Reklama

S jakou pravděpodobností si váš oblíbený tým zahraje ve skupině o titul, milion Kč či záchranu?

Twitterový profil zabývající se statistikami v české nejvyšší soutěži vypočítal, s jakou pravděpodobností si ligové týmy zahrají v jaké skupině nadstavby. Fortuna liga se po odehrání všech kol, transformuje na skupiny, v nichž se hraje o titul, milion Kč, nebo záchranu. Jaké jsou pravděpodobnosti u vašeho oblíbeného celku?

Nejvíce jasné jsou statistické výsledky na vrcholu a na chvostu ligy. V případě skupiny o titul si ji téměř jistě zahrají pražská “S” i plzeňská Viktoria. Situace je daleko zamotanější ve středu tabulky, kde se týmy ještě o svoje finální umístění budou muset poprat.

Skupinu o záchranu už nyní mají téměř jistou Teplice a MFK Karviná. Teplice se záchranářskými boji mohou počítat téměř na 96 %!

Podívejte se, jak vypadá povedeně zpracovaná statistika!

Věříte podovným měřítkům a ukazatelům, nebo si myslíte, že je fotbal, tak nepředvídatelným sportem, že všechno může dopadnout naprosto jinak?

Nesmíme zapomenout, že i týmům, kterým se nyní daří, může v průběhu sezóny vypadnout několik klíčových hráčů (zranění, apod.) a situace se může náhle změnit. Ovšem na vrcholu a spodku působí tato čísla relativně opodstatněně, nemyslíte?

Zdroj: Český Mistr

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené