdravotnictví spolupracujeme na koordinaci přepravy a proclení v Číně. Ministr vnitra mě povolal do krizového štábu ministerstva a pro něj děláme rozhodující část práce.“

Klíčovou roli v dodávce z Číny dle Tvrdíka hrála osobní přátelství prezidentů a také fakt, že Česká republika zemi, kde jsou porušována lidská práva, materiálně pomohla. „Dobré vztahy jsou první předpoklad, schopnost je pragmaticky využít druhý. Roli Jana Hamáčka úplně docení až čas. To, že zdravotníci a lékaři mají vše potřebné a patříme nyní k nejlépe vybaveným zemím světa, je především jeho zásluhou,“ pokračoval šéf Slavie. Dá se čekat, že s jeho tvrzením zřejmě drtivá většina lékařů nebude souhlasit. 

A jak nyní vypadá Tvrdíkova pracovní náplň? „Denně komunikujeme s čínským velvyslanectvím v Česku, které vše předává do Číny. Je to nejrychlejší cesta. Osobně nám pomohl nejvyšší představitel Šanghaje Li Qiang, kterého Česko dobře zná z jeho působení ve vedení provincií Če-ťiang a Ťiang-su,“ nepřestával v klanění se Číně.

„I díky němu máme v Šanghaji zázemí a logistickou základnu. Materiál navážíme do velkoskladu, který pro Českou republiku operativně zapůjčila skupina PPF. China Eastern zboží přebírá přímo ve skladu a pomáhá s logistikou přepravy na letiště a jeho proclením,“ zakončil Tvrdík popis současné situace v rozhovoru.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.