Reklama

Samir Nasri, bývalá hvězda Arsenalu a Manchesteru City, ukončil svou fotbalovou kariéru

Samir Nasri, bývalý hráč Arsenalu a Manchesteru City, ve svých 34 letech ukončil kariéru. V Arsenalu z něj vyrostl velký hráč a v Manchesteru City zažil své největší úspěchy, vyhrál zde ligový pohár a dvakrát Premier League.

Svou kariéru začal v Olympique Marseille, kde působil od roku 2004 do roku 2008. Poté se na tři roky usadil v Arsenalu. Nejzajímavější část jeho kariéry přišla při přesunu z Emirates Stadium na Etihad. Zde mezi roky 2011 a 2017 vyhrál dvakrát ligový titul a jednou se radoval z vítězství v ligovém poháru.

Dále se jeho kariéra ubírala nepříjemnými kroky. Každý rok měnil své působiště. Zahrál si za Sevillu, turecký Antalyaspor, West Ham a Anderlecht. V Anderlechtu se sešel se svým bývalým spoluhráčem z Manchesteru City Vincentem Kompanym, který zde působil jako hrající trenér.

Ve své reprezentační kariéře hrál za výběr týmu Francie, přestože má alžírské kořeny. V juniorských kategoriích s Francií jednou slavil zlato na mistrovství Evropy.

Jeho kariéru také ovlivnil jeho aktivní život mimo hřiště. V roce 2018 mu byl udělen od UEFA zákaz na rok a půl, protože na klinice v Los Angeles podstoupil nitrožilní léčbu, kterou zakazovala Světová anti-dopingová agentura.

Stopka změnila jeho pohled na fotbal. „Změnilo to můj vztah k fotbalu. Byla to prostě injekce s vitamíny, protože jsem byl nemocný. Nebylo to fér,“ vyjádřil se v jednom rozhovoru.

Kromě zákazu musel přestat chvíli hrát i kvůli koronavirové situaci, která zastavila fotbal po celém světě. Za Anderlecht odehrál pouhých 7 zápasů a rozhodl se ukončit svou fotbalovou kariéru.

Jediné místo, kde by si chtěl znovu zahrát, je Olympique Marseille. Pokud by se dočkal nabídky, tak nebude váhat a k fotbalu se s chutí vrátí.

Použité zdroje: Sky Sports

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené