Real Madrid v zimě neplánuje žádnou posilu. Ačkoli je potřeba

Po klidném létě bude zajímavé sledovat, zda Real Madrid vstoupí tuto zimu na přestupový trh. Bílý balet je spojován s obráncem Bayernu Mnichov Davidem Alabou. Jaká bude jejich přestupová politika pro nadcházející zimu?

Zdroj: realmadrid.com

Real Madrid se v uplynulém letním přestupovém období rozhodl neprovádět žádné transfery. Přičemž jedinou výraznou posilou do jejich kádru byl Martin Ødegaard, který se vrátil z hostování v Realu Sociedad.

Bylo to z větší části dáno finančními omezeními, jenž vznikla s opravou Santiaga Bernabeu a překrývala se s pandemii koronaviru. Je jasné, že v lednovém přestupním období se Los Blancos jen vzácně rozhodnou pro nějaký pohyb v kádru. Hovoří se o tom, že pro toto přestupové okno nemají stanovený žádný rozpočet.

Jediná odchylka od této strategie by mohla přijít v případě, že by se staly dvě věci. Obě by se musely uskutečnit současně. Nejprve by muselo dojít k nějakému vážnému zranění, které by ohrozilo šance Realu na zisk titulů a za druhé by musel mít jistotu, že by dostatečně schopná alternativa přišla za solidní peníz.

Velice často se hovoří o příchodu Davida Alaby z Bayernu Mnichov, který se v létě stane volným hráčem a už nyní může vyjednávat s jakýmkoli týmem. Je však téměř nemožné, aby v zimě přišel. Ačkoli patří stále mezi nadprůměrné hráče a v klubu z hlavního městě Španělska by si rozhodně našel své místo, tak problém je jeho plat.

Mančaft Zinedine Zidaneho trápí potíže především na pravém bekovi. Na tomto postu potřebují zcela jistě posílit, protože v hloubi kádru jsou velké rozdíly.
Dani Carvajal je pro Zidanův systém životně důležitý. Když není k dispozici, ztrácejí nejen taktickou pevnost, ale dochází také k výraznému poklesu kvality.

Álvaro Odriozola je naprostý přestupový neúspěch. Do Madridu přišel v červenci 2018 a nepřesvědčil. Kromě něj, jaké jsou další možnosti? Eder Militão nebo Lucas Vázquez? Je pravdou, že zasunutí Španěla z křídla poskytlo týmu rychlou a spolehlivou náhradu, ale je třeba se dívat do budoucna.

Klub velikosti Realu Madrid by měl mít tento post minimálně zdvojený, nebo mít k dispozici nějaké nadprůměrného talenta, kterému by mohl dávat šanci.
Vzhledem ke křehkému zdraví Carvajala je třeba tento post posílit.  

Použité zdroje: laligalowdown.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Frank Lampard: Jsem zklamaný, že jsem tuto sezonu nedostal čas

Dny Franka Lamparda na lavičce Chelsea jsou sečteny. Klubová ikona opouští Blues po 18 měsících a je z toho evidentně zklamána. "Jsem zklamaný, že jsem tuto sezonu nedostal čas."

Barcelona v obřím dluhu! Finanční zpráva odhalila jeho astronomickou výši

Že je Barcelona ve finančních potížích, o tom se ví a mluví dlouho. Ostatně proto chtěl klub se svými hráči vyjednat snížení mezd. Nyní katalánský velkoklub zveřejnil finanční zprávu, která odhalila výši obřího dluhu a vysvětluje jeho příčiny.

Letenský svatostánek, aneb místo, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.