Spojte se s námi


Hokej

Revoluce v NHL? Posunutí soutěže může změnit hokejový svět

Publikováno

dne

Jestli někdo proti koronavirové pandemii srdnatě bojuje až do posledních možných okamžiků, je to vedení NHL. A je v tomto ohledu prakticky úplně jedno, jestli je hlavní motivace pro záchranu sezóny plná peněženka nebo sportovní stránka. Dost možná se však zároveň rýsuje i celá budoucnost kanadsko-americké NHL.

Zdroj: NHL

Mnoho odborníků bez ohledu na konkrétní zaměření říká, že pandemie koronaviru změní svět. Spousta věcí už nebude tak, jak tomu bylo před ní. Vypadá to, že NHL nebude výjimkou.

Pokud vše dopadne tak, jak si zástupci nejslavnější hokejové ligy na světě malují, bude se Stanley Cup předávat někde na podzim, dost možná až v říjnu.

Hráči se totiž jednohlasně shodli, že i když začne rozšířené Play-off s čtyři a dvaceti týmy někde hluboko v letním období (vzhledem k přípravným kempům klidně až v srpnu), hodlají odehrát plnohodnotné vyřazovací boje. To znamená, kromě předkola, vše na čtyři vítězná utkání. Tak jako je to zvykem v běžných termínech.

Znamená to, že ročník 2020/21 by měl odstartovat až v prosinci nebo lednu. Logicky z toho tedy vyplývá, že by vzniklo mnoho otazníků i pro následující sezonu.

Vedení soutěže se už jednoznačně shodlo, že ze sezónního kalendáře vyškrtnou volný týden, který je vyhrazen pro All-Star Game, ale taky takzvaný „bye week„, kdy má každé mužstvo během regulérní sezóny povinných pět dní volna na odpočinek.

Tak či tak, vrátit ligu do termínově starých kolejí nebude vůbec žádná legrace.
Začala však kolovat myšlenka, že ta (nuceně) posunutá sezóna zase nemusí být tak špatný nápad. A jde tady samozřejmě, jak jinak, především o peníze.

Během standardních termínů se hrají v Americe i další, v mnoha případech veřejnosti i populárnější sporty jako například NBA, NFL či MLB.

Divák si tak musí vybírat. Nejen v tom ohledu, na kterou prestižní soutěž utratí své peníze za lístky, ale taky, který program si naladí doma ve svém obývacím pokoji. Kvůli pracujícím lidem se během týdne všechny akce konají až ve večerních hodinách, tudíž se fanouškům jejich oblíbené sporty překrývají.

http://gty.im/1206847132

Kdyby se sezóna NHL posunula trvale do termínu, kdy by se boje o Stanley Cup odehrávaly až někde v srpnu, mohli by diváci (nejen v Americe) sledovat vrchol hokejové sezóny, aniž by jim utekl jiný oblíbeny sportovní program.

A to logicky budí dolary kačera Skrblíka v očích, neboť by z toho mohl být zase o něco větší byznys. Jak je veřejně známo, pokud jde o velké peníze, mají v sobě šéfové NHL ten krásný hřejivý pocit.

I pro evropského hokejového fanouška by to byla výborná zpráva. Hokej by se totiž hrál prakticky po celý kalendářní rok. Jen co by skončilo finále NHL, už by začínaly pro změnu evropské soutěže.

Každý dobrý nápad však v sobě skrývá i jisté nevýhody. A pro toho evropského fanouška obzvlášť. Prakticky by to znamenalo, že každoroční mistrovství světa by se konalo bez hráčů NHL, neboť by v době světového šampionátu v zámoří vrcholily boje o postup do Play-off.

http://gty.im/1155551669

Navíc by to nebyl jediný tvrdý náraz, kterému by mezinárodní hokej musel čelit. Už bývá pomalu tradicí, že mezinárodní hokejová federace (IIHF) urputně usiluje, aby se na olympijských hrách objevili hráči z NHL.

Pokud by však sezóna za mořem začala až na přelomu kalendářního roku, zatímco se olympiáda koná už v únoru, byl by tento nápad definitivně a možná navždy smeten ze stolu. Což by samozřejmě partě okolo Garyho Bettmana přišlo mimořádně vhod.

A pokud budeme spekulovat dál, v návaznosti na tyto události by to znamenalo, že pokud bychom chtěli vidět nejlepší hráče světa v reprezentačních dresech, museli bychom se spolehnout na Světový pohár, který byl a zřejmě vždy bude produktem značky NHL. To by pochopitelně znamenalo další nemalé zisky.

Tato akce by se pravděpodobně konala někde na podzim, kdy by měli hráči volno. A těžko by někomu na novém kontinentu vadilo, že se mezitím v Evropě rozehrály soutěže. NHL má na svých soupiskách dostatek hráčů, aby tak prestižní turnaj uspořádala sama.

Tyhle myšlenky jsou zatím pouhými spekulacemi. Ovšem stačí jen lehce zapojit mozek, abychom si spočítali, že by NHL byla sama proti sobě, kdyby tak geniální myšlenku zametla pod koberec.

O to víc, když má díky koronavirové pauze tak krásně nahráno. Pokud bych to přirovnal k hokejové terminologii, tak řeknu: „Stačí jenom trefit odkrytou klec a vydělat prachy!“

Použité zdroje: NHL

Reklama

Hokej

Záruba informoval veřejnost, jak to bude se zápasy juniorů o medaile. Rozpočet ČT Sport je za hranou

Postup české juniorské reprezentace do semifinále mistrovství světa v Kanadě vykouzlil úsměv na tváři mnoha fanouškům. Zaměstnancům České televize však značně zkomplikoval život. Už před turnajem šéfkomentátor ČT Sport Robert Záruba přiznal, že z ekonomických důvodů nebude možno vysílat jiné zápasy ve skupině, než ty českého týmu.

Publikováno

dne

Postup české juniorské reprezentace do semifinále mistrovství světa v Kanadě vykouzlil úsměv na tváři mnoha fanouškům. Zaměstnancům České televize však značně zkomplikoval život. Už před turnajem šéfkomentátor ČT Sport Robert Záruba přiznal, že z ekonomických důvodů nebude možno vysílat jiné zápasy ve skupině, než ty českého týmu.

Už samotný odklad šampionátu znamenal pro Českou televizi komplikaci, neboť její rozpočet původně nepočítal s tím, že by se měl v létě hrát jeden z vrcholných hokejových turnajů. Na základě toho bylo možné do vysílání zařadit sotva zápasy českého týmu.

Česká televize navíc informovala v poslední době o značném snížení rozpočtu z toho důvodu, že současná výše koncesionářských poplatků přestává být úměrná tomu, kolik dneska nákup vysílacích práv na sportovní akce stojí.

Nemáme tady dobré výchozí podmínky. Vysílatel kromě práv stanovil taky ceník na prodej jednotlivých zápasů, jsou to teda dost vysoké sumy,” řekl Záruba ve svém podcastu Hokej bez červené už koncem loňského roku.

V případě letního šampionátu se jednalo o dvojnásobný problém, neboť to nebylo možné naplánovat dopředu. Přesto mohou být fanoušci v klidu, ČT Sport bude vysílat zápasy českého týmu o medaile.

Na svém twitterovém účtu mj. zveřejnil, že cena semifinálových duelů je vůbec nejvyšší z celého šampionátu. Dokonce vyšší, než finále nebo zápas o 3. místo.

Postup do semifinále to České televizi finačně komplikuje, ale chápeme, že se nedá dělat nic jiného, než z okrojeného ubrat ještě o trochu víc,” napsal dlouholetý komentátor ČT Sport, jenž doprovází svým hlasem i českou dvacítku při zápasech v Edmontonu.

Do karet hraje také čas. České mladíky čeká tuhá bitva s kanadským obrem už v pátek večer od 22:00. Ve stejný čas je následující den naplánováno utkání o bronz. I tady však platí, že jej bude Česká televize vysílat pouze s českou účastí.

Finálový duel začne ve stejnou noc od 2:00. Ten bude rovněž ČT Sport vysílat pouze v případě, že by hrál český tým o zlato.

Zdroj: ČT Sport, Twitter

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Letní TELH: Hasiči mohou v Pardubicích na hokej zdarma, za kolik diváci? Kometa si užívá léto na golfu

Fanoušci škrtají před startem nové sezony Tipsport Extraligy pozvolna den po dni. Čekání si mohou zkrátit buď na přípravných duelech, nebo na jiných doprovodných akcích. Například v Brně pořádá Kometa už 8. ročník charitativního golfového turnaje. Hezké gesto zase vykouzlilo vedení Dynama, jež daruje vstupenky všem hasičům.

Publikováno

dne

Fanoušci škrtají před startem nové sezony Tipsport Extraligy pozvolna den po dni. Čekání si mohou zkrátit buď na přípravných duelech, nebo na jiných doprovodných akcích. Například v Brně pořádá Kometa už 8. ročník charitativního golfového turnaje. Hezké gesto zase vykouzlilo vedení Dynama, jež daruje vstupenky všem hasičům.

Litvínov ruší přípravný zápas

Ve čtvrtek 18. srpna se na plzeňském ledě měli střetnout v přípravném utkání domácí hokejisté s Vervou Litvínov. Hosté ale chystaný duel zrušili. Důvodem jsou zdravotní komplikace. Podle oficiální zprávy se jedná o střevní virózu.

Kometa na golfu

Hokejky vyměnili v těchto dnech hokejisté Komety za golfové hole. V resortu Kaskáda u Brna se koná již 8. ročník charitativního golfového turnaje s názvem Kometa Golf Challenge. Turnaje se účastní všichni členové kádru, kteří se rozdělili na hrající a nehrající členy. Akce se rovněž účastní partneři i někteří fanoušci klubu.

Výtěžek z golfového turnaje, tomboly a dražby vzácných hokejových artefaktů poputuje na Nadační fond Kometa, který je úzce spojen se spolkem Modrá pomáhá.

Za kolik kde na hokej?

Tipsport Extraliga už netrpělivě vyhlíží začátek nové sezony. Napilno mají i pokladny jednotlivých arén, kde si mohou fanoušci zakoupit permanentní vstupenky. Redakce Ruiku provedla průzkum všech klubů, aby zmapovala cenovou nabídku.

Nejvíce zaplatí fanoušci brněnské Komety, kde v základní cenové sazbě stojí permanentka na sezení až 14.000 korun. V ostatních klubech jsou ceny podstatně nižší, nejlevněji vyjde pravidelná návštěva extraligového stadionu například v Litvínově či Karlových Varech. Pro zajímavost se můžete podívat na kompletní přehled.

Co se týče přípravných utkaní, tam jsou na tom nejhůře fanoušci Pardubic. Ti zaplatí za návštěvu Enteria Arény při domácím utkání až 250 Kč, přičemž nemohou využit výhodu volného vstupu na zakoupenou permanentku, jako nabízí většina klubů.

Nejlevněji se dostanou v létě na hokej fanoušci Motoru a to za pouhých 60 Kč. Nejčastěji se pohybuje cena přípravných zápasů mezi 100 a 150 Kč.

Prodloužení smlouvy

Obránce Filip Pavlík bude oblékat dres Mountfieldu HK i v následujících třech letech. Klub informoval o prodloužení spolupráce na svých oficiálních webových stránkách.

Filip projevil zájem zůstat v Hradci co nejdéle, přestože měl ještě kontrakt na příští sezónu. Jelikož se jedná o jednoho z našich nejlepších obránců, který každý rok patří i mezi nejlepší v rámci extraligy, velmi rychle jsme se dohodli,” řekl k podpisu natěšeně pro klubový web generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Hasiči na hokej zdarma

Klub HC Dynamo Pardubice se rozhodl poděkovat hasičským záchranným složkám za zvládnutou náročnou operaci při požáru v Českém Švýcarsku. Na úterní přípravné utkání s Mladou Boleslaví (16. srpna – 18:00) tak mají všichni profesionální i dobrovolní hasiči vstup zdarma. Při akci 1+1 má volný vstup i jejich doprovod.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Hokej

Senzační dvacítka porazila USA a je v semifinále! Podívejte se na branky českého týmu

Po prohře s Lotyši v posledním zápase základní skupiny potřebovali Češi svůj výkon před čtvrtfinále výrazně zlepšit. Proti naší dvacítce mluvila i vzájemná bilance, kdy s Američany prohrála posledních deset zápasů. Poslední vítězný si připsala v roce 2011, po jedenácti letech ale slaví znovu.

Publikováno

dne

Po prohře s Lotyši v posledním zápase základní skupiny potřebovali Češi svůj výkon před čtvrtfinále výrazně zlepšit. Proti naší dvacítce mluvila i vzájemná bilance, kdy s Američany prohrála posledních deset zápasů. Poslední vítězný si připsala v roce 2011, po jedenácti letech ale slaví znovu.

Posledně byla v hlavní roli jména jako Tomáš Hertl, Tomáš Nosek nebo Daniel Krejčí. Tentokrát vedli naši reprezentaci za úspěchem zástupci nové generace Jan Myšák, Tomáš Suchánek či David Jiříček. Zda budou mít stejně úspěšnou kariéru je otázkou, jeden společný úspěch už si ale připsali.

První ale skórovali Američané, konkrétně trojka letošního draftu Logan Cooley. Puk mířící za branku se nečekaně odrazil zpět na kruh, což zaskočilo brankáře Suchánka. Ten se tak ocitl mimo brankoviště a po přihrávce Matta Coronata měl tak Cooley snadnou práci.

Ještě do konce třetiny ale bylo srovnáno. Střelu Jiřího Ticháčka od modré tečoval Myšák a začínalo se od nuly.

Druhá část byla na šance chudá, přesto Češi dokázali dvě ze svých osmi střel přetavit ve vedení. Nejdříve Petr Hauser ranou na přední tyč propálil Kaidana Mbereka.

O tři minuty později pak americkému brankáři propadla slabá střela Matyáše Šapovaliva a do přestávky se tak šlo za stavu 3:1 pro český tým.

Dvacet minut od senzace

Semifinále na dosah ruky, česká dvacítka potřebovala tu americkou udržet na uzdě už jen v jedné třetině. A štěstí jako by stálo na její straně.

Necelé tři minuty po začátku se totiž zbytečně nechal vyloučit Brett Berard, který mimo hru podrazil Davida Jiříčka. Po přezkoumání situaci pro Berarda zápas skončil a Češi dostali výhodu pětiminutové přesilovky.

Tu o dvě minuty zkrátil hákováním Stanislav Svozil, i proto tak tato příležitost zůstala nevyužita. Sám Svozil ale také předvedl kiks, když po neodpískaném souboji u mantinelu odplácel Cooleymu faulem na koleno a nabídl dlouhou přesilovku soupeři.

Američané z ní ale dokázali vydolovat jen snížení z hole Cartera Mazura, a na poslední dvě minuty zápasu tak odvolali brankáře Mbereka. Do odkryté sítě dovedl puk Jiří Kulich a minutu a půl před koncem rozhodl o postupu do semifinále.

Tam naši dvacítku čeká domácí Kanada. Utkání je na programu 19. srpna v 22:00, zápas odvysílá ČT Sport.

Zdroj: ČT Sport

Pokračovat ve čtení

Oblíbené