Reklama

Reakce Mourinha na to, že už není top trenér? Co je pro mě katastrofa, pro ostatní je úžasný úspěch

José Mourinho před několika dny dorazil do Říma, aby započal svoji druhou italskou cestu. Ta první byla nadmíru úspěšná, ale od té doby to jde s portugalským koučem poněkud z kopce. I přesto mu ale rozhodně sebevědomí nechybí!

Mourinho byl dříve zvyklý vyhrávat každý rok minimálně jednu velkou trofej. Od sezony 2016/17, kdy s Manchesterem United opanoval Evropskou ligu a ligový pohár, však žádnou cennější trofej nezískal.

Ovšem vzhledem k tomu, že portugalský kouč vlétl do fotbalového světa ve velkém stylu, získával rok co rok nejcennější evropské trofeje a naprosto právem byl také hned 4x zvolen nejlepším koučem sezony, je obětí svých předchozích úspěchů, jak sám na na tiskové konferenci v Římě řekl.

“V Manchesteru United jsem vyhrál tři trofeje a po konci mého angažmá to bylo nazváno katastrofou. Do Tottenhamu jsem přijel v těžké době a přesto jsem klub dovedl do finále, které už mi nebylo dopřáno. Co je pro mě katastrofa, pro ostatní je úžasný úspěch,” tíží Mourinha jeho úspěšná minulost, která ho provází na každém kroku.

Jeden novinář si dokonce dovolil otázku: “Co si myslíte o tom, že už vás nepovažují za nejlepšího trenéra?” Načež Mourinho pohotově odpověděl stejnou citaci, pouze změnil poslední větu: “Co je pro mě katastrofa, ostatní v životě nikdy nedokázali. Je to ale moje chyba.”

Ihned po příjezdu do nového klubu tak Mourinho budí emoce. Posuzován ale bude na konci sezony, do které již velmi brzy AS Řím vstoupí.

V minulém roce uhrál celek z hlavního města 7. místo, díky kterému se kvalifikoval do kvalifikace Konferenční ligy. Navíc je velmi pikantní, že AS Řím bude v této nově vzniklé soutěži bojovat společně s Tottenhamem. O to větší motivace to pro portugalského kouče bude.

Co se však přestupů a dalších změn v klubu týče, tak k tomu Mourinho řekl pouze to, že se zatím seznámil s několika málo lidmi a práce pro něj začíná až nyní, kdy se přivítá s hráči a dalšími členy realizačního týmu.

“Naším prvním cílem je vyhrát první zápas, až tak učiníme, stanovíme si další cíle. Máme před sebou hodně práce, tento tým a tento klub se musí každý den zlepšovat. Začneme proto s infrastrukturou v Trigorii,” zakončil rozhovor Mourinho.

Snad všichni si nyní kladou otázku, zda dokáže Mourinho pozvednout AS Řím a všem dokázat, že trénovat a vyhrávat ještě nezapomněl. Tradiční italský celek však šel za poslední roky dolů, když se naopak na výslunní vrátily oba milánské celky.

58letý zkušený kouč by tak měl být velkou vzpruhou. V Římě má navíc hned několik hráčů, které již vedl během svých předchozích angažmá v Anglii, o to snazší by mohl mít start.

Zdroj: Goal, AS Roma

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené