S Maradonou zemřel i kus Neapole, naučil nás snít, tvrdí fanoušci. Takto se s ním loučili

Středeční zpráva o smrti Diega Maradona zasáhla celý fotbalový svět. Nejvíce však otřásla Argentinou a italskou Neapolí, kde se stal argentinský velikán nesmrtelnou legendou. V Neapoli tedy nemohlo chybět veřejné loučení.

Zdroj: Cadaverexquisito | CC BY-SA 3.0

Ve věku 60 let opustil náš svět legendární Diego Maradona. V Neapoli tak na jeho počest vzniklo několik pietních míst, kam se fanoušci přišli se svou modlou rozloučit.

Dle některých příznivců sympatického celku zpod Vesuvu spolu s jedním z nejlepších fotbalistů historie zemřel navždy také kus Neapole.

Jejich tvrzení se dá pochopit. Vždyť díky Maradonovi klub zažil nejeden úspěch a v Neapoli navíc Maradona strávil nejlepší roky své kariéry, a že se bylo na co dívat!

Pietní místa vznikla například u stadionu San Paolo či přímo v centru Neapole.

„Maradonu jsem nikdy neviděl, ale naučil nás snít. Spolu s ním navždy zemřel i kus Neapole,“ shodovali se fanoušci Neapole v rozhovorech pro média. Dle nich Maradona ovlivnil celé město, což nelze zpochybnit.

Dodnes tak přežívá ve městě zvyk, že otcové pouští svým dětem videa na VHS, na nichž Maradona zářil a táhl Neapol nejúspěšnějším obdobím klubové historie.

Odešla zkrátka legenda, která bude chybět celému fotbalovému světu. Nezaslouží si nic jiného, než uznání a poděkování za to, kolik radosti fanouškům přinesla.

Zdroje: Twitter, YouTube, The Guardian

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Old Trafford aneb Silný příběh Divadla snů, jenž je domovem Manchesteru United

Manchester United vítězí, další titul pro Manchester United, Rudí ďáblové jednoznačným způsobem ovládli derby... a mohli bychom pokračovat.

Tomáš Souček byl zvolen do nejlepší jedenáctky aktuální sezóny Premier League

Uživatelé portálu WhoScored zvolili nejlepší fotbalovou jedenáctku probíhající sezóny Premier League. A nechybí v ní ani český defenzivní záložník Tomáš Souček!

Svět zaskočen! Conor McGregor prohrál svůj zápas s Dustinem Poirierem

Ostře sledovaný duel, na který se fanoušci těšili už několik měsíců, je již minulostí. Zápas Poirier vs McGregor v rámci turnaje UFC 257 skončil pro mnohé nečekaně, a to právě výhrou Američana!