Rozhodnuto. Znojmo po devíti sezonách končí v EBEL! Ve hře stále zůstává Chance liga

Až doposud nebylo jasno v tom, na jakou soutěž chystají ve Znojmě kádr. Popravdě úplně jisté to není ani teď, nicméně bylo potvrzeno, že jubilejní desátou sezonu v EBEL moravský celek nepřidá. Působit tak bude v některé ze soutěží v České republice.

Zdroj: hcorli.cz

Po dlouhé době bude Znojmo působit v soutěžích napříč Českou republikou. Alespoň pro příští sezonu. Rozhodlo se tak hlavně s ohledem na výši svého rozpočtu. Klub se totiž musí vypořádat s výpadkem financí přesahujícím 60 % loňského rozpočtu, který činil zhruba 36 milionů korun. „To by bez přijetí preventivních opatření ohrožovalo samotnou existenci klubu,“ uvádí tisková zpráva Orlů.

Rozpočet na nový ročník se tak bude pohybovat na sumě okolo 40 milionů. Moravané by tak nemohli v EBEL konkurovat a adekvátně reprezentovat město. „Dalším výrazným faktorem, který zvyšuje nejistotu a znemožňuje jakékoliv plánování, je situace spojená s predikovanou druhou vlnou pandemie a omezeními, která se nyní mění prakticky každý den,“ uvádí klub další důvod, proč nebude působit v rakouské soutěži.

Nikdo neví, co jak bude. Zatím tedy ani není jisté, v jaké soutěži bude Znojmo působit. Aktuálně mají jejich licenci zapůjčenou Moravské Budějovice, které hrají ve II. lize. Ve hře však stále je i Chance liga, kde se nedávno spekulovalo o výměně licencí s Chomutovem. Orli tak budou situaci nadále sledovat a postupně vyhodnocovat další kroky.

Hlavním cílem je teď přinést fanouškům v tomto těžkém období radost z výher a dobrého hokeje. „Podle toho také budujeme tým, který by toto měl zaručit v kterékoliv dostupné soutěži. Věříme, že se tento záměr podaří, dojde ke stabilizaci situace a znojemští příznivci si cestu na stadion najdou v co nejvyšším počtu,“ mají jasno Orli.

Jejich cílem však není působení v nižších soutěžích napříč Českou republikou. „Jaký postup zvolíme po příští sezoně, bude záležet na vývoji situace v naší zemi a okolních státech. Je nutno říci, a to se vší pokorou, že mezi dlouhodobé cíle klubu nepatří setrvání v Chance lize nebo druhé lize v České republice,“ má jasno tradiční celek, který mezi lety 1999 až 2009 působil v extralize.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Bude mít Olomouc staronového majitele? Sigmě nabízí pomoc miliardář Lébr, chce v klubu i Rozehnala

Josef Lébr byl dlouhá léta hlavní ekonomickou silou Sigmy Olomouc, jakkoliv spoluvlastníků bylo hned několik. Právě proto, že do klubu finance vkládal...

Zapomenutá angažmá – Manchester City: legenda Arsenalu i gólmanská rodinka

Ve třetí části rubriky "Zapomenutá angažmá" se podíváme do modré části Manchesteru. V tomto článku se podíváme na osm fotbalistů, jejichž působení...

Sparta podepsala první posilu! Přichází slovenský reprezentační gólman Dominik Holec

Sparta Praha hlásí první posilu a to na post, kde ji bota tlačí možná nejméně. Od nové sezóny se k týmu připojí...