Rozzuřený Páník po smolné prohře: Kdybychom si nedali vlastní gól, Sparta by kopala tři penalty

Trenér fotbalistů Zlína Bohumil Pánik po zápase jen těžko skousával smolnou prohru jeho svěřenců. Vždyť Ševci vítěznou branku inkasovali až v 88. minutě a to navíc vlastní branku bezprostředně po chycené penaltě. Páník však po skončení utkání nebyl spokojen s výkonem rozhodčího, což dal v pozápasovém rozhovoru najevo.

Byl to opravdu velmi smolný moment pro hráče Zlína. Ti v podstatě celý druhý poločas bojovali v desíti proti favoritovi ze Sparty a sahali po cenném bodu. Nicméně naděje jim zhatila vlastní branka z 88. minuty, která navíc padla bezprostředně po chycené penaltě.

„Kdybychom si nedali gól sami, tak by míč do naší branky nedonesli. Museli by jim písknout tři penalty,” neskrýval své rozhořčení Bohumil Pánik.

Zlínský kouč zároveň ocenil výkon svého týmu. „Musím svoje mužstvo pochválit, morální vítězové jsme my. To je podstatné. Tým získá ještě větší sebevědomí, někteří hráči byli výteční. Jakým způsobem jsme tu prohráli, to je věc druhá. To musí posoudit odborníci,“ narážel Pánik na sporné momenty v utkání, které vyzněly pro Spartu.

Mimo odpískanou penaltu to bylo i vyloučení Jawa ve 48. minutě. „Víte, já snesu hodně, klidně dostanu i žlutou… Nerad dělám ukvapené závěry. Na to jsou komise, aby to posoudily. Poznar šel sám na bránu, kdybychom dali na 2:0, tak nevím, co by se tu dělo. Zápas se pak nějak vyvíjel,“ uvedl poněkud rozhořčeně Pánik.

A jak celou situaci viděl kouč Sparty Václav Kotal? „Že se soupeř cítí poškozený? Pokud jde o vyloučení, o první žluté kartě pro Jawa před lavičkami nebyla diskuse. Druhou dostal v rohu hřiště, těžko ji z mého místa můžu posoudit. Penaltě pak předcházel jasný faul. Na lavičce máme video, až pak Krejčí porazil brankáře. Takže zbytečný faul ze strany Zlína, góly jsme myslím dali všechny regulérní,” uzavřel Kotal.

Zdroj: Sport.cz