Spojte se s námi

Fortuna liga

Roste ve Spartě nová hvězda? Mladý útočník by se brzy mohl prosadit v týmu Briana Priskeho

Tomáš Schánělec patří mezi hlavní tahouny sparťanského B-týmu. Teprve jednadvacetiletý útočník se prezentuje skvělými výkony a říká si o šanci v týmu Briana Priskeho.

Publikováno

dne

Tomáš Schánělec patří mezi hlavní tahouny sparťanského B-týmu. Teprve jednadvacetiletý útočník se prezentuje skvělými výkony a říká si o šanci v týmu Briana Priskeho.

Již v minulé sezoně patřil mezi největší opory sparťanského B-mužstva. To se nakonec i díky jeho výkonům udrželo v druhé lize. Tomáš Schánělec se stal s osmi góly nejlepším střelcem týmu.

Také v právě probíhající sezoně se očekává, že B-tým Sparty bude bojovat o záchranu. Po osmi odehraných zápasech se svěřenci trenéra Petra Janouška nacházejí se ziskem šesti bodů až na čtrnácté příčce.

Před Prostějovem, jenž okupuje sestupové příčky, je pouze díky lepšímu skóre. Dosavadní jedinou výhru si Sparta připsala na začátku srpna, kdy v domácím prostředí porazil Chrudim poměrem 2:0.

O oba góly se pochopitelně postaral Schánělec, který i nadále předvádí výborné výkony. Talentovaný útočník vstřelil šest gólů, což je více než polovina zásahů celého mužstva.

V tabulce střelců mu momentálně náleží společně s Hufem a Filou druhá příčka. Lépe je už na tom pouze pětatřicetiletý Jakub Řezníček ze Zbrojovky Brno, jenž má na svém kontě o jeden gól více.

Zřejmě je jen otázkou času, kdy Schánělec dostane první větší příležitost v týmu Briana Priskeho. Na svém kontě má sice už dva starty ve Fortuna lize, ale dohromady v nich odehrál pouze šestnáct minut.

Do útoku má aktuálně dánský kouč k dispozici Jana Kuchtu a Victora Olatunjiho. Herní minutáž začíná sbírat už také Václav Sejk, len reprezentačního mužstva do 21 let.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené