Revoluce v NHL? Posunutí soutěže může změnit hokejový svět

Jestli někdo proti koronavirové pandemii srdnatě bojuje až do posledních možných okamžiků, je to vedení NHL. A je v tomto ohledu prakticky úplně jedno, jestli je hlavní motivace pro záchranu sezóny plná peněženka nebo sportovní stránka. Dost možná se však zároveň rýsuje i celá budoucnost kanadsko-americké NHL.

Zdroj: NHL

Mnoho odborníků bez ohledu na konkrétní zaměření říká, že pandemie koronaviru změní svět. Spousta věcí už nebude tak, jak tomu bylo před ní. Vypadá to, že NHL nebude výjimkou.

Pokud vše dopadne tak, jak si zástupci nejslavnější hokejové ligy na světě malují, bude se Stanley Cup předávat někde na podzim, dost možná až v říjnu.

Hráči se totiž jednohlasně shodli, že i když začne rozšířené Play-off s čtyři a dvaceti týmy někde hluboko v letním období (vzhledem k přípravným kempům klidně až v srpnu), hodlají odehrát plnohodnotné vyřazovací boje. To znamená, kromě předkola, vše na čtyři vítězná utkání. Tak jako je to zvykem v běžných termínech.

Znamená to, že ročník 2020/21 by měl odstartovat až v prosinci nebo lednu. Logicky z toho tedy vyplývá, že by vzniklo mnoho otazníků i pro následující sezonu.

Vedení soutěže se už jednoznačně shodlo, že ze sezónního kalendáře vyškrtnou volný týden, který je vyhrazen pro All-Star Game, ale taky takzvaný “bye week“, kdy má každé mužstvo během regulérní sezóny povinných pět dní volna na odpočinek.

Tak či tak, vrátit ligu do termínově starých kolejí nebude vůbec žádná legrace.
Začala však kolovat myšlenka, že ta (nuceně) posunutá sezóna zase nemusí být tak špatný nápad. A jde tady samozřejmě, jak jinak, především o peníze.

Během standardních termínů se hrají v Americe i další, v mnoha případech veřejnosti i populárnější sporty jako například NBA, NFL či MLB.

Divák si tak musí vybírat. Nejen v tom ohledu, na kterou prestižní soutěž utratí své peníze za lístky, ale taky, který program si naladí doma ve svém obývacím pokoji. Kvůli pracujícím lidem se během týdne všechny akce konají až ve večerních hodinách, tudíž se fanouškům jejich oblíbené sporty překrývají.

Embed from Getty Images

Kdyby se sezóna NHL posunula trvale do termínu, kdy by se boje o Stanley Cup odehrávaly až někde v srpnu, mohli by diváci (nejen v Americe) sledovat vrchol hokejové sezóny, aniž by jim utekl jiný oblíbeny sportovní program.

A to logicky budí dolary kačera Skrblíka v očích, neboť by z toho mohl být zase o něco větší byznys. Jak je veřejně známo, pokud jde o velké peníze, mají v sobě šéfové NHL ten krásný hřejivý pocit.

I pro evropského hokejového fanouška by to byla výborná zpráva. Hokej by se totiž hrál prakticky po celý kalendářní rok. Jen co by skončilo finále NHL, už by začínaly pro změnu evropské soutěže.

Každý dobrý nápad však v sobě skrývá i jisté nevýhody. A pro toho evropského fanouška obzvlášť. Prakticky by to znamenalo, že každoroční mistrovství světa by se konalo bez hráčů NHL, neboť by v době světového šampionátu v zámoří vrcholily boje o postup do Play-off.

Embed from Getty Images

Navíc by to nebyl jediný tvrdý náraz, kterému by mezinárodní hokej musel čelit. Už bývá pomalu tradicí, že mezinárodní hokejová federace (IIHF) urputně usiluje, aby se na olympijských hrách objevili hráči z NHL.

Pokud by však sezóna za mořem začala až na přelomu kalendářního roku, zatímco se olympiáda koná už v únoru, byl by tento nápad definitivně a možná navždy smeten ze stolu. Což by samozřejmě partě okolo Garyho Bettmana přišlo mimořádně vhod.

A pokud budeme spekulovat dál, v návaznosti na tyto události by to znamenalo, že pokud bychom chtěli vidět nejlepší hráče světa v reprezentačních dresech, museli bychom se spolehnout na Světový pohár, který byl a zřejmě vždy bude produktem značky NHL. To by pochopitelně znamenalo další nemalé zisky.

Tato akce by se pravděpodobně konala někde na podzim, kdy by měli hráči volno. A těžko by někomu na novém kontinentu vadilo, že se mezitím v Evropě rozehrály soutěže. NHL má na svých soupiskách dostatek hráčů, aby tak prestižní turnaj uspořádala sama.

Tyhle myšlenky jsou zatím pouhými spekulacemi. Ovšem stačí jen lehce zapojit mozek, abychom si spočítali, že by NHL byla sama proti sobě, kdyby tak geniální myšlenku zametla pod koberec.

O to víc, když má díky koronavirové pauze tak krásně nahráno. Pokud bych to přirovnal k hokejové terminologii, tak řeknu: “Stačí jenom trefit odkrytou klec a vydělat prachy!”

Použité zdroje: NHL

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ján Greguš: Přestup do Minnesoty? Nevěděl jsem do čeho jdu, ale s odstupem času hodnotím své rozhodnutí velmi pozitivně

Devětadvacetiletý záložník Ján Greguš zaujal svými výkony v dresech Baníku Ostrava a Jablonce, odkud přestoupil do dánského klubu FC Kodaň. Rodák z Nitry se rozhodl v loňském roce opustit Evropu a zamířil do zámořské MLS, kde nastupuje za Minnesotu United.

Berbrova cesta k moci – díl 2. Vykonávači zla a nejvyšší krytí

Nechal si říkat Náčelník, Taťka, klaněli se mu lidé mnohem vzdělanější, chytřejší, kteří ve fotbale dosáhli na vysoké mety a proslavili ho po celém světě. Čím si Roman Berbr, osoba nepříliš vyspělého intelektu, hulvátského chování bez sociálních vazeb.

Obhájce titulu odstartuje nový ročník Ligy mistrů s nepříjemným Atlétikem Madrid: Preview a tipy na sázení

Bayern Mnichov po dlouhých měsících konečně prohrál! Ve druhém ligovém kole je zaskočil Hoffenheim, od té doby už ale zase mnichovský celek drtí jednoho soupeře za druhým. To Atlétiku Madrid se určitě nedaří podle představ, v aktuální sezoně jsou však stále neporažení!