Rozhovor: Fotbalové toulky s Michalem

Michal miluje fotbal a rád cestuje, právě proto se rozhodl tuto svojí vášeň spojit a po čase založil i facebookovou stránku Fotbalové toulky s Michalem, kde s lidmi sdílí zážitky ze svých výletů. Michala jsme kontaktovali, aby s námi udělal rozhovor a byl pro.

Fotbalové toulky s Michalem bilbao

Co vás přimělo k založení Fotbalových toulek?

Moje manželka a jeden kamarád. Oni byli tím prvním impulzem. Poté jsem tak nějak přemýšlel co s tím a postupně ve mě uzrála myšlenka založit si fb stránky – Fotbalové toulky s Michalem.

Na jaký výlet vzpomínáte nejvíce?

To je těžká otázka. Každý výlet si pamatuji a všude jsem měl nějaké zážitky. Pokud mám vybrat, tak do Beogradu na derby CZ Beograd vs Partizan Beograd – to bylo velký! A pak do Bilbaa na Athletic Bilbao.

Bylo nějaké město, které vás překvapilo vstřícností lidí (fanoušků) a naopak zklamalo?

Nemohu říct přímo překvapilo, nebo zklamalo. Nicméně. V zahraničí jsem narazil až na dvě výjimky, na vstřícné lidi (fanoušky) všude (možná štěstí 🙂). Hlavně ve Španělsku jsou lidé i fanoušci velice vstřícní. A to jsem tam byl už na fotbale několikrát a na různých místech. Jediné dvě výjimky a možná i trošku tedy zklamání, bylo v srbském Beogradu a německém Mnichově.

O co přesně šlo?

Pokud jde o ten Bayern Mnichov, tak jsme měli problém s koupí lístků, což by nebylo nic ojedinělého. Ne vždy jsou lístky dostupné. Ale po zdlouhavé komunikaci přes email, kde jsem vlastně komunikoval jen já, bez jejich reakce. A to jsem psal na kontaktní email, který měli uvedený na oficiálních stránkách. Přistoupil jsem k telefonickému spojení. Nejdřív byl problém se dovolat a poté když jsme se konečně dovolali, tak nám bylo nějak nepřímo naznačeno, že vlastně ani nemají zájem nám někam do České republiky prodávat lístky, svých fanoušků mají dost. A vlastně ani žádný lístek na celou sezónu nemají volný, na žádný zápas.

To mě pobavilo. Lístky jsme si zajistili nakonec jinak. No a když jsem pak s manželkou jel do Mnichova, tak musím říct, že jsme se tam necítili vůbec dobře! Když odmyslím turisty, tak Němců tam moc nebylo. Za to muslimů a zahalených muslimek celé lány. Prostě to ani už nebylo Německo. Aspoň naše zkušenost. A ještě takový menší doplněk. Stadion samozřejmě super, ale tak nějak neměli ve fanshopu dořešenou cirkulaci vzduchu v situaci, kdy je fanshop plný. To byla hrůza. Fanshop plný fanoušků a vzduch na padnutí, rychle jsem z toho fanshopu odešel. Výjezd samozřejmě jinak dobrý a fotbal super.

Fotbalové toulky s Michalem fanousci

Jaký stadión vás uchvátil nejvíce?

Opět velice těžká otázka! Ptá se mě na ni hodně lidí a je opravdu těžké odpovědět. Viděl jsem již mnoho krásných stadionů – Old Trafford, Allianz Arena, San Siro, Santiago Bernabéu a další. Ovšem jeden stadion mě nadchl asi nejvíce: San Mamés Barria v Bilbau! Nádherný nový stadion, který se tyčí nad řekou, která městem protéká. Navíc stojí v centru města a je na něj výhled z mnoha ulic směrovaných ke stadionu. Prostě po všech směrech parádní!!!

Kam jste vyrazil naposledy?

Do italské Neapole na SSC Napoli a na Stadio San Paolo. To byla paráda!!! Hodně zážitků! Super atmosféra, horkokrevní napolitánci a prostě divoká a nespoutaná Neapol oděná do modré, která pořád žije ve stínu D. Maradony! To bylo vidět na každém rohu. Fotbal, fotbal, fotbal, přesně tak jsem viděl Neapol.

Z Neapole jsem si ale odvezl jeden zážitek po fotbale. Dostat se zpět od stadionu do centra byl složitý úkol. Metro bylo uzavřeno a fanoušci se neměli jak dostat do centra. Pár linkových autobusů nemělo šanci pobrat všechny fanoušky. Takže byla docela předháněná o taxi. Měl jsem štěstí a chytl jsem taxi hned v první vlně. Byl to klasický osobák, ale já nastupoval už jako osmý a za mnou ještě vzal jednu Italku. Neptejte se jak jsme tam byli poskládaní, ale ta půl hodina co jsme jeli do centra, byla nekonečná. Takže nás tam bylo devět a já jel v kufru s dalšíma dvěma lidmi, ale nakonec jsme si i pokecali, takže pohoda. Prostě toto se asi může stát jen v Napoli.

Fotbalové toulky s Michalem neapol


Kterému klubu sám fandíte?

U nás přeji samozřejmě Zbrojovce Brno, jsem z Brna, tak není co řešit. Jinak mám nejvíc v oblibě ze zahraničních klubů AS Řím. AS Řím je má srdcovka z mládí. Byl jsem s kamarádama na dovolené v Itálii na Gargánu. Měl jsem v té době v oblibě argentince G. Batistutu, ten zrovna hrál za AS Řím a v jednom fotbalshopu visel právě dres AS Řím se jménem Batistuta. Je vám tedy jasné, kde ten dres skončil. Tam má láska ke klubu postupně začala. Mimochodem ten dres mám pořád doma 🙂. Měl jsem také i to štěstí, že jsem již AS viděl dvakrát na živo.

Má stadion Mestalla ve Valencii vážně tak děsivě strmé ochozy?

Nevím jestli děsivě, ale strmá je určitě. Na druhou stranu mám pocit, že obdobně strmé tribuny jsou i na Estadio Santiago Bernabéu, alespoň v nejvyšších místech, kde jsem seděl. Takže tam to bylo podobné, jako na stadionu ve Valencii. Zábradlí před sedačkami se tam docela hodí, člověk se cítil přeci jen bezpečněji.

Kam se chystáte v nejbližší době?

Samozřejmě už mám v hlavě nějaké termíny a zápasy, alespoň pro jarní část. Momentálně jsou vážným kandidátem mé návštěvy Celtic Glasgow, Besiktas Istanbul. Dopadnout to může nakonec ovšem úplně jinak a mohu se objevit někde jinde. Záleží, co se mě naskytne ať již zajímavou cenou nebo volným termínem. Prostě někdy jsem sám překvapen, kam nakonec jedu. Takže jak to dopadne uvidíme, nechte se překvapit.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Jdu ukázat to nejlepší, hlásí Procházka před odletem do Vegas. Co zaznělo na tiskovce?

Jiří Procházka je na odletu do Las Vegas, kde jej čeká druhý zápas v UFC. V rámci hlavního zápasu večera se utká s Dominickem Reyesem již 2. května. Na řadu tedy v pondělí podvečer přišla tisková konference. Co na ní Procházka se svými trenéry prozradil?

Mourinho končí v Tottenhamu! Doplatil ‘The Special One’ na nesouhlas se Superligou nebo jen na výsledkovou krizi?

Portugalský trenér José Mourinho si balí kufry a opouští Tottenham Hotspur. Osmapadesátiletý kouč se svými svěřenci v posledních týdnech zabředl do výsledkové krize, kterou neustál.

Ocelářský drak na úvod finále sežehnul Bílé Tygry s grácií. 1:0 pro Třinec

Čekali jste na úvod finále opatrný hokej? Takový ten typický první zápas, kdy se na začátku oba celky oťukávají, přičemž nikdo nechce udělat žádnou chybu? Tak na tohle mohli diváci v omezeném počtu ve Werk Aréně zapomenout.