Ronaldo rozhodl hattrickem o výhře Juventusu nad Cagliari

Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili v zápase 18. kola Serie A nad Cagliari poměrem 4:0. Všechny branky padly ve druhé půli, hattrick zaznamenal Cristiano Ronaldo, jednu branku přidal Higuaín.

První šanci si v 9. minutě vypracoval domácí Sandro, centr Cuadrada ale netrefil ideálně a minul bránu. Ve 12. minutě se k přímému kopu postavil Cristiano Ronaldo, avšak jeho pokus skončil jen ve zdi.

Aktivnější domácí znovu zahrozili až v minutě osmadvacáté, přetažený centr dolétl až k Dybalovi, jenž míč netrefil ideálně a svatyni hostů minul. Tři minuty nato se fantastickým zákrokem blýskl brankář Cagliari Olsen, když vyrazil hlavičku Cristiana Ronalda.

Tlak Juventusu byl čím dál vyšší a vyvrcholil ve 36. minutě, kdy z centru od rohového praporku trefil Demiral břevno. Další šance už nepřišla a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Hned z první šance druhé půle padl úvodní gól zápasu, Klavan poslal příliš pomalý pas, který vystihl Ronaldo, obešel brankáře a uklidil míč do odkryté sítě. V 52. minutě mohl vedení navýšit Dybala, Olsen ale jeho pokus vyrazil.

Aktivní Dybala se postavil i k přímému kopu v minutě třiašedesáté, jeho nadějnou ránu však znovu zneškodnil Olsen. O tři minuty později dostali domácí k dispozici pokutový kop, Dybalu totiž ve vápně srazil jeden z obránců.

K puntíku se postavil Cristiano Ronaldo a střelou k pravé tyči nekompromisně zvýšil skóre utkání. V 81. minutě si připsal portugalský snajpr asistenci, po jeho nahrávce si střídající Higuaín navedl míč na pravačku a střelou z vápna propálil Olsena.

A hned minutu poté dokonal Ronaldo hattrick, Douglas Costa ho našel průnikovou přihrávkou a on už míč pouze umístil k bližší tyči.

V nastavení druhé půle se do své největší šance dostali i hosté, Joao Pedro ale trefil jen tyč. Domácí tedy zvítězili poměrem 4:0 a dostali se na první příčku.