Reklama

Šance pro Kúdelu? Dle experta existuje možnost jeho nastoupení na Euru!

Ondřej Kúdela nadále drží naději, že se ukáže na mistrovství Evropy. V případě odvolání totiž existuje šance, že se jeho trest výrazně zkrátí. Nyní však musí okamžitě jednat.

Zdroj: SK Slavia Praha

Ondřej Kúdela nyní musí poslat své odvolání do švýcarského Nyonu, kde sídlí UEFA. Má na to tři dny. Tam se ovšem nedá očekávat, že by se na rozhodnutí cokoliv změnilo.

Šance na změnu přesto existuje. Hráč se může odvolat na arbitrážní soud pro sportovce, neboli CAS. Tam už budou na případ nahlížet bez emocí a zaujatosti.

“Myslím, že tam má šanci,” řekl v rozhovoru pro Pražský deník advokát Jan Šťovíček. U arbitráže navíc případ posuzují tři rozhodci a Kúdela si může jednoho vybrat.

“Když Kúdela nominuje člověka z Maďarska, dá se tušit, že k případu přistoupí jinak než Angličan,” dodal Šťovíček.

I díky tomu stále existuje šance, že jej na závěrečném evropském turnaji uvidíme. Stále je ale před ním velká spousta práce.

U CAS totiž bude muset prokázat, že neřekl žádnou rasistickou poznámku. To se nicméně dokazuje velmi těžko.

Zdroj: Pražský deník

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Kudela ať radši nikam nejezdí. Mistrovství Evropy bude nepochybně připomínat Mistrovství Rovníkové Afriky. Zase by udělal nějaký průser a některá demokratická evropská velmoc by nám vyhlásila válku. Ať je hezky doma a šeptá do ouška svý starý.

  • Omyl!! Kúdela musí udělat vše pro očištění svého jména, navíc tahle black-west hysterie přesahuje všechny meze lidského chápání! Soudit (a odsoudit) musí dobytky ze Skotska včetně všech jejich nohsledů. Ondro držím palce!!

 2. Soudruhu Marxi to je sice dobrá rada,kdyby se nejednalo o diskriminaci a rasismus ze strany UEFA a Rangers.Kudela má právo na spravedlivý proces ,jako každý člověk na tomto světě,kde si jsou všichni rovni akorát někteří rovnější.Kudela má prostě smůlu,že není černej ,jako Kamara,jinak by proplesknutí v útrobách stadionu bylo hlavním tématem problému a šeptání do ouška o údajném primátovi s Finska by se vůbec neřešilo.Proto se musí bránit všemi možnými prostředky a nejen u UEFY ,ale i u civilních soudů třeba ve Štrasburku.Jsem rád,že se v této zemi najde pár lidí ,kteří se staví na stranu českého hráče včetně paličů trenek na jednom pražském hradě.Nebudeme poklekávat a plazit se před fotbalisty ze země ,která ve světovém fotbale nic nedokázala a nic neznamená.Kolikrát asi byli Skoti Mistry světa a Evropy kolik mají významných trofejí,kolikrát byl Skot fotbalistou Evropy?Před těmito pasáky ovcí se máme klepat?Pane Kudela nic nevzdávejte a slovy soudruhů od pana Karla Marxe Slabí ten ,kdo má jen malí cíl.

  • To je myšlenka spisovatele Svatopluka Čecha. A ten opravdu soudruh nebyl.
   Slabý jen ten, kdo ztratil v sebe víru, malý ten, kdo zná jen malý cíl.

 3. “U CAS totiž bude muset prokázat, že neřekl žádnou rasistickou poznámku. To se nicméně dokazuje velmi těžko.”

  Takže ani CAS nectí presumpci neviny? Nebo to jen autor napsal z neznalosti?

  • Pokud jsem dobře pochopil, u CAS nepůjde o odvolání, ale o žalobu Kúdely proti UEFA. A tedy bude dokazování na něm.

  • Kamarádka má bratra v Anglii a už teď se tam večer ženy bojí samy chodit po ulici. Mají co chtěli.

 4. účel posvětil prostředky , Slavia vypadla /kdo ví proč/ a na druhý den přichází rozvolnění , zkrácení trestu atd , jak jsem psal na Fe, pichněte si celou UEFU do prdele !!nasrali jste politiku do sportu tak si to kopejte sami !!! dokud tam budou ti blbci co nyní je to marnost nad marnost stačí se podívat na FAČR a Berbra u nás !!!

 5. Uvědomil si vůbec Kúdela, že několika slůvky podělal v rozhodující chvíli
  výsledek celoroční práce týmu a během několika vteřin změnil tým , který
  hrál hůř jako dobytek v ublížená neviňátka a rozpoutal hon na Slávii.
  Rozhodně se nezachoval jako profesionál. A vedení Slávie ? U napadení
  Kúdely byl údajně přítomen i funkcionář UEFA a co z toho vytěžili ? Nic!
  Od inkriminovaného momentu neměl Kúdela bez špičkového právníka
  vyslovit ani slovo. Slávie má však v rukou stále ještě v ruce dost trumfů
  a to je kamerami televize zachycený brutální styl hry Rangers a také
  likvidační zákrok na Kúdelu ve Walesu, tady nejde o tvrzení proti tvrzení,
  vše zaznamenaly kamery. Ukázat na skutečnou příčinu vyhrocení utkání.
  Samozřejmě měla Slávie upozornit své fanoušky aby nezasílali na adresu
  Rangers nenávistné rasistické vzkazy, tím byla Slávie vykreslena jako
  rasistický klub. Soupeř hrál neskutečně surově a je nepotrestán a náš
  tým má být potrestán jen na základě tvrzení jediného svědka soupeře
  a bez jediného přímého důkazu, to nemůže jen trochu nadprůměrný právník
  prohrát, v žádném případě. Když může být Kúdela potrestán bez důkazů,
  musí být potrestáni dodatečně všichni hráči , kteří nebyli potrestáni
  za zákeřné a obzvláště surové zákroky v zápase a určitě je to dle pravidel
  možné a také by to nebylo poprvé. Pokud nechceme být za otloukánky
  musíme takto postavit a UEFA to nemůže opomenout.

 6. UEFA právě může všechno. Potřebuje na své straně silné země (fotbalově), to známe penízky…… Slavii pohrozí vyřazenim z pohárů a nebo ji nechají zaříznout rozhodčím.

 7. Nechte už toho rasistování, Kúdela není žádný rasista, ale příště má držet klapačku.

 8. Vypadá to, že „lidem“ z UEFA záleží víc na barvě pleti než na důkazech. Není to nějaká rasistická organizace ? A neměla by ji EU zakázat ?

 9. Začnu trochu z jiného soudku. Jsem z malého města. Padesát let jsem chodil do hospod a kouřil tam. Přede mnou můj táta a mí dva dědové. Když vedle zahrádky udělali nekuřáckou jídelnu, nikdo z nás neprotestoval. Chodily tam ženské s dětmi. Ty si pak chodily zakouřit k nám do výčepu. Chodily rády. Nikdy neodešly s prázdnou. Všichni byli spokojeni. Teď musím chodit kouřit bez ohledu na počasí a mé poněkud chatrné zdraví ven. Nelíbí se mi to. Hlavou nad tím kroutíme nejen my, ale dokonce i ty nekouřící ženské. Mí předci se obracejí v hrobě. Jak říkám. Vůbec se mi to nelíbí. Ale podřídil jsem se. Skřípu zubama, ale podřídil jsem se! To, že na západ od našich hranic je rasismus dost citlivou záležitostí je známé. Když si někteří „intělekťuálové“ myslí, že ten hodný hoch Ondra Kúdela šel svému protihráči pošeptat do ouška pozvánku na pozápasové kafíčko, prosím… Inu, blahoslaveni budiž chudí duchem…!!!

 10. Jen drobnost k zamyšlení. Jak chcete potrestat simulanta, který se prokazatelně svalil v trestném území bez cizího zavinění, když se bude hájit tím, že ho v daný okamžik postihla křeč? A tím nepřekonatelná bolest, kterou mu pak rozmasírovali? Takhle by se pak hájil každý! A bylo by to také tvrzení proti tvrzení. A simulanti by byli logicky nepostižitelní!!! Ale když si hráč zakrývá ústa, navíc okamžitá reakce postiženého protihráče je dostatečně výmluvná, tak se najednou vyrojí zástup „studovaných advokátů“, kteří chtějí „nezvratný důkaz“!!! Co takhle trochu soudnosti, pánové?!!! Anebo můžete kontaktovat Zemana s Mlynářem, Tvrdíkem a Sašou Vondrou a rovnou Skotsku vyhlásit válku!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?