Spojte se s námi

Fortuna liga

Rozhodčí pomohl Spartě! Podle komise měl Szikszay vyloučit Preciada za surový faul na Provoda, penalty správně

Nedělní derby pražských „S“ má ještě dohru. Jako tradičně jsme viděli několik situací, které potřebovaly posvětit Komisí rozhodčích. A ta rozhodla tak, že sudí udělal hrubou chybu když nevyloučil Angela Preciada.

Publikováno

dne

Nedělní derby pražských „S“ má ještě dohru. Jako tradičně jsme viděli několik situací, které potřebovaly posvětit Komisí rozhodčích. A ta rozhodla tak, že sudí udělal hrubou chybu když nevyloučil Angela Preciada.

Celý týden bylo jasné, že derby bude extrémně vyhrocené. Když trenéři proti sobě postavili Jana Bořila a Jana Kuchtu, o ostré souboje bylo postaráno. První takový přišel už ve třetí minutě, když Kuchta po odehrání míče dohrál Bořila.

Agresivita se stupňovala, více faulů dělala Slavia, ovšem ty ostřejší měla na starosti Sparta. A ve 21. minutě se mohl, nebo teď už možno říct měl, měnit obrázek hry.

Angelo Preciado totiž prošlápl podrážkou holeň Lukáše Provoda, kdyby jej trefil na koleno, měl by se vší pravděpodobností Provod po sezóně a zaděláno na další velké zdravotní problémy, ze kterých se po dvou letech vylízal.

Vzhledem k neustálým diskuzím o ochraně zdraví hráčů je nepochopitelné, že se sudí Ladislav Szikszay nešel ani podívat na video. A že mu nikdo z VARu nenapověděl, že tady je červená karta opravdu na místě. To posvětila až komise rozhodčích.

„Ve 21. minutě utkání měl rozhodčí vyloučit hráče hostujícího družstva č. 2 za surovou hru. Podrážkou natažené nohy zasáhl soupeře do lýtka. VAR v tomto případě měl intervenovat,“ napsala ve svém prohlášení Komise rozhodčích.

Kde Szikszay nepochybil, je pokutový kop pro Slavii, který rovněž budil emoce. „V 55. minutě utkání rozhodčí správně nařídil pokutový kop pro domácí družstvo za podražení hráče domácího družstva č. 9 hráčem hostujícího družstva č. 2. Hráč hostujícího družstva zasáhl pravou nohou míč a následně levou nohou podrazil hráče domácího družstva. Nejednalo se o bezohledný přestupek, z tohoto důvodu rozhodčí správně neudělil žlutou kartu,“ píše Komise.

Správně hlavní rozhodčí posoudil i závěrečnou roztržku mezi Janem Bořilem a Ladislavem Krejčím, když oba kapitány vyloučil. Komise situaci popsala následovně.

„V 88. minutě utkání rozhodčí správně vyloučil hráče domácího družstva č. 18 a hráče hostujícího družstva č. 37 za hrubé nesportovní chování. V přerušené hře došlo k hromadné konfrontaci hráčů obou družstev. Nejagresivnějším v této konfrontaci byl hráč domácího družstva č. 18, kdy nejprve chytil zezadu za ramena hráče hostujícího družstva č. 28 a poté ho odstrčil. Následně konfrontace pokračovala mezi hráči H37 a D18, kteří se vzájemně fyzicky napadli tím, že sebou násilně cloumali a strkali do oblasti hrudníku a krku. Poté D18 strčil předloktím do oblasti krku hráče H22, čímž způsobil jeho pád.“

Zdroj: Komise rozhodčích FAČR

Reklama

Oblíbené