Reklama

Rozhodnuto. Znojmo po devíti sezonách končí v EBEL! Ve hře stále zůstává Chance liga

Až doposud nebylo jasno v tom, na jakou soutěž chystají ve Znojmě kádr. Popravdě úplně jisté to není ani teď, nicméně bylo potvrzeno, že jubilejní desátou sezonu v EBEL moravský celek nepřidá. Působit tak bude v některé ze soutěží v České republice.

Zdroj: hcorli.cz

Po dlouhé době bude Znojmo působit v soutěžích napříč Českou republikou. Alespoň pro příští sezonu. Rozhodlo se tak hlavně s ohledem na výši svého rozpočtu. Klub se totiž musí vypořádat s výpadkem financí přesahujícím 60 % loňského rozpočtu, který činil zhruba 36 milionů korun. „To by bez přijetí preventivních opatření ohrožovalo samotnou existenci klubu,“ uvádí tisková zpráva Orlů.

Rozpočet na nový ročník se tak bude pohybovat na sumě okolo 40 milionů. Moravané by tak nemohli v EBEL konkurovat a adekvátně reprezentovat město. „Dalším výrazným faktorem, který zvyšuje nejistotu a znemožňuje jakékoliv plánování, je situace spojená s predikovanou druhou vlnou pandemie a omezeními, která se nyní mění prakticky každý den,“ uvádí klub další důvod, proč nebude působit v rakouské soutěži.

Nikdo neví, co jak bude. Zatím tedy ani není jisté, v jaké soutěži bude Znojmo působit. Aktuálně mají jejich licenci zapůjčenou Moravské Budějovice, které hrají ve II. lize. Ve hře však stále je i Chance liga, kde se nedávno spekulovalo o výměně licencí s Chomutovem. Orli tak budou situaci nadále sledovat a postupně vyhodnocovat další kroky.

Hlavním cílem je teď přinést fanouškům v tomto těžkém období radost z výher a dobrého hokeje. „Podle toho také budujeme tým, který by toto měl zaručit v kterékoliv dostupné soutěži. Věříme, že se tento záměr podaří, dojde ke stabilizaci situace a znojemští příznivci si cestu na stadion najdou v co nejvyšším počtu,“ mají jasno Orli.

Jejich cílem však není působení v nižších soutěžích napříč Českou republikou. „Jaký postup zvolíme po příští sezoně, bude záležet na vývoji situace v naší zemi a okolních státech. Je nutno říci, a to se vší pokorou, že mezi dlouhodobé cíle klubu nepatří setrvání v Chance lize nebo druhé lize v České republice,“ má jasno tradiční celek, který mezi lety 1999 až 2009 působil v extralize.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Náplast na prozatím tragickou sezonu! Siniaková si poradila s Williamsovou

Kateřina Siniaková by zřejmě nejraději zapomněla na prozatímní průběh roku 2021. Vůbec se jí totiž nedařilo. Nyní se ale v Parmě postarala o pořádné překvapení!

Moraváci nesmí být za blbce, říká Jiří Šidliák, kandidát na místopředsedu za Moravu

Z fotbalové asociace FAČR před třemi lety neodešel v dobrém. Nyní cítí, že je jedinečná šance nabourat systém, který Roman Berbr budoval přes dvacet let.

Blog: Koronavirus vyškrtal na MS řadu hvězd. Šest posil z NHL dává České republice šanci na úspěch 

Už nám to klepe na dveře! Vrchol hokejové sezony (minimálně pro evropské fanoušky) je doslova za dveřmi. Letošní světový šampionát se podle očekávání odehraje za velmi prazvláštních okolností. Ostatně jako celá hokejová sezóna napříč celou planetou.