Reklama

Sága Plavšič je u konce. Měla by se Sparta omluvit? A jak se ke svému stanovisku vyjádřil Kasík?

Nejsledovanější kauza jara ve Fortuna lize je konečně u konce. Srdjan Plavšič opouští Spartu a stává se hráčem jejího největšího rivala, Slavie. Tuto ságu vyvolali dva novináři deníku Sport, které Sparta označila za lháře. Měla by se jim teď omluvit?

Zdroj: AC Sparta Praha

Když na začátku května novináři Jan Podroužek a Jan Vacek přišli s přestupovou bombou, že Srdjan Plavšič vymění Slavii za Spartu, způsobilo to obrovský poprask.

Dokonce takový, že Sparta označila oba novináře deníku Sport za lháře, kteří chtěli klub poškodit před důležitým derby v poháru. Oběma redaktorům dokonce na toto utkání odepřela přístup, když jim neudělila akreditaci.

“Celá kauza pak vyvolala prudkou reakci vedení fotbalové Sparty – konkrétně šéfa klubu Františka Čupra a sportovního ředitele Tomáše Rosického. Podle informací Sportu se pak právě na jejich popud nakonec Sparta rozhodla neudělit akreditaci právě dvěma výše zmíněným redaktorům, kteří o ni standardní cestou požádali ještě před zveřejněním celé kauzy,” uvedl tehdy šéfredaktor Sportu Lukáš Tomek.

Deník Sport to bral jako omezení novinářské práce. Čas opravdu ukázal, že o žádné poškození nešlo, novináři pouze vykonávali svou práci. A to velice dobře.

Když Slavia ve čtvrtek dopoledne slavnostně oznámila příchod Srdjana Plavšiče, lidé se okamžitě začali ptát. Měla by se Sparta omluvit?

K celé kauze se vyjádřil i Ondřej Kasík, ředitel komunikace Sparty. Ten totiž po vypuknutí této kauzy dementoval zprávy o tom, že by Plavšič měl odejít do Slavie.

“Vztah ke kolegům, trenérům a hráčům zakládám na důvěře. Lidem, se kterými prožíváme hezký, ale i těžký chvíle, věřím, když mi něco říkají do očí. Myslím, že je to správně. Nemám problém postavit se před ty, kteří mají potíže, i když to pro mě osobně není komfortní. Život jde dál,” napsal na svém twitterovém profilu Kasík.

Zdroj: Deník Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Proč by se měla Sparta vomlouvat ? ! Vomluvit by se mělo to tlustý prase syrovátko který to celý udělalo ! ! ! Nenávist se zvětšila na maximum ! ! !

  • To je jasný. Za to, že Sparta je plná neschopných trotlů, může Syrovátko. Nevychovaný sparťanský hovada, co se ani neumí omluvit, co neumí přiznat chybu. Jsou to přece nadlidi, nebo aspoň sparťani sami sebe tak vidí… 😀

 2. Ty novináři i Kasík jsou zaměstnanci stejného Křetínského. Tak ať si to rozdaj u šéfa v kanceláři a nás tím neotravujou. A jedinej, kdo by se měl omlouvat je ten Srb a jeho agent. Oba lhali veřejnosti do očí. Sparta byla jen trapná, že jim věřila. I když on možná neřekl, že do Slavie nepůjde, on jen řekl, že nic nepodepsal. A podepsal až teď. Osobně si nemyslím, že by to byl až taková hvězda aby se kolem toho dělal takový humbuk, ale třeba z něj superstar bude a pak Slavii zatleskáme.

  • Sparta byla hlavně trapná přístupem k samotnému hráči.

   1) Nechtěla ho a chtěla se jeho smlouvy, která byla finančně náročná, zbavit
   2) Nepřišla ani s novou smlouvou, byť se sníženou mzdou
   3) Vrba prohlásil s pomalu končící sezonou, že by se mu do týmu hodil
   4) Sparta nic nedělala
   5) Objevili se spekulace o možném přestupu Plavšiče do Slavie
   6) Sparta přišla s novou smlouvou obsahující vyhovující podmínky Spartě
   7) Plavšič novou smlouvu odmítl

   Dokážu pochopit, že ho prostě Sparta za ty prachy nechtěla, proto chápu, že nepřišla se smlouvou. Jenže pokud hráči aktuální rok expiruje smlouva, může jednat s jakýmkoliv klubem o novém angažmá. Bez zásahů aktuálního klubu či oznámení aktuálnímu klubu, že jedná o novém angažmá.
   Pokud hráč podepíše novou smlouvu, většinou je vázán mlčením i jeho agent do doby než přestup oznamuje klub prostřednictvím svých mediálních cest. Tudíž nemohl potvrdit, že se Slavií jednal.
   Dokážu si představit, co by se dělo v kabině a venku před parkovištěm, kdyby napsal “jo, podepsal jsem Slavii, čus”. Chování hráčů Sparty jsme mohli vidět viz “mrtka”. To, že by venku mu někdo z fans či zaměstnanců klubu objel klíčkem auto a propíchal gumy, můžeme debatovat. Co by udělali fanoušci je jasné.

   Celou dobu jste Plavšiče nechtěli, jak je to drahý lempl. A teď můžete vyletět s krabičky, že drahý lempl šel k rivalovi.

   • Celkem je to pravda. Ale jde jaksi o sportovní chování. Ono říci: “jo, už tu hrát nechci, neprodloužím, jdu jinam a jednám tam”………. nebo: “Přísahám, že jsem s nikým ze Slávie nejednal” a mít už v podstatě se Slávií připravenou smlouvu, je sakra rozdíl. To je to, co mi na něm vadí. A nejen mně.

  • Ne, on neřekl, že nic nepodepsal. On doslova prohlásil, že s nikým ze Slávie nejednal! A to i kabině a Vrbovi. A to je kurva rozdíl. Chce to jen pečlivěji sledovat, mít průměrnou paměť a netvrdit to, co není pravda.

   • Tak za svůj život jsem se několikrát setkal z lidmi z balkánu a můžu říct jedno, lhaní mají v genech podobně jako naši snědý spoluobčané. Je mi jedno kde tento týpek hraje ale s takovými morálními vlastnosti to pro žádný klub není žádná výhra a to že takovýto človíček podrazí zalže komukoli je víc než jasné.

 3. Nechápu jak tento přestup může některé fanatiky vytáčet.Jak dlouho byl ve Spartě?Kolik toho odehrál?Co dokázal?Jak ho Sparta uměla využít?V neposlední řadě je to svobodný člověk a rozhoduje o svém životě není ničí otrok asi se mu ve Spartě líbilo proto utekl do Slávie.

  • Ty jsi fakt tak hloupek, že to ani po takové době nechápeš? Každýmu je u zadku, že šel do Slavie. Fanouškům vadí, že lže. Kope 4 roky za nějaký klub a lže všem. Vypovídá to o velké neúctě ke klubu, a že je mu vlastně úplně jedno, kde bude hrát, hlavně at se sype. Tohle nevytaci fanatiky, tohle vytáčí vsechny fanoušky. Kdyby Bořil se takhle zachoval Sima a lhal, že nejde do Sparty, taky by to drtivé většině slavisti vadilo

   • Sám nevěříš tomu, že fanouškům je u zadku, že šel do Slavie. 😀 😀 😀
    Zapomněl jsi třeba na kecy na Hušbauera či stálé nadávky na Stancia, který šel do Slavie ze zahraničí (a přitom měl jednat se Spartou, která ho už nechtěla. No tak šel na druhý břeh a jak mu to sedlo).

    Nadávali byste úplně stejně. Jenom byste použili jiný důvod.

 4. Koukám mycwo, že nestíháš. To víš, když do tebe šijou ve třech článcích, tak by jsi potřeboval aby to pomohli Pepé či Antimýval, ale oni jsou to pouze falešné nicky.

 5. Tak v Bohnicích asi zavřeli klubovnu, tudíž mají mycwa, antimýval, pepé a další nicky fučíka po ptákách

 6. Mycwo, kdyby jsi neměl mozek velký jako hrdlička, tak by jsi možná pochopil, že tady se měl omluvit letenský cirkus, přímo Čupr a Rosa za zrušenou akreditaci novinářům, ale ty máš v hlavě vymeteno, tudíž za to může Syrovátka. Jen pro zajímavost, podle výzkumů má hrdlička o polovinu menší mozek jak slepice.

 7. …v ráci se obyčeně chodí za lepším-pokud nejsi ńouma….a on je to nádeník tak nechápu to vzájemné horování zde chlapci…pbude makat na živobytí jinderostě …..

 8. u několika jmen přicházejících do slavie jsem měl otazníky. sportovní vedení prokázalo svoji
  profesionalitu a z ” otazníků” se stali výborní hráči.. věřím, že to bude i případ PLAVŠIČ a sportovní
  přínos bude výrazný a nešlo jen o to , přetáhnout spartě hráče, o kterého vrba moc stál ???

 9. V každém případě je zajímavé,že nikdo neutíká ze Slávie do Sparty.Asi je něco “shnilé ve státě sparťanském.”

  • Něco na tom asi bude : Stanciu,Hašek,Frýdek , Plavšič , dva cizinci a dva kovaní odchovanci 🙂 🙂 .

 10. No a co ? Sparta Prague Forever 🇷🇴 Jude Slavia ☠️ co to je plavsic ? ty vaše keci tady radši choďte fandit vy internetový zmrdi

 11. Miloučký Sparťanští fanoušci se prostě chovají jako maličké rozmazlené děti. Co více – hůře! Na malého ukřičeného sviště, pokud už nepomáhá několikrát dobré slovo, tak vemete vařečku. A hned je po rozmazlenosti! Ale tady to bohužel, BOHUŽEL nejde! Každopádně přiznejme si to. Sparta – až do příchodu legend. PLZEŇSKÉHO kouče nechtěla Srđana Plavšiće pomalu ani na tribunu. Ještě napište, že to není pravda – vy “chásko”? 🙂 A kde byli všichni ti křiklouni tehdy?? No kde? Proč nekřičeli alespoň na síti – dáváte mu milion měsíčně, tak ať hraje? Ptám se – já osoba neznalá – opětovně: Kde jste všichni byli? Všechno to začalo až když se chystal do Slavie. Najednou – když ho má mít soupeř a NAVÍC zadarmo, TAK TO TEDY NÉÉÉ. Sparťanským fanouškům se nafouknou buclaté tvářičky – zčervenají a následuje křik s kopáním nožičkama! ,,MY HO CHCEME! NEMŮŽE ZRADIT SPARTU. NEEXISTUJE, ABY ŠEL DO SLAVIE, PROČ NEŘEKNE PRAVDU?” Prostě jako když má malé dítě nějakou hračku s kterou si nehraje a má ji dostat jiné. Navíc když vidí, že to druhé z ní má opravdovou radost a těší se až si s ní bude hrát. Prostě jak malý Sparťanští ha…ti! A proč Srđan neřekl jak to doopravdy je a lhal? Odpověď je jasná. Odpověď je nasnadě! Co udělá malé, rozmazlené dítě když zjistí, že jeho hračku, kterou nechce a ani si s ní nehraje – má dostat někdo jiný? No rozbije ji! Vidíme už teď jak některý fanoušek Sparty přeje na netu smrt jemu i jeho rodině! Čemu se pak ještě divíte? Svým chováním si odpovídáte proč lhal. Má úcta pánové znalci. A táhněte k plotně vařit čaj! 😄 Nedávejte ho prosím do trouby 😄

 12. Omluvit by se měl především ten který bez uzardění lže. Kam ten svět dospěl když omlouváme lháře ,však ono se mu to stonásobně vrátí a nebude to dlouho trvat….

 13. Novinářům se neomlouvat! Přestože nelhali oni, ale Plavšič, tak to načasování před derby bylo krajně účelové!

 14. Nechapu,vy vemena, co tady resite. Nejvetsi prasarnu udelal Plavsic, kterej tvrdil ze nic a uz to mel upeceny. Krivacka fena..

  • Ušetři si tyhle komenty, nemá to smysl. Zdejší “Intelektuals” ti sesmolí půl stránky, aby Plavšiče obhájili přehršlí keců typu, “Sparta měla jednat dřív” a vůbec jim nedochází, že jádro pudla není v samotným přestupu, ale v tom, že Plavšič prachsprostě lhal.

 15. Jako Sparťanovi mi je jeho přestup do Západních Strašnic vesměs buřt. Na Letný odehrál nějakejch osmdesát utkání a produtkivitu měl naprosto tristní. Spousta lidí si myslí, že z něho Mr. Kšiltovka udělá nedílnou součást sešívaný sestavy, že jeho výkony půjdou nahoru a budou x-násobně kvalitnější než na Letný, ale já nepochybuju o tom, že se Plavšič v Edenu nechytne. On umí jeden na jednoho, je technickej, rychlej, ale má svý celkem velký slabiny, mezi něž patří až dětská postava, díky který nemá de facto v osobních soubojích šanci, dále je mizernej ve hře dozadu a hlavně má šílený finální řešení. On se umí uvolnit, vysmeknout se dvěma hráčům, ale následnej centr letí na tribunu … Je to prostě nula, víc bych to neřešil.

 16. sralta je pro ubožáky, jsou k smíchu úplně všude. Na koho Slavia Praha ukáže toho má !! Není se čemu divit. Kabina k zbliti , bafunari se perou mezi sebou a fanoušci taky 😂😂, ve Slavií úspěchy prachy pohoda ❤️❤️❤️❤️

 17. Omluvit by se měl především lhář Plavšič. Nejsem Sparťan, ale napadáte toho nepravého. Srbové, kde mám docela dost známých, jsou od přírody lháři a celkem nezodpovědní lidé. Slavii nepřeji aby něco podobného přes jeho současné sliby neprovedl jí. To nesmyslné napadání jejich fandů příznivcům Sparty je naprosto nesmyslné.

 18. Mame velke stesti, ze dostavame seriozni informace. Pri cteni jsem se pozastavil nad spojenim “že Srdjan Plavšič vymění Slavii za Spartu”. Neudelal to nahodou obracene???? 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Eriksen bude muset po kolapsu podstoupit operaci

O bezesporu největší rozruch se zkraje šampionátu postaral kolaps Christiana Eriksena, který přežil jen díky rychlé pomoci lékařů. Nyní dánský fotbalista podstoupí operaci, na které mu bude implantován defibrilátor.

UEFA si sama podkopla nohy. Arnautoviče potrestala stopkou jen na jeden zápas, v kontextu s případem Kúdely je to k smíchu

I když mu hrozil stejný trest jako u Ondřeje Kúdely a navíc bylo zřejmé, že Arnautovič soupeře skutečně urazil, dostal stopku jen na jeden zápas. Čeští fanoušci jen kroutí hlavou, v kontextu s případem Kúdely je tento trest spíše k smíchu.

Žižkov se vrací domů! K tomu má i licenci na druhou ligu a nové majitele

S novým vedením a licencí na F:NL se Viktoria Žižkov postaví do sezony 2021/22. Martina Loudu na pozici majitele vystřídali Milan Richter s Jiřím Rývem. Vše muselo být posvěceno také MČ Praha 3.
Reklama