Reklama

Reprezentant Mara opouští Slovan a míří do Izraele. Měl by se bát fanoušků?

Pro fanoušky Slovanu Liberec je to asi jistá úleva. Kamso Mara, ač patřil v loňském ročníku k největším oporám klubu, byl letos přeřazen do béčka a nyní odchází. V novém angažmá však může narazit na problém. Otázkou je, zda se nebude muset bát fanoušků. Proč?

Konečně! Mara, tak jak si přál, definitivně po třech letech opouští Liberec a přesouvá se do Jeruzaléma, kde bude oblékat dres Bejtaru. Zde podle jeho slov nachází novou výzvu.

K přestupu se samozřejmě vyjádřil sportovní ředitel klubu, Zdeněk Koukal. „Kamso Mara měl velkou snahu v letním přestupním termínu odejít. Otevřeně klubu oznámil, že po třech letech potřebuje novou výzvu. Teď jsme se oficiálně dohodli s klubem Bejtar Jeruzalém na ročním hostování s možností využití opce na trvalý přestup.

Kamsovi tímto moc děkujeme za odvedené fotbalové služby pro FC Slovan Liberec a zároveň mu přejeme hodně úspěchů v jeho novém klubu,“ doplnil.

Otázkou zůstává, jak bude v Jeruzálemě Mara přijat. Není totiž žádným tajemstvím, že muslimové patří spíše k menšině. Abychom dali na srozuměnou, zrovna fanoušci Bejtaru totiž patří mezi největší náboženské zapálence.

A v zemi, kde je uznáván především judaismus a křesťanství, nečeká praktikujícího muslima zrovna nejvřelejší přivítání. Za Bejtar v minulosti působili pouze čtyři muslimové, Mara je nyní pátým.

Například již bývalý hráč Bejtaru, Ali Mohamed, problémy s fanoušky měl. A to v tom smyslu, že požadovali změnu jeho jména, jelikož “Ali Mohamed” znělo příliš muslimsky.

Vedení klubu ovšem prohlašuje, že i muslimové mají do jejich klubu dveře otevřené. Ano, Jeruzalém je sice městem tří náboženství, jenže právě pro judaismus a křesťanství je tato země nejposvátnějším místem na celé zeměkouli. Kdežto Islám má své primární zastoupení jinde.

Guinejský reprezentant odehrál ve Slovanu celkem 102 utkání, v nichž dokázal třináctkrát skórovat. Zapsal také sedm asistencí.

Do Liberce přišel šestadvacetiletý defenzivní záložník 19. července 2018 z druholigové Jihlavy.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené