Rasisté opět útočí! Na Letné byl terčem omezených jedinců Kayamba. Kdy se to bude vážně řešit?

Uplynulo jen pár dní od nedělního skandálu omezenců z řad příznivců Sigmy Olomouc, kteří vydávali opičí skřeky na Jeana-Davida Beauguela, a nyní se to musí řešit znova. Tentokrát se rasisté projevili v řadách fanoušků Sparty a terčem byl pro změnu Beauguelův spoluhráč Joel Kayamba.

Zdroj: fcviktoria.cz

Idioti se najdou všude. Po ostudě v Olomouci se našli také v řadách sparťanských fanoušků. Opět jich byla sice menšina, ale pokud se takoví lidé vůbec dostanou na stadion, je to zkrátka problém.

Mnoho lidí sice nadávalo olomouckým příznivcům do buranů a vidláků. Jenže v hlavním městě České republiky to evidentně není jiné. Je na čase, aby se tento problém začal řešit. Vážně. Rázně.

Na Instagramu útočník Jean-David Beauguel napsal, že po konci zápasu šel za rozhodčím, aby se jej zeptal, proč s tím nic neudělal. Odpověď? „Promiň Boggy,nic jsem neslyšel. Opravdu promiň.“ Následně ve svém vyjádření střelec Plzně označil sudího za lháře.

On sám byl na střídačce a s jeho spoluhráči prý slyšeli vše. Jeden muž z VIP sektoru se dokonce došel za toto chování Beauguelovi omluvit. Alespoň tedy stejně jako v Olomouci i na Spartě byl někdo, kdo měl dostatek slušnosti a vychování.

Stejně nepříjemná byla informace od jednoho znepokojeného fanouška Sigmy Olomouc, že se někteří z rasistů z nedělního utkání měli objevit na tribunách i při pohárovém zápase s Libercem. To věru není přípustné.

Jak je tohle možné v roce 2020, kdy existují vynikající kamerové systémy a technologie, které by pomohly s nepouštěním těchto lidí na stadion? Možná s tím zkrátka jen nikdo nic dělat nechce. Ovšem není to jen otázkou klubů a svazu. Tato situace jde i za vládou.

Je nutné, aby tito omezenci byli po zásluze trestáni. Minimálně jeden exemplární případ by třeba ostatní rasisty donutil, aby se těchto projevů zdrželi. Dokud tomu tak nebude a dokud těmto osobám nebude reálně zakázán vstup na stadion, nikdy se toho nezbavíme.

Komentáře v diskusích i reakce na stížnosti hráčů tmavé pleti ohledně rasismu jsou důkazem, že společnost v České republice rozhodně není zdravá a že rozhodně není nerasistická. Je smutné v roce 2020 řešit, že někdo je odsuzován kvůli barvě pleti.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Řešíte tady kraviny,bučí se a píská i na jiné hráče,kteří se divákům něčím znelíbí a jsou bílí,ti černoši jsou pod vlivem antirasistické propagandy,neměli by to být takové citlivky a hned si nevztahovat všechno na sebe.Vždyt ve Spartě jsou taky černoši a nikdo jim nějaký rasismus najevo nedává.

 2. Na fotbal chodí tři skupiny lidí.Ta první chce vidět sport,chce si udělat hezký den.To jsme byli my,jako študáci v Plzni.10 15 házená,13 00 fotbal(někdy první,někdy druhá liga)17 30 hokej,Ebermann,Kajkl,to byli playeři.Nablemcali jsme se,vyzpěvovali,ale neprali se.Podotýkám že to byl v letech 1978-1984.Pak je druhá skupina co se jde poprat,vyřvat,sportu nerozumí,natož aby měla sportovního ducha.Většinou ani nemají tito lidé na vstupenku a kdyby je nezaložila maminka jsou v háji.Přijedou na zápas již ožralí,většinou ani neví kdo s kým hraje.Pak je třetí skupina,ta nejkomičtější a současně nejpolitováníhodnější.Ti mají obrovský problém s pravopisem,zřejmě mají i problém s velikostí vlastního penisu,celkově jsou zamindrákovaní,oni totiž vlastně nic neumí,žijí z podpory ale nadávají na černochy.Jsou to úplná lejna.Bohužel je jich tu dost.Takže asi takhle-Ti černí fotbalisti tu přinášejí radost,platí daně a nečerpají sociální dávky na rozdíl od Vás,co je tupíte.

  • Máte pravdu, tito rádoby “fanoušci” nemají o sportu ani páru, a o zdravém hecování se už vůbec ne!
   Páni hokejisté jako Ebermann, Kajkl, Jiřík, Nedomanský a mnoho dalších jim nic neříká.
   Ale budiž, to jsou hokejisté, a to bychom po nich chtěli moc!:-)
   Bohužel i fotbalisté chodí po utkání děkovat těmto rasistickým, vypatlaným, holým, dutým hlavám!
   Není náhodou v pravidlech, že by se za rasistické urážky od vypatlanců mělo utkání ukončit?!
   Přiznávám, nevím! Minimálně se o tom uvažovalo.
   Neumí nic jiného, než kopat ležícího fanouška soupeře do hlavy, a to jen v tom případě, že mají přesilu!!!

 3. Tady se zaměňují věci jedna za druhou.Něco jiného je černá pleť a něco jiného je jejich chování.To jejich povzbuzovatelé při návštěvě rozkazují domácím,co mají dělat?Konkrétně Kayamba ještě v Opavě se zamotal do věci,do níž mu nic nebylo.V jednom moravském klubu byl nový trenér a ten si nemohl vzpomenout na jméno hráče,který svou chybou zavinil gól.Použil slova “ten černoch” a hned byl na světě rasisitický problém s černochy.Slovo černoch označil Kayamba za rasisitické a jeho slovo běloch už rasisitické nebylo.Nejde o to,že jsou černí,ale jedná se o to,že si díky politické podpoře každou kritiku berou jako rasismus.A zdejší politicky aktivní “novináři” je v tom podporují.A tady je ten zakopaný pes.Co se černochům nelíbí hned označí za rasismus,stejně jako hnědočeši.Oni mohou vše a my bychom měli držet hubu nechat si všechno líbit.Ať klidně jde!

 4. Nu. Já byl před časem v Plzni na EL. Už nevím s kým hráli, ale v týmu soupeře byli také opálení kluci a z plzeňského kotle to pěkně hučelo, při jejich kontaktu s míčem..
  Do sportu prostě takové věci nepatří.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.

Diego Maradona zemřel! Nepřežil srdeční zástavu, nepomohla ani resuscitace

Diego Maradona dnes ráno zemřel, když se mu osudnou stala srdeční zástava. Jednomu z nejlepších fotbalistů historie nepomohla ani včasná resuscitace lékařů,

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.