Reklama

Roger Federer podpoří díky aukci děti v Africe

Roger Federer má po světe miliony fanoušků. Zároveň patří mezi nejsympatičtější hráče celého okruhu ATP. Nyní dal jeden z nejlepších tenistů historie do charitativní aukce velmi cenné předměty.

Zdroj: y.caradec, CC BY-SA 2.0

Mezi profesionály se Roger Federer pohybuje už od roku 1998. Během tohoto období získal dvacet grandslamových titulů, což je společně s Rafaelem Nadalem nejvíce.

Mezi další velké úspěchy patří například šest triumfů na Turnaji mistrů. Dohromady najdeme v jeho sbírce 103 titulů. Z velkých akcích neovládl pouze Olympijské hry, kde skončil nejlépe na druhém místě.

Bývalá světová jednička zároveň podpořil spoustu charitativních aukcí. V tom pokračuje i ve svých 39 letech, kdy se možná blíží konec jeho profesionální kariéry.

Již 23. června proběhne první část aukce, jejíž výdělek pomůže chudým dětem v Africe. Získat v ní budete moci tenisovou raketu, oblečení propínací svetr s logem RF. Zahajovací částky se budou pohybovat od 3000 liber.

„Každý kus z této aukce reprezentuje okamžik mé tenisové kariéry a umožňuje mi podělit se o část osobního archivu s fanoušky na celém světě. A co je ještě důležitější, výtěžek podpoří mou nadaci, abychom mohli pokračovat v poskytování zdrojů na vzdělávání dětí v Africe a ve Švýcarsku,“ prozradil Švýcar.

Pokračování aukce proběhne v červenci, kdy bude k dispozici 300 menších předmětů. Také tento výtěžek podpoří Federerovu nadaci.

Zdroj: Sport.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené