Spojte se s námi

Fotbal

Rodri žádá finanční restrikce pro Arábii. Situace se musí začít kontrolovat, říká hvězda Citizens

Saúdská Arábie naprosto ovládla letošní přestupový trh. Do místní ligy přišly hvězdy jako Neymar, Karim Benzema, Ryiad Mahréz, Sadio Mané nebo N’golo Kanté. A podle Rodriho by se to mělo začít kontrolovat.

Publikováno

dne

Saúdská Arábie naprosto ovládla letošní přestupový trh. Do místní ligy přišly hvězdy jako Neymar, Karim Benzema, Ryiad Mahréz, Sadio Mané nebo N’golo Kanté. A podle Rodriho by se to mělo začít kontrolovat.

Celou mánii saúdským fotbalem začal Cristiano Ronaldo, který do Al-Nassru zamířil už v zimě. V létě jej následovalo hned několik dalších hvězd.

Není třeba pochybovat nad důvodem takového odlivu. Všichni hráči dostanou v Arábii obrovský plat, na který by v Evropě ani nepomysleli.

Vsaďte si s bonusem a získejte 300 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Dokud chodili za penězi jen hráči po třicítce na dohrání kariéry, dalo se to ještě pochopit. Jenže nebezpečným precedensem pro Evropu je, že do Arábie zamířilo i několik mladých fotbalistů s velkým potenciálem.

Tak třeba Gabri Veiga byl jeden z největších španělských talentů, o který se zajímal Barcelona i Real Madrid, jednou nohou už byl v Neapoli. Nakonec ale skončil v Al Hilalu. Rubenovi Nevesovi je 25 let, Jotovi 24 Saint-Maximinovi 26. A to se nelíbí hvězdě Manchesteru City.

„Tento odliv talentů musí být nějakým způsobem řízen, protože zpočátku se zdálo, že jde jen o veterány na sklonku kariéry, ale nyní odcházejí i mladí hráči. Ty rozhodnutí respektuji, ale lidé, kteří velí fotbalu, musí tuto situaci kontrolovat,“ žádá Rodri v rozhovoru pro Cadena SER organizace FIFA a UEFA aby podnikly určité kroky.

„Je zřejmé, že evropský fotbal v této situaci prohrává a je to velmi specifický názor hráčů, kteří se rozhodnou odejít do těchto lig. Je to naprosto pochopitelné vzhledem k částkám, které nabízejí. Myslím, že je to osobní záležitost, kterou si musí každý rozhodnout sám,“ dodal Rodri.

Španělský záložník to zažil velice zblízka, když z kádru Manchesteru City mu odešli do Arábie dva spoluhráči. Citizens dohromady za Ryiada Mahréze a Aymerica Laporta inkasoval 62,5 milionu eur.

Zdroj: Cadena SER

Reklama

Oblíbené