Spojte se s námi

Fortuna liga

Šéf LFA Svoboda hlásí: Ligu chceme dohrát! Už teď jsou desetimilionové ztráty

Publikováno

dne

Moc dobře ví, že v zájmu všech aktérů je, aby se nejvyšší česká fotbalová liga dohrála. Šéf Ligové fotbalové asociace (LFA) Dušan Svoboda udělá maximum, aby se nejvyšší soutěž ještě rozjela a znala mistra či sestupujícího. Jednou z možných variant je ale také to, že se Fortuna liga anuluje a tím pádem mnohou vzniknout i stomilionové ztráty.

Šéf LFA Dušan Svoboda (vpravo) – ilustrační snímek. Zdroj: fortunaliga.cz

Fortuna liga se nehraje od 12. března, kdy byl kvůli pandemii koronaviru vyhlášen nouzový stav. Od té doby se fotbal v ČR nehraje. Svoboda ale věří, že se liga dohrávat bude.

„Nyní je to tak, že pokud chceme sezonu dohrát do konce června, potřebujeme zhruba do 30. dubna rozhodnout o pokračování ročníku. Nejzazší termín, kdy bychom pak potřebovali spustit soutěžní zápasy, je 13. května. Na druhou stranu – termín 30. června už přestává být dogma a začínají se napříč Evropou zvažovat možnosti, jak dohrávat ligy i v červenci,“ prohlásil Svoboda pro deník Sport.

Zároveň vyvrátil množící se spekulace, že by nehrála nadstavba. „Tato varianta pro mě neexistuje, protože tím bychom fatálně narušili regulérnost soutěže. Nemůžeme měnit uprostřed hry schválená pravidla. Tedy buď sezonu řádně dohrajeme kompletně, nebo ji nedohrajeme vůbec. Jinou variantu nevidím,“ dodal Svoboda.

Klidně se ale může stát, že se letošní sezona anuluje. „Nikdo by nebyl mistr, nikdo by nesestupoval, nepostupoval, prostě nic. Je to strašná představa a já věřím, že k ní nedojde. Co bychom ale museli řešit je klíč, kterým bychom do další sezony poslali zástupce do evropských soutěží,“ řekl Svoboda, který také prohlásil, jaké ztráty už LFA má a jak by mohly narůst.

„Už nyní se dá říct, že ztráty, které počítáme v Česku, budou v řádech desítek milionů korun. Pokud však sezonu nedohrajeme a zavřeme krám, hrozí nám ztráty ne v desítkách, ale ve stovkách milionů korun. Takhle jednoduché to je.“

Reklama

Oblíbené