Rozhodce se ohradil proti Haškovi: Vyzval bych ho na souboj! Zvažuje trestní oznámení

Člen rozhodčího senátu, jenž rozhodoval spor mezi Martinem Haškem a Spartou Praha, Libor Zbořil se tvrdě ohradil proti vyjádření Martina Haška staršího, jenž uvedl, že výsledek sporu mezi jeho synem a Spartou znal už dva měsíce. Ten toto nařčení popírá a zvažuje podání trestního oznámení.

Zdroj: bohemians.cz

Sbor rozhodců minulý týden vydal rozhodnutí, ve kterém Martinu Haškovi nařídil zaplatit Spartě 800 tisíc eur. Reakce aktérů pak na sebe nenechaly dlouho čekat. Hašek starší uvedl, že rozsudek znal se synem dva měsíce, po jeho vydání se mu už jen zasmáli.

Proti tomuto vyjádření se nyní v rozhovoru pro iSport tvrdě ohradil člen rozhodčího senátu Libor Zbořil.

„Martina Haška staršího po lidské stránce vůbec neznám, nikdy jsem se s ním osobně nesetkal. Jeho charakterové vlastnosti nemohu hodnotit. Vážil jsem si ho jako fotbalisty a trenéra. Do fotbalu dával srdíčko, za to má ode mě palec nahoru.

Víte, já jsem vždycky odmítal reagovat na nějaká vyjádření zlých a zatrpklých lidí. Ale bohužel, jestliže pan Martin Hašek starší dal takové vyjádření, tak mě se to neskutečně osobně dotklo,” říká Zbořil o Haškově prohlášení.

Zbořil přiznává, že jej prohlášení Haška urazilo, proto chce veřejnosti poskytnout svůj pohled na věc. “Špiní moje jméno a reputaci v očích mých dětí, přítelkyně a nejbližšího okolí. Proto jsem se rozhodl zareagovat. Věřím, že nežijeme v banánové republice, ve které může kdokoli bez důkazů a postihu pošpinit druhého. Co uvedl pan Hašek, to je neskutečná lež, která mě absolutně zvedla ze židle.“

Sbor rozhodců nyní zvažuje další kroky. „Sbor rozhodců v tomto týdnu napřímo vyzve pana Haška staršího, aby obratem buď jednoznačně doložil svá nepravdivá a z mého pohledu absolutně dehonestující tvrzení vůči Sboru rozhodců a nám, kteří jsme věc posuzovali. Nebo aby se okamžitě veřejně omluvil,“ nastiňuje Libor Zbořil.

Martin Hašek starší následně v rozhovoru svá slova mírnil, to ale jako omluvu Zbořil nepovažuje. „Prosím vás, nejsme v nějaké pohádce. Přišel, nepřišel. Omluvil se, neomluvil se. Tohle za omluvu absolutně nepovažuju,“ říká rozhodce v Haškově kauze.

Sbor rozhodců nyní připravuje na Haška předžalobní výzvu, ve hře je dokonce i trestní oznámení. „Za nás rozhodce máme shodu, že v nejbližších dnech připravíme předžalobní výzvu na pana Haška staršího pro ochranu našich osobností. A samozřejmě zvažujeme trestní oznámení pro pomluvu,“ říká Zbořil o dalších krocích senátu.

Členové senátu budou ve sporu s Haškem starším postupovat jednotně. „Samozřejmě jsme se ihned po tom prohlášení spojili, neskutečně nám to zkazilo víkend. Je to zatrpklost, zlo. Nerozumím tomu,“ uzavírá Zbořil.

Zdroj: iSport.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Sice nejsem zastánce pánů Hašků, ale kdo dneska může věřit komisi kterou stvořila po naší vládě druhá nejskorumpovanejsi organizace v republice čili FAČR.

 2. Custod Pane Zbořil , je vás tam podle vyhledané vaší stránky 31 vyžírku ,tak proč by nemohl být unik informací možný??? Ani bych se nedivil a být vámi nedělal bych ze sebe nedotknutelného kašpara. Od 8 do 41 let jsem fotbal hrál a cca 16 let funkcionařil u fotbalu, tak o tom něco vím,to si mužete být jistý. Myslím ,že u soudu moc velký uspěch mýt nebudete, uvidíme…

  • Custod A ještě dovětek , který jsem opoměl… vy dáte ruku do ohně za zbylých 30 členu vaší slavné komise??? Já bych to tedy v dnešní době zkorumpovanosti a lží rozhodně neudělal….

   • Pane Custod:
    Máte pravdu, že rozhodců je vyšší počet, ale rozhodčí senát je trojčlenný.

    §43
    2.
    Spory rozhodují tříčlenné senáty. Ustavení senátu probíhá tak, že každý z účastníků sporu jmenuje jednoho rozhodce ze seznamu Sboru rozhodců a tito dva rozhodci pak jmenují předsedu rozhodčího senátu ze seznamu Sboru rozhodců. Pokud se rozhodci neshodnou,
    určí předsedu rozhodčího senátu předsednictvo Sboru rozhodců.

    Tři rozhodci by tajemství udržet mohli. Pan Hašek to pravděpodobně myslel tak, že tento výsledek na 99,9% očekával, tedy jej znal. Standardní zjednodušené přirovnání.
    Co se ve Spartě děje je mi upřímně jedno, ale u CAS dávám výrazně větší šanci pánům Haškům.
    FIFA vyžaduje jednoznačné ustanovení ve smlouvě pro možnost přesunutí do amatérského týmu, narozdíl od českého výkladu. Tedy pro FIFA bude přesunutí pana Haška ml. porušením smlouvy. A k tomu by se měl CAS přiklonit.
    Za další, je to skvělá šance zkritizovat poměry v ČR, kdy hráči jsou podnikatelé na volné noze (OSVČ).

    Nedávám Spartě u CAS mnoho šancí, dle běžně dostupných informací z médií.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.