Revoluční změna? Šéf asociace fotbalistů chce zkrátit poločasy

Gordon Taylor, šéf asociace profesionálních fotbalistů, navrhuje po návratu k fotbalu zkrátit poločasy. Důvod? Vzhledem k delší pauze a následnému nabitému programu se obává o zdraví hráčů.

Embed from Getty Images

“Musíme si položit otázku, zda lze sezonu dohrát a zda ji lze dohrát bezpečně. Tahle myšlenka, stejně jako možnost většího počtu střídání, by k tomu mohla přispět,” řekl Taylor.

Přesnější snížení času ale nespecifikoval. FIFA již navrhla místo tří střídání pět, tudíž by se hráči během náročného programu mohli více točit. “Ze současné diskuse bychom neměli vyloučit nic, co může snížit zatížení hráčů a předejít zraněním,” řekl předseda anglických ligových soutěží Rick Parry.

“Ideálně chceme ponechat integritu soutěží, to se týká i domácího či hostujícího hřiště a mít stejné fotbalisty, jako před přerušením. Je před námi ale hodně zápasů. Dokážeme ale dohrát kompletní sezonu a bude to vůbec bezpečné?” zamýšlí se Taylor.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.