Reklama

Sedm potenciálních nástupců Tomáše Krále na post prezidenta Českého hokeje

Kauza kolem současného šéfa Českého hokeje Tomáše Krále nadále graduje. V pondělí uspořádal vrchní činitel svazu tiskovou konferenci, kde obhajoval svou minulost, kterou vyšťourali redaktoři Deníku Sport. Král se rozhodl svolat na středu výkonný výbor, jenž má anonymním hlasováním potvrdit, nebo shodit Královu důvěru.

Ačkoliv většina zdrojů a odhadů mluví o tom, že si současný prezident Českého hokeje už dopředu připravil půdu pro středeční hlasování, které ho nemá šanci ohrozit, mnoho lidí stále doufá ve zdravý rozum.

Za normálních pravidel a okolností by musely pro sesazení Krále z trůnu hlasovat dvě třetiny členů výkonného výboru, sám Král však uvedl, že pokud bude proti jeho setrvání hlasovat polovina, tak odstoupí.

KDO PŘÍPADNĚ ZA NĚJ?

Zároveň se však nabízí otázka, kdo by mohl jeho funkci případně převzít. Když v červnu 2020 probíhala volba na tento post, zůstal Tomáš Král jediným kandidátem, což mu cestu ke znovuzvolení velmi usnadnilo. Je vůbec v českém hokejovém prostředí někdo, kdo by mohl Krále nahradit?

V následujících řádcích nabízíme šest možných kandidátů, kteří by to v čistě teoretické rovině mohli být. Pravdou však je, že všichni už mají i jinou vysoce postavenou funkci, třeba v extraligovém klubu, což by jejich případný nástup na post prezidenta svazu mohlo pořádně zkomplikovat. 

U následujících jmen se pochopitelně může stát, že o tuto funkci nebudou mít konkrétní muži ani zájem. Smysl tohoto seznamu je spíš poukázat na lidi, kteří by se v této roli mohli ocitnout a být zároveň prospěšní. 

Petr Bříza

Aktuálně nejvýše postavený český zástupce v mezinárodním hokeji. Před několika dny byl na kongresu IIHF zvolen do funkce prvního místopředsedy.

Pravdou je, že zvládnout dvě takto vysoce postavené funkce by teď mohl být pro bývalého českého brankáře pořádný záhul. Na druhou stranu, nově zvolený prezident IIHF Luc Tardif také zastává ve Francii nejvyšší svazovou funkci.

Dominik Hašek

Další bývalý český gólman, možná ten nejlepší ve světové historii. V posledních letech se ukazuje v mediálním prostoru čím dál častěji. Vůdčí roli zastává ve své firmě s energetickými nápoji, která podle něj postupuje podle plánů.

Dokonce v nedávnem rozhovoru v podcastu Bomby k tyči stále nevyloučil v budoucnu kandidaturu na prezidenta České republiky. Když se Králova aféra objevila v mediálním prostoru poprvé, byl mezi prvními, kteří se k tomu vyjádřili.

Radim Vrbata

Pro fanoušky českého hokeje možná nejideálnější kandidát. Když se rozjely po posledním juniorském MS debaty o tom, kudy by se měl Český hokej posunout, jako jeden z mála přišel s konkrétními nápady.

Největší překážkou však může být především jeho post sportovního ředitele v Mladé Boleslavi. Skloubení těchto dvou funkcí by mohlo působit i jako střet zájmů. Že by však Vrbata opustil Bruslaře, je spíš nereálná varianta.

Libor Zábranský

V případě, že by se současný prezident svazu poroučel ze své kanceláře, dost velké šance by mohl dostat na náhradu jeho křesla viceprezident.

Libor Zábranský je majitel hokejové Komety, kterou vlastní pílí dokázal dostat ze dna až na vrchol. O jeho pracovním nasazení a manažerských schopnostech není třeba pochybovat.

Aleš Pavlík

Tento muž je v hokejovém prostředí jako doma. Je rovněž viceprezidentem Českého hokeje, prezident APK (Asociace profesionálních klubů) a vlastník vítkovického hokeje.

Pokud by měl někdo Tomáše Krále nahradit, měl by mimo hokej rozumět i administrativním záležitostem. Jeho postavení by se tak v čele svazu nabízelo. 

Alois Hadamczik

Člověk, o kterém si jedna část hokejového národa myslí, že dal českému hokeji hodně. Ta druhá zase, že už na jeho slávu na scéně této hry sedá prach a nemá hokeji více co dát.

Sem tam se však vynoří v mediálním prostoru s názory, které si český fanoušek rád přečte. Dokáže problémy správně pojmenovat, třeba na svou šanci ještě něco ukázat, stále čeká.

Jiří Hrdina

Když byl Tomáš Král zvolen do funkce, byl Jiří Hrdina už tehdy jeden z možných kandidátů. Podle některých zdrojů tuto funkci odmítl, protože měl zajištěnou práci skauta v NHL.

Momentálně stále působí coby skaut Dallasu Stars. Kombinace těchto dvou funkcí by byla nejspíš časově nereálná. Je to škoda, protože tento muž hokeji skutečně rozumí jako málokdo.

Zdroj: Český hokej

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. U Zábranského jasný střet zájmů a ten ať se raději stará o svoji Kometu.Ta poslední roky hraje maxitužku a divím se, že na to někdo chodí

  • KOmeta hrála tužku i když 2x vyhrála titul.Její destruktivní obranná hra s čekáním na chybu soupeře a že tam padne nějaká haluz je k zblití hokej.Mají tam nejdražší vstupné v rebuplice do 40 let starého ronda s touhle předváděnou hrou.Možná i V Evropě.
   Finále KOmeta – Liberec :Vstupné v Liberci 350,- v Brně 1250,- Mají tam takové fanoušky a tohle jim dělají.Na repre ten magor napálí vstupný s tímhle tak za 2000.-
   Ale souhlasím že každej lepší než někdo kdo podepsal STB.To je neakceptovatelné.

 2. Král měl odstoupit sám.Kdo na jeho místo?To je celkem jedno,hlavně ať je to slušný člověk,s těmi se někam posunem.Ať již odzvoní estébákům,zlodějům a podrazákům bez studu,s těmi nikdy nikam nedojdeme.Tady má pan Hašek naprotou pravdu.Všichni vstupili k estébákům pro svoje výhody,které z toho plynuly,v minulém režimu byli nadlidi,kdyby nebyly z toho výhody, tak tam nelezli.

 3. kdo tu dobu nezažil tak neví, na vojně jsem to zažil jak za blbý vtip kamaráda odsoudily a za dva roky se nepodíval domů, to jestli ublížil někomu nebo ne je diskutabilní, ale tito lidé měli v té době neomezené možnosti, vybrat si školu nebo diskotéky na které se nikdo jiný nedostal jen tato smetánka, tak že třeba by dnes nebyl dobrý advokát, ale jen nějaký dělník, taková doba byla, tak ať si pan Král dělá svůj byznys a nedělá ostudu hokeji

 4. Všichni jmenovaní jsou lepší,než estébák Král !!!Neumí se srozumitelně ani vyjadřovat a dostal se tam proto,že byl estébáky dosazen !!!

 5. Král tam nemá co dělat už několik let. Od podpisu předsedy šel český hokej úplně do prdele. Neříkám že za všechno může on, ale je pod tím podepsaný a více než o hokej mu jde o prachy. Stačí se na něj podívat, nesympaticky vyžraný prase. Hlavně že má svědomí čistý….takový STB hovado žádný svědomí nemůže mít. Pokud se konečně někomu rozsvítí a vyhodí ho, tak může nastoupit ke kamarádovi Buresovi.

  • Tobě slušný člověk vždycky vadil. Proto jsi vymyslel dle gestapáckého vzoru komunistické lágry. Chudák Pastrňák nebo Hertl, kdyby se ti dostali do pracek.

 6. Nepochopím,že se ještě někdo profesionálního udavače může zastat.Výsledek hlasování výkonného výboru je k pláči prostě loajální čeští patolízali ,kterým nevadí šéfující ESTEBÁK.Bože kdy se těchto lidí tento národ zbaví?Prostě nenahraditelný a nesmrtelný funkcionář.Český hokej na úrovni Maďarska,Rumunska a tady se radíme,kdo by to mohl tak kvalitně řídit ,jako ESTEBÁK.Podívejte se co se podařilo Fevoluci Fousek pomalu a jistě čistí Strahov od ESTEBÁKU a jde to.Dnes již Příbram nevyhrává dle rozdaných notiček od majitele Berbra.Klidně ať to dělá Hašan ten je ekonomicky zabezpečený a odstřihne pijavice od hokeje a že se jich tam přisálo.

  • J8 to taky nechápu, že někdo takové lidi může podržet nebo volit.A ten chudák co nosí 68 na dresu, to je výsměch všem těm lidem co STB pozavírala.Všech 9 LIDÍ JSOU ubožáci a Jágr jim šéfuje, hovado z kladna.Jako člověk je totální nelidský prase.Dno společnosti, hnus.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené