Robin Hanzl: Určitě bych chtěl ještě zvednout nad hlavu pohár

V roce 2015 byl byl tahoun litvínovské Vervy při cestě za titulem, teď v dresu Spartaku Moskva rozehraje už třetí sezónu. Jednatřicetiletý rodák z Ústí nad Labem Robin Hanzal touží po dalším týmovém úspěchu. Zároveň se netají touhou si ještě zahrát za reprezentaci. Jaká je nálada v týmu Spartaku v koronavirové době? A kam povedou jeho další kroky v kariéře?

Zdroj: en.khl.ru

Dobrý den, Robine. KHL v těchto dnech startuje i v nelehké situaci. Podle posledních informací je v lize celkem přes 130 nakažených hráčů virem COVID-19. Jaká je situace a nálada v týmu Spartak Moskva?

Je to složitá doba, ale tu v Rusku dělají vše pro to, aby se začalo hrát na čas. Ať už je to pravidelné testování nebo omezená, někde dokonce žádná návštěvnost. Co se týče Spartaku, tak tady jsme všichni v dobré náladě a připraveni začít ligu.

Věříte, že tahle sezóna proběhne celá?

Já doufám, že se celá sezóna odehraje. Ale jestli to tak bude a za jaké situace, to je teď těžké říct.

Vy osobně trávíte v týmu Spartaku třetí sezónu v řadě. Dá se říct, že jste na tomto místě spokojený?

Určitě se to takhle dá říct. Nejsem z těch, co by rádi měnili kluby, takže když projevili zájem prodloužit smlouvu o další rok, tak jsem neváhal. Je to jedna z nejlepších destinací v Rusku, ať už co se týče cestování, vyžití, anebo spojení s domovem.

Neuvažoval jste o přesunu do České republiky v této nejisté době?

O přesunu do Česka jsem neuvažoval, protože se nedá říci, že by to tam, či tady bylo bezpečnější. Spíš bych věřil, když bych se rozhodoval, že liga se rozehraje spíše tady.

Zdroj: hcverva.cz

Povídá se, že Rusko je velmi specifická země. Ne každému muže místní styl života vyhovovat. Souhlasíte?

Rozhodně je to specifická země s odlišnou mentalitou lidí a jak říkáte, ne každému to může vyhovovat. Hodně to závisí od toho, kde se zrovna nacházíte, jestli jste v menších městech nebo velkoměstech. Tam jsou vidět ty největší rozdíly.

Velkou stopu své kariéry jste zanechal v Litvínově. To je především po hokejové stránce taky velmi specifické místo. Jaký je rozdíl mezi kulturou v Litvínově a tou v Moskvě?

Litvínov a Moskva, respektive Spartak je hodně podobný po hokejové stránce. Jsou to klasické kluby s dlouhou historii a obrovskou fanouškovskou základnou. Oba kluby mají jedny z nejlepších fanoušků v lize a i v nejvzdálenějších městech najdete své fanoušky, což je obdivuhodné.

V Litvínově jste zažil bezesporu největší úspěch své kariéry. V roce 2015 se Vám podařilo zvednout nad hlavu Masarykův pohár. Jak na to vzpomínáte?

Samozřejmě na to vzpomínám rád. Bylo to něco, o co se Litvínov snažil dlouhou řádku let a já jsem rád, že jsem toho byl součástí.

Pro Vás osobně to byla taky skvělá sezóna. V play-off jste dokázal ovládnout i tabulku produktivity. Dá se to nazvat životní sezonou?

Asi se to tak dá nazvat, protože i díky týmovému úspěchu ta sezóna nabývá na hodnotě. V podstatě díky téhle sezóně se mi otevřely dveře jak do národního týmu, tak i později do KHL.

Poslední sezónu se Verva potácela kolem poslední, sestupové pozice v tabulce. Sledoval jste její boje o záchranu?

V posledních letech Litvínov trochu zaostával za očekáváním, ale věřím, že už se to letos zlomí a zase bude v play-off bojovat o nejvyšší pozice. Samozřejmě jsem sledoval nejen boj o záchranu, ale celou sezónu tím, že tam hraje bratr.

Až jednou nastane čas se do Extraligy vrátit, bude Litvínov volbou číslo jedna? Samozřejmě, jestli hodláte vůbec zakončit v budoucnu kariéru v Česku.

Určitě bych se do Litvínova rád vrátil, ale jestli to bude číslo jedna, to se nedá takhle říci. Od té doby, co jsem odešel, tak se v Litvínově hodně věcí změnilo. Chtěl bych si ještě zahrát s bratrem, takže na to se při návratu taky budu dívat.

Hokejová profesionální kariéra není vždy tím nejdelším životním obdobím. Máte nějaké speciální cíle nebo sny, kterých byste ještě chtěl v kariéře dosáhnout?

To rozhodně není a může skončit ze dne na den, v tomhle je to ošemetné. Ale určitě bych chtěl ještě zvednout nad hlavu pohár a samozřejmě udělat úspěch s reprezentací.

A pak? Už přemýšlíte o své budoucnosti po kariéře?

Samozřejmě přemýšlím, co dál po kariéře, ale přesný plán ještě nemám. Zatím se soustředím na to, aby má hokejová kariéra byla co nejdelší.

Velice Vám, Robine, děkuji za Váš čas. Přeji Vám v kariéře ještě mnoho úspěchů a hlavně pevné zdraví.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Trest bez důkazů neberu! Kúdela se odvolal proti desetizápasovému trestu

Obránce pražské Slavie Ondřej Kúdela se odvolal proti desetizápasovému trestu za údajnou rasistickou urážku. Potvrdil to jeho právník René Cienciala.

West Ham ladí novou smlouvu pro Tomáše Součka. Zájem o jeho služby jeví Manchester United a PSG

West Ham musí jednat! Zájem Manchesteru United a PSG o Tomáše Součka údajně nabírá reálné obrysy. Proto Kladiváři dle několika zdrojů chystají vylepšenou smlouvu, která by českého reprezentanta měla udržet na London Stadium.

Fantastický Vrána nasázel čtyři góly! Zářil také Pastrňák s Nečasem. Podívejte se, jak si vedli legionáři v NHL

Tak tohle byla pro legionáře z České republiky vcelku plodná noc! Nejvíce zářil Jakub Vrána v dresu Detroitu, dařilo se však i jiným krajánkům.