Rok v Juventusu byl nejhorší v mé kariéře. Barcelona se ke mně nechovala, jak jsem si zasloužil, tvrdí Dani Alves

Dani Alves bezesporu patří mezi nejlepší pravé beky, kteří kdy existovali. Nejlepší část kariéry zažil v Barceloně, kde by prý klidně mohl být i dnes, kdyby se k němu klub choval jinak. Zkritizoval také Juventus.

Zdroj: bleacherreport.com

Dani Alves zkritizoval vedení Barcelony! Důvod? Odmítlo jeho případný návrat do klubu. V letech 2008 až 2016 přitom byl jejím klíčovým hráčem a měl neuvěřitelné statistiky. Na světě v té době neexistoval lepší pravý bek. S klubem vyhrál 23 trofejí.

Poté zamířil do Juventusu jako volný hráč, v Itálii však strávil pouze jeden rok, i když vyhrál dvě trofeje. Následoval přesun do Paříže, i když on sám nabízel katalánskému velkoklubu, že by se chtěl vrátit. „Do Juventusu jsem šel pouze dokázat, že ještě mám na hraní na nejvyšší úrovni,“ nechal se slyšet.

Rok v Turíně pak hodnotil jako nejhorší v kariéře: „Přál jsem si, aby to bylo jako v Barceloně. Nebylo. Musel jsem objeit sám sebe a odolat.“ A proč tedy návrat nevyšel? „Potřebovali mě, ale neměli koule na to, aby přiznali svou chybu,“ má jasno Alves.

„Kdyby se mnou zacházeli tak, jak jsem si myslel, že si zasloužím, byl bych tam ještě dnes. Miluji Barcelonu,“ přiznal brazilský bek. Dle něj momentálně Barcelona prochází náročným procesem.

„Styl Barcelony se mění. Klub trochu ztratil svou identitu a aby ji získal zpět, musí projít náročným procesem. Myslím, že se chtějí stát obchodním klubem, který bude neustále nakupovat a prodávat hráče. Tím přichází o svou identitu, což je problém,“ zakončil Alves.

Zdroje: goal.com, football-italia.net

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.