Revoluční změna? Šéf asociace fotbalistů chce zkrátit poločasy

Gordon Taylor, šéf asociace profesionálních fotbalistů, navrhuje po návratu k fotbalu zkrátit poločasy. Důvod? Vzhledem k delší pauze a následnému nabitému programu se obává o zdraví hráčů.

Embed from Getty Images

“Musíme si položit otázku, zda lze sezonu dohrát a zda ji lze dohrát bezpečně. Tahle myšlenka, stejně jako možnost většího počtu střídání, by k tomu mohla přispět,” řekl Taylor.

Přesnější snížení času ale nespecifikoval. FIFA již navrhla místo tří střídání pět, tudíž by se hráči během náročného programu mohli více točit. “Ze současné diskuse bychom neměli vyloučit nic, co může snížit zatížení hráčů a předejít zraněním,” řekl předseda anglických ligových soutěží Rick Parry.

“Ideálně chceme ponechat integritu soutěží, to se týká i domácího či hostujícího hřiště a mít stejné fotbalisty, jako před přerušením. Je před námi ale hodně zápasů. Dokážeme ale dohrát kompletní sezonu a bude to vůbec bezpečné?” zamýšlí se Taylor.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manuel Neuer opět ukázal svou velikost! Nastal čas jej začít považovat za nejlepšího brankáře všech dob

Manuel Neuer má 34 let, nicméně to mu nebrání v předvádění fantastických výkonů, kterými pomáhá svému Bayernu v získávání cenných trofejí. A že už jej kdekdo odepsal? Nevadí. Neuer totiž ještě neřekl svá poslední slova a nyní nadešel čas, aby byl konečně doceněn tak, jak si zaslouží a jak se patří!

Sevilla odolávala až do prodloužení, Bayern si však došel pro čtvrtou trofej v tomto roce!

Bayern získal čtvrtou trofej v letošním roce! Superpohár UEFA mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy však došel až do prodloužení, Sevilla totiž velice dlouho vzdorovala i přes dominanci bavorského celku.

Plzeň postupuje! Přesvědčivý výsledek však shazuje nepřesvědčivý výkon

Viktoria Plzeň dokázala porazit dánského soupeře a postupuje do posledního předkola Evropské ligy. Přesvědčivý výsledek 3:0 však shazuje nepříliš přesvědčivý výkon.