Spojte se s námi

Fortuna liga

Sběratelé afrických perel na lovu! Do svých řad získali bývalého reprezentanta Česka z Plzně

Klub, který je známý tím, že vyhledává a vychovává africké talenty, se rozhodl, že musí získat i někoho zkušeného z Čech, a proto angažoval někdejšího českého reprezentačního záložníka.

Publikováno

dne

Klub, který je známý tím, že vyhledává a vychovává africké talenty, se rozhodl, že musí získat i někoho zkušeného z Čech, a proto angažoval někdejšího českého reprezentačního záložníka.

Šimon Falta se, jak bylo avizováno před pár dny, skutečně upsal druholigovému Vyškovu. Definitivně tak opouští Viktorii Plzeň, ve které s ním už delší dobu nepočítali.

Falta dorazil do Plzně v roce 2021, když opustil mateřskou Sigmu Olomouce. Na západě Čech se ale vůbec nedokázal prosadit podle představ a většinu času tak putoval po hostováních.

Na první zamířil do Baníku Ostrava, v minulé sezoně pak hostoval ve Zbrojovce Brno. Nyní posílil Vyškov, který je známý tím, že sází především na mladé talentované hráče z Afriky.

I v talentovaném týmu plném cizinců by ale měl být někdo, kdo dobře zná místní fotbal a má zkušenosti. A právě někým takovým nově příchozí Falta nade všechny pochybnosti je.

V roce 2021/2022 vyhrál krajní levý záložník či bek český ligový titul s Plzní, dvakrát dříve opanoval druhou nejvyšší českou fotbalovou soutěž, a to v dresu Olomouce.

V nejvyšší české soutěži odehrál Falta rovných 200 zápasů, v nichž zaznamenal 16 vstřelených gólů a do statistik se zapsal také 22 asistencemi. Dvakrát si zahrál za reprezentační A-tým, předtím působil i ve výběrech do 20 a 21 let.

Zkušenosti má i z pohárové Evropy, kdy v sezoně 2018/2019 nastoupil za Sigmu v předkole Evropské ligy a v ročníku 2021/2022 v předkolech Evropské konferenční ligy za Viktorii.

Nyní jej čeká nová životní kapitola ve Vyškově. „Projekt, který mi byl ve Vyškově představen, se mi zamlouvá. Přestup měl rychlý spád, a tak jsem tady,“ řekl v rozhovoru pro webové stránky klubu z Moravy.

Zdroje: MFK Vyškov, FC Viktoria Plzeň, Fortuna národní liga

Reklama

Oblíbené