Rooney si stěžuje na přístup vlády: Nakládala s námi jako s morčaty! Kdyby má rodina onemocněla, už bych fotbal asi nikdy nehrál!

Legendární anglický útočník, který vynikal především v dresu Evertonu a hlavně Manchesteru United, si stěžuje na vládní ochranná opatření. Ta podle něj přišla pozdě.

Embed from Getty Images

Rooney se po návratu z americké MLS přesunul do týmu Derby County, kde se pomalu začíná připravovat na trenérskou kariéru. De facto je prodlouženou rukou trenéra Cocuho na hřišti, dalo by se říci, že je hrajícím asistentem. V neděli 15. 3. se vyjádřil k situaci kolem koronaviru, jak ji vnímá on jako člen fotbalového prostředí.

“Pro hráče, zaměstnance klubů a rodiny všech to byly velmi nejisté týdny. Domnívám se, že jsme byli svědky nedostatečného vedení ze strany vlády, Fotbalové asociace a Premier League samotné,” rozladěně sdělil v Sunday Times.

“Všechny ostatní sporty – tenis, formule 1, rugby, gol, dokonce i fotbal v ostatních státech – byly rušeny a zastaveny, jen my jsme byli nuceni pokračovat.”

“Člověk se pak ptá, jestli toto oddalování přerušení soutěží má něco společného s penězi. Proč jsme museli čekat až do pátku? Daly se věci do pohybu až poté, co onemocněl Mikel Arteta?”

“Po svolaném meetingu bezpečnostní rady státu nakonec bylo rozhodnuto správně, ale do té doby jsme se my, fotbalisté hrající v Anglii, cítili jako morčata, na kterých se testuje, co vydrží.”

“Pokud bych byl donucen hrát, byť by to nebylo zdravotně bezpečné, a kdokoliv z mé rodiny by koronavirem onemocněl, přemýšlel bych, zda ještě někdy nastoupit k fotbalovému zápasu. Nikdy bych vládním orgánům neodpustil,” zakončil Rooney.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Totální debakl Boleslavi, Viktoria Plzeň ji zničila 7:1! Má se Slavia obávat o titul?

Viktoria Plzeň si v minulém kole vyšlápla na Letné na domácí Spartu, v posledním květnovém kole ji doma čekala Mladá Boleslav. Odjezd...

Letošní finále Ligy mistrů se v Istanbulu konat nebude! Kam se má finálový duel přestěhovat?

Podle amerického deníku New York Times nebude nakonec Istanbul městem, které má v letošním roce hostit finále fotbalové Ligy mistrů. Samotná UEFA...

Bude mít Olomouc staronového majitele? Sigmě nabízí pomoc miliardář Lébr, chce v klubu i Rozehnala

Josef Lébr byl dlouhá léta hlavní ekonomickou silou Sigmy Olomouc, jakkoliv spoluvlastníků bylo hned několik. Právě proto, že do klubu finance vkládal...