Spojte se s námi

Fortuna liga

Reakce slávistické obce na Bořila jsou smíšené. Někteří jej oslavují, mnozí se stydí za jeho chování

Jan Bořil se stal ústřední postavou 308, derby pražských S. Důvodem je incident ze závěru utkání, kdy si přišel vyřizovat účty s hráči rivala a po přetahování s Ladislavem Krejčím složil na zem Lukáše Haraslína. Tento moment vzbudil rozporuplné reakce napříč slávistickou obcí.

Publikováno

dne

Jan Bořil se stal ústřední postavou 308, derby pražských S. Důvodem je incident ze závěru utkání, kdy si přišel vyřizovat účty s hráči rivala a po přetahování s Ladislavem Krejčím složil na zem Lukáše Haraslína. Tento moment vzbudil rozporuplné reakce napříč slávistickou obcí.

Derby skončilo výsledkem 1:1, více než to se aktuálně probírá moment, který gólu Sparty předcházel. Tehdy Peter Vindahl dostal přihrávku od svého spoluhráče, míč si předkopl a když za ním běžel, byl sražen Mojmírem Chytilem.

Ten si to nenechal líbit a stoupl si nad Chytila, na kterého pořvával. K oběma se seběhli hráči Sparty i Slavie a kapitán Ladislav Krejčí se snažil vše uklidnit. Jakmile ale přiběhl Jan Bořil, situace se změnila.

Krejčí otočil a začal se postrkovat s Bořilem. Oba se drželi pod krkem a později k nim přiběhl Lukáš Haraslín, který se je snažil odtrhnout. Chybně ale neodtrhával svého spoluhráče, nýbrž Bořila.

Ten si to nenechal líbit a Haraslína chvatem hodil na zem, přičemž se poté snažil silou šlápnout na jeho nohu. Bořil s Krejčím dostali červenou kartu a na sociálních sítích se to hemžilo právě tímto momentem.

Slavia ještě večer dala na svoje sociální sítě fotku Bořila s popiskem Kapitán. Lídr. Srdcař. a pod ním můžeme číst rozporuplné komentáře ze strany fanoušků Slavie.

Jsou tam logicky ty, které Bořila oslavují, líbí se jim jak situaci zvládl a postavil se dle nich za své spoluhráče, navíc vyloučil Krejčího, který není jejich velkým oblíbencem.

Avšak jsou tam i negativní, kterým se jeho chování zkrátka nezamlouvá. „Jako slávista konstatuji, že tenhle „srdcař“ nám ztratil důležité 2 body v titulovém matchi. Něco toxického je v našem klubu, když oslavujeme takové na zápas nekoncentrované blázny, kteří team poškodí.

Trenérská taktická příprava na takové vyhrocené zápasy nám poslední sezóny vůbec nejde. Měli bychom něco zásadně změnit,“ napsal na sociální síť X (Twitter) uživatel Vilju Harju.

„Jo, to je totiž klasická vlastnost lídra, že se nechá jako zkušený hráč ve chvíli, kdy nám vše hraje do karet vyndat, jen kvůli tomu, že si musí nějakou strkanicí něco dokazovat. Slavia by ho měla, stejně jako Řeháka, tvrdě potrestat. A ne adorovat jeho neakceptovatelné chování,“ dodal LongFeng.cz.

„Jasně, to všechno je, ale vyzdvihovat ho po tom excesu je prostě mimo. Tohle chování nechce nikdo vidět…,“ napsal Tomáš Pavlica. Fotbal sice vytváří emoce, avšak pokud chce Slavia hlásat kultivaci fotbalu, musí začít u sebe.

Zdroj: X (Twitter), SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené