Spojte se s námi

Extraliga

Robert Svoboda odstoupil z pozice kouče posledního Zlína! Je to neodkladné, uvědomil si po Kladnu

Robert Svoboda odstoupil ze své pozice hlavního trenéra zlínských hokejistů. Stal se tak prvním extraligovým koučem v této sezoně, který skončil. Uvolnit své místo se rozhodl po sedmi porážkách z úvodních osmi zápasů.

Publikováno

dne

Robert Svoboda odstoupil ze své pozice hlavního trenéra zlínských hokejistů. Stal se tak prvním extraligovým koučem v této sezoně, který skončil. Uvolnit své místo se rozhodl po sedmi porážkách z úvodních osmi zápasů a především bídném nedělním výkonu na ledě Kladna.

„Svoboda ven!” ozývalo se po posledních tragických výkonech z kotle Zlína. Fanoušci dokonce během pátečního domácího duelu s Karlovými Vary, jenž vyhráli hosté 3:0, vyrobili v útrobách stadionu narychlo podlouhlý transparent se stejným heslem.

Čtyřiapadesátiletý kouč je nyní vyslyšel. Kabinu A-týmu na Zimním stadionu Luďka Čajky se rozhodl pět let od svého prvního převzetí Beranů opustit.

Mužstvo začal koučovat v listopadu 2017 po odvolaném Rostislavu Vlachovi. Před sezonou 2019/20 jej na několik měsíců předal Antonínu Stavjaňovi, jehož angažmá ale skončilo katastrofou, a tak od podzimu 2019 vedl Svoboda Zlín znovu až doteď.

S ohlédnutím za předchozími trenéry ale jeho působení příliš úspěšné nebylo. Dvakrát dotáhl tým do předkola play-off, ani jednou z něj však nepostoupil dál.

A letos už to bylo v podání žlutomodrých pod Robertem Svobodou skutečně špatné. Z prvních osmi duelů sezóny, na jejímž konci alespoň jeden tým stoprocentně sestoupí o patro níže, vyhráli jediný, navíc až po prodloužení.

Aktuálně se tak Zlín nachází na posledním místě tabulky s pouhým pětibodovým ziskem. A jakkoliv je pravdou, že mužstvo sužují zranění několika klíčových hráčů, situaci bylo třeba řešit. Tím spíš, když s jedním z hlavních konkurentů v boji o udržení (Rytíři Kladno – pozn. red.) prohráli Ševci po bídném výkonu 2:3 v prodloužení.

„Po tomto zápase bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,” řekl Svoboda pro web Hokej Zlín. Dále dodal, že jeho odchodem chce z mužstva sejmout tlak okolí, který negativně dopadal na celou kabinu.

„Chci Robertovi Svobodovi za sebe i za celé vedení klubu poděkovat. Dvakrát přebíral tým v těžké pozici v rozjeté sezoně a vždy to zvládl. I tímto krokem ukázal, že mu v první řadě záleží na zlínském hokeji a hledá, jak mu pomoci,” ocenil prezident klubu a zlínský primátor Jiří Korec.

„Je to sport, a ne vždy se daří. Věřím, že to bude pro hráče impuls, protože výsledky ve finále záleží na jejich výkonu,” doplnil.

Zlín dnes čeká ostré moravské derby na ledě Olomouce, mužstvo při té příležitosti provizorně povede dosavadní asistent Martin Hamrlík a kouč juniorky Luboš Jenáček.

O náhradě za Roberta Svobodu se podle klubu jedná a složení nového realizačního týmu by mohlo být oznámeno poměrně brzy.

Vedení má čas sehnat nového trenéra minimálně do neděle. Až tehdy totiž bude Ševce čekat další extraligový souboj, tentokrát v Třinci. Kdo by se mohl stát novým koučem Beranů zatím není jasné, v zákulisí se ale již delší dobu mluví o volném Zdeňku Venerovi.

Zdroj: Hokej Zlín

Reklama

Oblíbené