Rooney si stěžuje na přístup vlády: Nakládala s námi jako s morčaty! Kdyby má rodina onemocněla, už bych fotbal asi nikdy nehrál!

Legendární anglický útočník, který vynikal především v dresu Evertonu a hlavně Manchesteru United, si stěžuje na vládní ochranná opatření. Ta podle něj přišla pozdě.

Embed from Getty Images

Rooney se po návratu z americké MLS přesunul do týmu Derby County, kde se pomalu začíná připravovat na trenérskou kariéru. De facto je prodlouženou rukou trenéra Cocuho na hřišti, dalo by se říci, že je hrajícím asistentem. V neděli 15. 3. se vyjádřil k situaci kolem koronaviru, jak ji vnímá on jako člen fotbalového prostředí.

“Pro hráče, zaměstnance klubů a rodiny všech to byly velmi nejisté týdny. Domnívám se, že jsme byli svědky nedostatečného vedení ze strany vlády, Fotbalové asociace a Premier League samotné,” rozladěně sdělil v Sunday Times.

“Všechny ostatní sporty – tenis, formule 1, rugby, gol, dokonce i fotbal v ostatních státech – byly rušeny a zastaveny, jen my jsme byli nuceni pokračovat.”

“Člověk se pak ptá, jestli toto oddalování přerušení soutěží má něco společného s penězi. Proč jsme museli čekat až do pátku? Daly se věci do pohybu až poté, co onemocněl Mikel Arteta?”

“Po svolaném meetingu bezpečnostní rady státu nakonec bylo rozhodnuto správně, ale do té doby jsme se my, fotbalisté hrající v Anglii, cítili jako morčata, na kterých se testuje, co vydrží.”

“Pokud bych byl donucen hrát, byť by to nebylo zdravotně bezpečné, a kdokoliv z mé rodiny by koronavirem onemocněl, přemýšlel bych, zda ještě někdy nastoupit k fotbalovému zápasu. Nikdy bych vládním orgánům neodpustil,” zakončil Rooney.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Voráček musel skousnout debakl, v dresu Sharks zazářil Hertl. Jak si vedli v NHL další legionáři?

NHL za sebou má další hrací den a opět se během něj představilo několik hráčů z České republiky. Jak se jim dařilo a kdo z nich zazářil nejvíce?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Leverkusen vs. Dortmund: Preview a tipy na sázení

V úterý čeká tým Patrika Schicka velké utkání s Borusií Dortmund, která se v poslední době výrazně zvedla. To Leverkusen ztrácí body zápas za zápasem a další ztráta by je mohla poslat mimo první čtyřku.