Revoluční novinka! I ve fotbale mají být zavedeny trestné lavice

O tom, že se v mnoha sportech neudělují žluté a červené karty, ale trestá se například oslabením mužstva po odchodu hříšníka na trestnou lavice, to víme. Trestné lavice se však od následující sezóny 2018/2019 objeví v Anglii i ve fotbale.

Embed from Getty Images

Anglická fotbalová asociace pravidlo trestných lavic zavádí od následující sezóny ve všech amatérských soutěžích od 5. nejvyšší ligy níže. Hráč, který bude tímto trestem oceněn, opustí hřiště na 10 minut a jeho tým bude muset tuto dobu přečkat v oslabení.

“FA pravidlo úspěšně otestovala v sezóně 2017/2018 a v sezóně 2018/2019 jej rozšířila do celkem 31 amatérských soutěží. Asociace na pravidlo získala pozitivní ohlas jak od trenérů a rozhodčích, tak i od samotných hráčů. Díky trestným lavicím se daří snížit o 38% nesportovní chování, jako je například hádání se s rozhodčím,” stojí v prohlášení Anglické fotbalové asociace.

Při nesportovním chování hráč obdrží nejen žlutou kartu, ale bude mu i na 10 minut znepřístupněn trávník do dalších bojů. Pokud by se po návratu na hřiště dopustil opět nesportovního chování, dostal by druhou žlutou kartu a byl by vyloučen. V případě, že by však mužstvo mělo ještě prostor k vystřídání, může vyloučeného hráče nahradit z lavičky.

Za hrubé fauly či jiná provinění nadále platí červená karta bez možnosti vystřídání, jako je to stanoveno doposud.

Co myslíte? Je to dobrý tah? Dokážeš si představit, že by se pravidlo uchytilo i v profesionálních soutěžích?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Hvězda Eura 2016 i reprezentant Francie! Na které hráče Lille si musí dát Sparta pozor?

Spartu čeká na úvod Evropské ligy velice nepříjemný soupeř. Lille momentálně vede Ligue 1 a na Letnou přijede několik kvalitních hráčů. Na které hvězdy francouzského celku by si měli dát svěřenci trenéra Václava Kotala pozor?

Rodí se nová Evropská Premier League. Přijde Liga mistrů o velkokluby?

Sky Sports odhalila, že Manchester United a Liverpool jednají o vstupu do nové soutěže, která by mohla vzniknout v roce 2022. Evropská Premier League by se tak mohla stát vážnou konkurencí pro Ligu mistrů.

Jihlava opět odmítá mlčet: Ani Berbrův konec nezaručí změny, kluby jsou na jejich dosažení slabé

V sezoně 2018/19 FC Vysočina Jihlava hrála o postup mezi elitu. V zápasech proti Karviné ji však řezali sudí. Obdobně to mělo Brno s Příbramí a velmi se mluvilo o tom, jak prohnilý je fotbal v České republice. Brno poměrně mlčelo, ale Jihlava si nic líbit nenechala a nebála se kritiky. Jinak tomu není ani nyní.