Spojte se s námi

Reprezentace

Rošády na asijském šampionátu: Už druhá reprezentace odvolala svého trenéra v průběhu turnaje

Zveřejněno

dne

Letošní asijský šampionát bude výjimečným i díky početným trenérským rošádám, které se na mistrovství Asie udály. Dnes se rozhodlo vedení fotbalového svazu Sýrie odvolat svého trenéra Bernda Stangeho a to kvůli nepříznivým výsledkům reprezentace. Sýrie je již druhou zemí, která sáhla k tak razantnímu kroku v průběhu turnaje.

Zdroj: Wikimedia Commons

Když španělský svaz těsně před mistrovstvím světa odvolal trenéra Julena Lopeteguiho, mnoho lidí tento krok zkritizovalo s tím, že by se těsně před šampionátem nemělo sahat k tak razantním změnám. Ovšem asijští funkcionáři zašli v tomto ohledu ještě dál, během šampionátu už z výsledkových důvodů odvolali dva trenéry.

Prvním z nich byl srbský trenér Thajska, jenž doplatil na vysokou porážku 1:4 od Indie, a po prvním zápase byl odvolán. Ve druhém utkání se Thajci pod novým vedením zvedli a zvítězili 1:0 nad Bahrajnem.

V dnešních ranních hodinách sáhl k podobnému kroku také svaz Sýrie, jenž byl nespokojen s remízou s Palestinou a porážkou s Jordánskem. Místo Němce Bernda Stangeho bude národní tým vést Fajr Ibrahim.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama