Rosický promluvil o výběru nového trenéra, Dočkalovi či atmosféře v kabině Sparty

Okolo dění ve Spartě se točilo mnoho různých spekulací. Mluvilo se o špatné atmosféře a špatných vztazích, přístupu Bořka Dočkala či o tom, že Vrbu měl chtít v týmu hlavně Křetínský. K tomu všemu se nyní vyjádřil sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Zdroj: sparta.cz

Velmi obsáhlý text publikoval na svém Instagramu sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický. Vyjádřil se v něm hned k několika věcem. Důvod? Dle bývalé hvězdy Arsenalu jsme se ocitli v prostředí, které bylo plné neuvěřitelných lží, spekulací, domněnek a “zaručených informací ze zaručených zdrojů”.

Chtěl tedy věci uvést na pravou míru a začal hodnocením aktuální situace Sparty. Cílem Rosického je přiblížit letenský celek evropským klubům. „Tyto kroky potřebují čas a ty kroky se podle mě dějí,“ napsal Rosický.

Opět se vyjádřil také ke konci Václava Kotala, který prý nebyl jednoduchý. Rovněž popřel veškeré spekulace o problémech v kabině, konfliktech hráčů s trenérem či odstřelení trenéra. „Jsem s týmem každý den. Nedovolil bych, aby se něco takového stalo,“ nechal se slyšet.

S hráči prý nekonzultoval kdo bude novým trenérem. Stejně tak odmítl, že by hráči nehráli na 100 %. Právě tímto tématem víceméně začal vyjádření na adresu Bořka Dočkala.

„Očekávám od něj, že bude dobrým lídrem týmu a mentorem pro mladé hráče, ať už bude v základní sestavě nebo ne. To samé platí pro všechny ostatní starší hráče, kteří když přicházeli, byli s touto rolí srozuměni,“ prohlásil Rosický. Navíc prý nikdo nemá v týmu místo zadarmo a nikdy tomu tak nebude. Hrát budou ti nejlepší.

Hodně se mluvilo také o tom, že Vrba nebyl favoritem Rosického, ale Křetínského. Legendární fotbalista však dal jasnou odpověď: „Proč bych dělal práci někde, kde bych věděl, že můj hlas není slyšet? Jaké by to prosím bylo pro člověka, který působil 16 let v Anglii a Německu? Proč bych potom měl nadále pokračovat ve funkci?“

„Pavel Vrba nepřišel okamžitě s tím, že musíme mužstvo za každou cenu posílit. Je srozuměn s naší strategií, ví, jaké kroky jsme do teď udělali a proč a jaké kroky by měly nastat,“ pokračoval Rosický.

Vyvrátil také spekulace ohledně milionového platu Pavla Vrby. A jak své vyjádření zakončil? Zodpovědnosti se prý nezříká, varoval však před spekulacemi některých samozvaných expertů a insiderů, kteří tvrdí, že mají zaručené informace. „Věřte, že většinou ty správné nemají,“ dodal Rosický.

Prý se nyní zkusí být otevřenější a zkusí více věcí komunikovat.

Zdroj: Instagram | Tomáš Rosický

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Bohužel článek o ničem. Smutné na tom je že takový amatéři jako Tomáš rozhodují o osudech slušných lidí a profesionálů. Sám si nepřipouští žádnou zodpovědnost za výsledky sparty. Mnoho lidí zklamal nejen po sportovní stránce ale i jako člověk. S Vaškem Kotalem měl odstoupit i on sám.

    • Pana Rosického, p. Kotala a p. Vrby si velice vážím, od malinká a od Otce fandím Spartě a říkám pro všechny tohle bylo jediné a správně rozhodnutí… Už se to projevuje… Dekujem p. Kotale,jak jste pozvedl Spartu ale teď už ztrácela dech… Dekujem p. Vrbo chápu l, proč jste tento krok udělal po profesní stránce Dekuji P. Rosický, že jste měli odvahu tento krok udělat.Kdo tvrdí něco jiného, je u mě ignorant nepřejici Spartě a dobrému fotbalu. Ahoj

  • Pro mne ten článek řekl vše o čem novináři jako Mádl a spol jen lhali jako malý kluci. Kdo chce chápat tak pochopil. Důvod k odstoupení TR absolutně žádný nevidím pokud někdo tímto nesleduje destabilizaci klubu.

 2. Za to Vy jste pan chytrej z nejchytřejších. Největší zklamání není pan sportovní ředitel, ale všichni Vy co tady zaručeně všechno víte a přitom víte úplný hovno a Spartu jen špiníte. Jste stejná lůza jako Kalousek a celá opozice v politice. Na nic nešáhnout, všechno zkritizoval a pokud o něco jde, tak dát ručičky stranou!

  • Však on nám to mýval přijde osvětlit a nakydat trochu hnoje. Holt někteří co nic nedokázali ve svém životě se realizují pomlouváním a fabulacemi.

  • Ohledně Kalouska, nikdo mu nic nedokázala a na rozdíl od “svatého” Babiše mluví tak jak to má být. Bohužel spousta lidem stačí napovídat to co chtějí slyšet a ani se u toho nemusí stydět. Rosický je kopie Babiše 🙂 🙂 a mnoha ovcím to stačí. 🙂 🙂 🙂
   AŤ ŽIJE MISTR LIGY SK SLAVIA PRAHA 🙂 🙂 🙂

   • Kalousek parazitoval v politice dost dlouho aby neco dokazal ale dokazal akorat prijit na debatu ozraly jinak nic.Ale muzes si ho nastehovat domu jestli ho mas rad.Dnes je to legalni.

 3. Přesně tak, přijde Millwall a to bude zase žrádlo! Přesně jak píše Jirka. Poslední 2 věty 1000% souhlas👍

 4. Ještě bych přidal jednu větu pro tyto lidi na čele s Millwallem. Ať je to tady na diskusi nebo v politice. Ať udeláš cokoliv, vždy to bude špatně!!! To je holt ta závistivá povaha pár % českých lidí. ” Hele soused má krásnou vilu a my jen takový malý baráček. Kurva, proč nemáme tolik peněz jako on. Bohužel takových lidí je i nás hodně. S klidným svědomím můžu říct, že já mezi ně nepatřím a ani bych patřit nechtěl. Přeji hezký den.

 5. Vrba má jediné štěstí,že fandové nesmí na stadion.Já ho rád nemám,ale nesouvisí to s trenováním Plzně.Proti němu mluví jeho invektivy proti Spartě v té době.To je pro něho stejné,jako proti Strakovi ve Slavii.Odrovnaly ho jenom hloupé řeči a pokud se bude moci do hlediště,čeká to i Vrbu.

  • Nechtěl by trénovat Spartu pan Majevský sám a ukázat všem jak se to má dělat. Jinak raději držte tu nevymáchanou hubu. Podle vašich narážek je vidět a slyšet, že nevíte jak vypadá fotbalový míč a co s ním můžete provádět.

   • Jsem velký fanda Sparty a moc dobře vím o čem mluvím. Za Petra Majevského se musím postavit a 100 % s ním souhlasit. Je to přesně tak jak píše! A ten fotbalový analfabet s nevymáchanou hubou jste tady tak akorát Vy!

 6. Padá hodné golú.co propaguje Vrba za hru a útočné fázi je 5 nebo 6 hráčú ve vapné tak to má být.co se týče obrany Čelustka Pavelka. Uš Na to nemaj.a pokud chceme hrát poháry musíme mýt na to hráče.bohužel to.momentalné nemáme.

  • aby hráči byli úspěšní musí mít techniku a dymaniku, jestli budou UMYTÍ to tak až nerozhoduje..

 7. Tak ten Váš alkoholik a lhář Kalousek tady před x lety, když byl ministrem financí rozkrádal se svojí vládou republiku, ale to Vám asi nevadilo, jak si tady mastili kapsy a my jsme živořili. Koukám, že jste stejný parchant jako opozice se smažkou Bartošem, ulízaným buzerantem Fialou a nebo tou pindou z Topky. Na rozdíl od pana Babiše byste tady nechali plno lidí zemřít a pak házeli vinu na vládu. Celou dobu tady dělají hovno, ale vše je špatně. Na blití mi je z nich. Ale co můžu chtít od slávisty co je spojený s podvodníkem Tvrdíkem. Let’s go FOXES let’s go!

  • Vážený pane komunisto,
   Babiš potřebuje takové ovce jako jste Vy. 🙂 🙂 Máte pravdu, dneska se nekrade, dneska to jsou dotace. 🙂 🙂 .

   • Tak to říká ten pravý! Fanoušek komunisticko čínského klubu Slávie Praha s pěticípou komunistickou hvězdou na dresu! To jste teda trefil!

    • Jiřiku, co ty seš za vola, to se často nevidí, resp. nečte! To ten tvůj chaot Babiš půjčil (najal) Rosickému Máru Prchala, viď. A teď jen jeden postřeh k Tomíkovi R. : jsou to 3-4 roky kdy byl na Strahově v areálu Sparty Den otevřených dveří, tvůj Tomča tam podepisoval fotky, deníčky atd. a na sobě měl mikinu (nebo triko ?) s velkou Pumou přes celá prsa. Jestlipak víte, rudokožci, kdo je oficiální firmou sportovní “výzbroje” vašeho klubu? Máte tam všude její jméno. No Niké. No prostě profesionál každým coulem.

 8. Petříku, Vy jste jeden z těch závistivejch idiotů v týhle republice. Panu Babišovi od začátku celá opozice hází klacky pod nohy, jen aby se co nejdříve dostala k moci a mohla dál začít rozkládat co ještě nestačila slavná ODS před nima. A o pirátech na čele se smažkou Bartošem ani nemluvě. Jen umí blbě kecat, ale vlastní vizi nikdy neřekli. Tak se prosím proberte, dejte si hudlana s panem Tvrdíkem, jako to dříve dělal Brežněv z Husákem, kupte si i s Vaším slavistickým týmem jednostrannou letenku do Pekingu, vystříhněte si z Vašeho dresu pěticípou hvězdu, tu si nalepte na čelo a dejte laskavě pokoj slušným lidem v této republice. Děkuji

  • Vážený pane komunisto,
   doporučoval bych Vám se doma podívat co všechno máte doma vyrobeno Made in China. Čína je třetí velmoc na světě a ty Vaše kecy ohledně Babiše je prdel číst. Babiš tuhle zemi tuneluje oficiálně a ještě k tomu rozdává koblihy takovým lidem, kteří mu to všechno žerou. Jinak doporučuji trošku nastudovat historií SK SLAVIA PRAHAA ohledně komunistů. Máte jedině pravdu, že podíl v momentálně nejlepším klubu ČR má Čína. Podívejte se ,co za pět let pod vedením Číny Slávka dokázala.:) Co ten Váš jednatel Křetinský ? Co dokázal ? Jenom to, že jste c čele s Tomíkem v prdeli….

  • Ve Švejkovi obecnímu pasáčkovi Pepku, vyskoč! taky všichni tykali. A ty jsi tak na stejní duševní úrovni. Je interesantní, že ty, nedouku, vůbec nechápeš, že chaot estebácká je stejná chátra jak Luftjarda.

   • No pokud já jsem na stejné úrovní jako pasáček Pepek ,tak pro Vaše vyjadřování bohužel už stupnice není 🙂 🙂 🙂

    • Jiříku, furt se zde prezentuješ jako agrofertský hovado. Šup s tebou na porážku! Jak jsi přišel na to, že jsem slávista? PS: Můj odkaz na Pepka vyskoč byla směřována na blba Jirku. Byl jste zbytečně vztahovačný, pane Pepe.

 9. Můj brácha má švagra jehož bratranec má známého, který slyšel od někoho v metru, že jeho zeťák má synovce, který se pohybuje v nejvyšších patrech Sparty a že to bylo úplně jinak než nám vykládá p. Rosický. Já bráchovi věřím…😁
  Pana PEPEHO nechte s jeho názory IV. cenové skupiny na pokoji, občas mi to připadá jako bavit se s vykleštěným býkem o sobotě, když jde v pátek na porážku, ale i tací lidé jsou rádi na světě🤔

 10. Petříku a Pepe, podejte si ruce a navzájem si můžete strčit své vygumovavné čínsko komunistické, červenobílé palice s pěticípou hvězdou pěkně hezky do doprdele! Jste totální odpad týhle republiky!

  • No narodili, co se dalo dělat. Ale udržovat při životě takový potraty jako jsi ty, to je teprve průser!

 11. Je vidět, že Tě rodiče hodně mlátili přes palici když jsi byl malej. Musím se smát takovým blbečkům jako jsi ty. Ale je fakt, že budeš hodně nebezpečný pro stát. Ty budeš stejný vylízaný pako jako ten krypl Novotný z Řeporyje a nebo patříš k Minářovi z Milionu sraček! A určitě taky chodíš demonstrovat za pandemická opatření co?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Srovnání lídrů tabulek: Slavia lepší než Manchester City či Bayern, má i lepší úspěšnost než lídři srovnatelných lig

Jindřich Trpišovský vytvořil ze Slavie fenomén, který v českém fotbale dlouho nebyl. Kromě úspěchů v Evropě nezanedbává ani českou scénu, kde slávisté dominují.

Hráči Slavie v karetním ohrožení proti Rangers! Stopka hrozí Bořilovi, Kolářovi a dalším

Slavia se chystá na další kolo Evropské ligy, ve kterém vyzve vedoucí tým skotské ligy, Rangers FC. Proti týmu Stevena Gerrarda si ale budou muset hráči Slavie dávat velký pozor. V karetním ohrožení je totiž velké množství opor.

Messi se stal prvním hráčem, který vstřelil jednomu týmu 30 gólů!

Lionell Messi boří rekord za rekordem. Jeden z nejlepších hráčů historie se stal po sobotním utkání se Sevillou prvním fotbalistou, který vstřelil jednomu týmu v lize 30 branek!