Roman Prymula: Populaci potřebujeme promořit, změnil jsem na to názor

Hlavní tvář boje proti koronaviru v České republice Roman Prymula připustil, že by českou populaci bylo potřeba trochu promořit. S chorobou by se dle něj měl setkat každý, kdo má dobrou imunitu a průběh nemoci by u něj neměl být vážnější než chřipka. Uvedl to v rozhovoru pro DVTV.

Autor: Michal Krumphanzl

„Potřebovali bychom populaci trochu promořit, já jsem na to změnil trochu názor,” uvedl Prymula v rozhovoru pro DVTV.

„Když se podaří ošetřit skupinu rizikových osob, ten zbytek populace by teoreticky v nějakém časovém období měl být té chorobě exponován. Když to řeknu úplně laicky, měl by tu nemoc prodělat nebo se s ní potkat a ukázat, že je imunní,” dodal.

To by se mělo týkat lidí nižšího věku s dobrou imunitou, u kterých se nepředpokládá vážný průběh nemoci. Opatřením by se snížilo riziko pro starší část populace, která je naopak považována za rizikovou skupinu.

Roman Prymula se na závěr ještě pozastavil nad daty přicházející z Číny, které považuje za zkreslené. „Začínám si myslet, že data z Číny nebyla úplně korektní,” dodal k čínským zprávám, že epidemii se v této zemi podařilo zastavit.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.