Reklama

Reconnected: Jak spolupráci s firmou Adidas komentují jeho zástupci a vedení klubu?

Dnešním dnem se tedy stalo vše oficiálním. Sparta přechází po dlouholeté spolupráci od firmy Nike k největšímu konkurentovi – k firmě adidas. Jak tuto spolupráci komentuje vedení klubu?

Zdroj: AC Sparta Praha

Po dlouhých 27 letech mění Sparta nejen svého výrobce dresů, ale samozřejmě také nového sponzora. Firma adidas už však Sparťany v minulosti oblékala, a to v osmdesátých a devadesátých letech.

V letech, kdy dres pražského klubu oblékali takové legendy, jakými byli například Horst Siegl, Vítězslav Lavička nebo Jozef Chovanec. Sparta s těmito dresy také odehrála svá nejproslulejší zápasy v evropských pohárech.

S tímto výrobcem dresů Sparta zažila své legendární období i v domácí nejvyšší soutěži, konkrétně když se třemi pruhy na dresech slavila titul mistra ligy v letech 1983/84, 1984/85, 1986/87, 1987/88, 1988/89 a 1989/90.

Své vyjádření k tomuto kdysi slavnému spojení dodal i šéf komerčního úseku AC Sparta Praha Tomáš Křivda: “Navázání spolupráce s adidasem je významná a hodně viditelná změna, která má velký přesah i směrem k fanouškům. Věřím, že se klubové symboly na oblečení s třemi pruhy budou našim příznivcům líbit.”

“Adidas vložil do spolupráce s námi hodně energie. Vážíme si toho, že můžeme slavnou značku hrdě reprezentovat v Česku, ale i v rámci evropských soutěží. Symbolicky úplně prvním mistrovským zápasem, v němž se představíme v dresech nového produktového partnera, bude předkolo slavné Ligy mistrů, které budeme hrát po pěti letech.

Své k tomu samozřejmě dodal i Krzysztof Luczakowski, ředitel sportovního marketingu adidasu pro východní Evropu: “Jsme velmi rádi, že se nám naskytla příležitost spolupracovat se Spartou. Je to nejúspěšnější český klub z pohledu počtu získaných titulů, cítíme z klubu vysoké ambice do dalších let. Sparta reprezentuje významnou historii a tradici, je to organizace, která si získala respekt mezi týmy a fanoušky v celé Evropě.

“Fotbal je zásadní kategorií značky adidas, a proto jsem opravdu nadšená z opětovného spojení Sparty s třemi pruhy, které posílí pozici naší značky v rámci českého trhu a v klíčovém regionu Praze,” okomentovala toto spojení generální ředitelka adidasu pro východní Evropu Marina Moguš.

Nový sparťanský dres bude představen čtrnáctého června a stane se nedílnou součástí změny identity pražského klubu, kterou obsahuje například i nový znak klubu.

Své vyjádření k této spolupráci poskytl i ředitel komunikace pražského celku Ondřej Kasík: “Při výběru produktového partnera jsme posuzovali nabídku pěti značek sportovního oblečení. Ve výsledku jsme mohli vybírat mezi velmi kvalitními nabídkami, a to jak z ekonomického hlediska, tak z pohledu kvality vybavení a merchandisingu.”

Je to samozřejmě také důkaz toho, že je Sparta ve fotbalové Evropě stále silnou značkou, což také svým tvrzením doložil Kamil Veselý. Přejme tedy Sparťanům úspěšné spojenectví s touto značkou.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Snad ta chamraď z ADIDASu konečně ušije kopačky panu Haškovi, Sparta ho pak odprosí a on se pak odvděčí výkony jako Messi s Ronaldem dohromady😁

  2. Ta Mn´ago,Čupr a Tomášek Rýmička budou obchod realizovat na Tržnici Sapa,kde pořídí od Tˇamanů dresy se čtyřmi pruhy.Ono více pruhů,více adidas,pro zkorumpovanou Spartu je to dobré!

  3. Mě se tedy dresy Adidas vůbec nelíbí, ty tři pruhy na ramenou jsou dost trapný. Škoda, že Nike končí, ale když už, tak mohli vybrat líp. Ale mohlo být i hůř – trhací dresy Pumy jsou legendární 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené