Revoluce v evropských pohárech díky koronaviru? UEFA připouští změnu formátu vyřazovacích bojů!

Koronavirus poznamenal celý svět. Dotklo se to pochopitelně i toho fotbalového. Nicméně snaha o to, aby se fotbalové soutěže dohrály, přinesla zajímavé inovace a zdá se, že některé z nich by se mohly stát pravidelnou součástí evropských pohárů.

Zdroj: soccer.nbcsports.com

Covid-19 je sice něčím, co se nelíbí nikomu. Nicméně možná přinesl zajímavé změny a inovace, které by mohly přetrvat. Minimálně ve fotbalovém světě to není nepravděpodobné.

Ostatně to nyní připustila UEFA, která dělala maximum, aby se dohrály dvě nejprestižnější klubové mezinárodní soutěže, tedy Liga mistrů a Evropská liga.

Výsledek již všichni známe, uspořádaly se závěrečné turnaje. Liga mistrů se dohrávala v Portugalsku, Evropská liga v Německu. Všechny fáze vyřazovacích bojů se hrály na jediné utkání, žádné odvety neexistovaly. Dočkaly jsme se nejednoho překvapivého výsledku a zápasy byly velmi atraktivní.

Navíc měly tyto závěrečné turnaje velkou sledovanost a mohly by, jako tomu bylo letos, proti stávajícímu formátu být zárukou překvapivých výsledků. A právě proto UEFA připustila, že by se tento formát mohl od roku 2024 stát každoroční realitou!

„Přineslo to emoce i nejistotu. Sledoval to každý. Dostali jsme skvělou zpětnou vazbu od klubů, partnerů, fanoušků i televizních stanic. Kvůli okolnostem to jinak nešlo, ale výsledek nemohl být lepší, stejně jako míra spokojenosti,“ nechal se slyšet Giorgio Marchetti, náměstek generálního tajemníka UEFA.

Také přiznal, že unikátní formát a jeho možné variace bude UEFA určitě ještě určitě prostudovávat.

Zdroj: The Guardian

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Proč by měly týmy ztratit výhodu domácího prostředí ? Maximalně od čtvrtfinále hrát na 1 zápas s tím že výhodu domácího prostředi by měl vždy tým který v osmifinále získal v dvojzápase více bodu a vstřelil v něm více golu. A v semifinále by hráli doma týmy které by ve čtvrt finále vstřelili nejvíce golu .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Zbrojovka Brno a Lužánky: Ze slavné éry pouhá vzpomínka

Zbrojovka Brno a Lužánky. Spojení, které je dnes už pouhou nostalgií, dříve bylo slavným spojením. Koneckonců tamní atmosféra je dodnes pověstná a v tehdejší době byl i jihomoravský klub poněkud jinde než nyní.

Kdo by nahradil Zidana v případě jeho odstoupení? Pochettino, Raúl či starý známý

Real Madrid řeší velký problém. Celek Zinedina Zidana se od nové sezóny nepotkal s dobrou formou, téměř na každý povedený zápas připadají dva zpackané.

Realu hrozí vypadnutí z Ligy mistrů! Nemusí z toho být ani Evropská liga

Real Madrid si dnešní prohrou pořádně zkomplikoval další účinkování v Lize mistrů. Aktuálně sice španělský tým ztrácí bod na první příčku, jenže ne vše je tak růžové, jak se na první pohled může zdát.