Rozhodnuto. Znojmo po devíti sezonách končí v EBEL! Ve hře stále zůstává Chance liga

Až doposud nebylo jasno v tom, na jakou soutěž chystají ve Znojmě kádr. Popravdě úplně jisté to není ani teď, nicméně bylo potvrzeno, že jubilejní desátou sezonu v EBEL moravský celek nepřidá. Působit tak bude v některé ze soutěží v České republice.

Zdroj: hcorli.cz

Po dlouhé době bude Znojmo působit v soutěžích napříč Českou republikou. Alespoň pro příští sezonu. Rozhodlo se tak hlavně s ohledem na výši svého rozpočtu. Klub se totiž musí vypořádat s výpadkem financí přesahujícím 60 % loňského rozpočtu, který činil zhruba 36 milionů korun. „To by bez přijetí preventivních opatření ohrožovalo samotnou existenci klubu,“ uvádí tisková zpráva Orlů.

Rozpočet na nový ročník se tak bude pohybovat na sumě okolo 40 milionů. Moravané by tak nemohli v EBEL konkurovat a adekvátně reprezentovat město. „Dalším výrazným faktorem, který zvyšuje nejistotu a znemožňuje jakékoliv plánování, je situace spojená s predikovanou druhou vlnou pandemie a omezeními, která se nyní mění prakticky každý den,“ uvádí klub další důvod, proč nebude působit v rakouské soutěži.

Nikdo neví, co jak bude. Zatím tedy ani není jisté, v jaké soutěži bude Znojmo působit. Aktuálně mají jejich licenci zapůjčenou Moravské Budějovice, které hrají ve II. lize. Ve hře však stále je i Chance liga, kde se nedávno spekulovalo o výměně licencí s Chomutovem. Orli tak budou situaci nadále sledovat a postupně vyhodnocovat další kroky.

Hlavním cílem je teď přinést fanouškům v tomto těžkém období radost z výher a dobrého hokeje. „Podle toho také budujeme tým, který by toto měl zaručit v kterékoliv dostupné soutěži. Věříme, že se tento záměr podaří, dojde ke stabilizaci situace a znojemští příznivci si cestu na stadion najdou v co nejvyšším počtu,“ mají jasno Orli.

Jejich cílem však není působení v nižších soutěžích napříč Českou republikou. „Jaký postup zvolíme po příští sezoně, bude záležet na vývoji situace v naší zemi a okolních státech. Je nutno říci, a to se vší pokorou, že mezi dlouhodobé cíle klubu nepatří setrvání v Chance lize nebo druhé lize v České republice,“ má jasno tradiční celek, který mezi lety 1999 až 2009 působil v extralize.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Tak skvělý klub jako Nice se těžko poráží dvakrát za sebou, říká Trpišovský

Už ve čtvrtek večer čeká Slavii utkání na půdě francouzského Nice. V domácím prostředí jej sice dokázala porazit 3:2, nyní to ale bude mít těžší, čehož si je vědom také kouč Jindřich Trpišovský.

Kotal o nasazení Hancka i chybující defenzivě

Sparta doma přivítá v boji o naději na postup Celtic Glasgow. Ten nemá ideální formu a Sparta bude dost možná favoritem. O zápase promluvil pro klubový web trenér Sparty Václav Kotal.

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.