Spojte se s námi

Fotbal

Salah informoval Liverpool o tom, že chce odejít do Saúdské Arábie. V pondělí se má rozhodnout. Vyhoví mu Reds?

Do Saúdské Arábie zamířila již řada skvělých hráčů z Evropy a dost možná se dočkáme ještě jednoho velkého přestupu, kterým by mohl být Mohamed Salah. Toho chce přivést celek Ittihad Club, který už z Liverpoolu přivedl Fabinha. Rozhodnout se má údajně v pondělí.

Publikováno

dne

Do Saúdské Arábie zamířila již řada skvělých hráčů z Evropy a dost možná se dočkáme ještě jednoho velkého přestupu, kterým by mohl být Mohamed Salah. Toho chce přivést celek Ittihad Club, který už z Liverpoolu přivedl Fabinha. Rozhodnout se má údajně v pondělí.

Aktuálně vedoucí celek Saudi Pro League přivedl do svého týmu čtveřici hráčů z Evropy, mezi kterými jsou již zmiňovaný Fabinho (nejdražší dosavadní posila klubu – 47 milionů eur) a dále ještě Jota, Karim Benzema a N’Golo Kanté.

Saúdský celek má ovšem políčeno ještě na jednu megastar, kterým je nejlépe placený hráč Liverpoolu a jeden z nejlépe placených hráčů na světě Mohamed Salah.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Rozhodnutí je nyní dle novináře Rudyho Galettiho na Liverpoolu a Jurgenu Kloppovi, kteří by v pondělí měli definitivně rozhodnout o budoucnosti egyptského křídelníka, jenž byl v posledních letech jednoznačně nejlepším hráčem Reds.

Samotný hráč je dle všeho přestupu do Saúdské Arábie nakloněn. S Liverpoolem, kde je již od roku 2017, vyhrál jak Premier League, tak Ligu mistrů, rád by proto vyrazil za novým dobrodružstvím.

Liverpool by navíc za autora 187 gólů v dresu Reds získali vysokou částku, kterou by mohl dále investovat. Při pohledu na jejich úzký kádr se to tak jeví jako dobrá volba. I proto se tomuto přestupu dá věřit, že je velmi pravděpodobný.

Salahovi je už 31 let a smlouvu na Anfieldu má do roku 2025. Nabídka okolo 100 milionů eur už by se tedy nemusela nikdy opakovat. Na to by mohli majitelé Reds slyšet.

Klopp má rozhodně v útoku zajímavé hráče, ovšem v případě zranění prakticky nemá alternativy. Se Salahem by sice odešlo 30 gólů (sezona 2022/23), ovšem pokud by za něj mohli přijít dva noví mladší hráči, rozhodně je to obchod, který sice tým oslabí, ale z dlouhodobějšího hlediska by to mělo mít opačný efekt.

Liverpool se ovšem snažil přivést v posledních týdnech řadu hráčů, kteří si nakonec vybraly jiný klub. Otázkou zůstává, zda na trhu Reds najdou za správnou cenu odpovídající kvalitu, aby nedopadli jako Barcelona po prodeji Neymara.

Zdroj: Transfermarkt, Twitter, Goal

Reklama

Oblíbené