Reklama

Rangers popřáli Kolářovi rychlé uzdravení a Slavii štěstí v EL. Jak se vyjádřili k rasismu?

O zápase Rangers se Slavií toho již bylo napsáno mnoho. Slavia vydala oficiální prohlášení ještě v brzkých ranních hodinách krátce po půlnoci, Rangers jej zveřejnili až kolem dvanácté hodiny odpolední v pátek. Co v něm stojí?

Zdroj: SK Slavia Praha

V zápase, respektive i po něm, se toho stalo mnoho. Nejvíce se ale řeší možný rasismus. Slavia se již vyjádřila dávno, Rangers až nyní.

Ve svém prohlášení skotský celek odmítá tolerovat jakékoliv projevy rasismu. „Stojíme za Glenem, podporujeme jej i jeho spoluhráče. Stojíme za každým naších hráčem. Bez ohledu na rasu, náboženství nebo barvu pleti. Pokud nosíte slavnou modrou barvu Rangers FC, jste jedním z nás,“ stojí v prohlášení na webu Rangers.

Slavný skotský klub si pak postěžoval na jistou věc: „Několik našich hráčů následně obdrželo na sociálních sítích rasistické a výhružné zprávy. To je odporné a zdůrazňuje to zodpovědnost, jakou mají sociální sítě při vymýcení anonymních zbabělců.“

Rangers také odmítají jakékoliv pokusy o obranu či popírání rasismu, jehož obětí měl být Glen Kamara. Vedení klubu se setkalo se zástupci UEFA, nahlásilo incident delegátovi zápasu a nyní očekává jednoznačnou reakci. „Nelze to pouze zamést pod koberec,“ mají jasno ve Skotsku.

„Zaznamenali jsme také zranění, které utrpěl Ondřej Kolář během nešťastného střetu. Náš doktor hráče ošetřil a doufáme, že se rychle uzdraví. Přejeme Slavii, aby se jí dařilo v dalším kole Evropské ligy,“ snažili se Rangers ukončit vyjádření v dobrém.

Další komentáře prý od Rangers čekat nelze minimálně do doby, než dostanou odpověď od UEFA.

Zdroj: Rangers FC

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Zapomněli tam napsat, že už jednou se prokázala lež trenéra, když v poháru narkl hráče st. Miren z homogobnich nadávek

 2. Ano, nešťastný střet.:-)))
  Ale jsme všichni plní emocí. Nakonec požádáme Koláře, aby se soupeři omluvil za nešikovné vběhnutí do soupeřovi kopačky! Měl zůstat zalezlý v bráně.
  Jen kdyby to udělala nějaká Sešívka jejich gólmanovi! Prezident Zeman, a zkrachovalý politik Tvrdolín by museli zapojit ty své politické mozkovny!:-))

 3. Skotský tým byl za stavu 0:2 v prdeli a tak to hrne na UEFA s nadějí na kontumaci za “rasistické urážky”. To je velmi silný argument zejména v dnešní idiocii! Skuste napomenout cikána za něco co by normální člověk neudělal a jste okamžitě rasista! Kdo není jejich,je rasista už z podstaty! S.GERARD MĚ KRUTĚ ZKLAMAL!

 4. Jestliže na ostrovech zařazují do fotbalu i bojové umění , to je jejich věc.
  Ale v evropské lize jsou snad pravidla jasná!!! Co sledoval a jak tedy posuzoval jednotlivé zákroky rozhodčí??? Že se hráči rangers domnívali, že kdo knokautuje protihráče vyhrává???
  Vždycky jsem si myslel že stívn Gersrd hrál fotbal, ale neměl by větší ůspěch kdyby trénoval družstvo kickbokserů????

 5. Když chybí fotbalový um je to nahrazeno brutalitou,proti anglickému mužstvu by si to nedovolily. UEFA by měla exemplárně mužstvo Rengers potrestat za ty likvidační fauly.

 6. Božínku to, že tady nikdo není schopen aspoň konstatovat, že “likvidační” zákrok na Koláře zcela správně ohodnocený červenou kartou byl n e ú m y s l n ý. Zkrátka i toto se ve fotbale stává. Ze záznamu tohoto faulu je vidět, že útočící hráč se celou dobu dívá doprava na centrovaný míč a ten zpracovává nártem bezpochyby vysoké nohy. Následující děj už je spravedlivě oceněn červenou kartou. Další faul ohodnocen hned červenou, tak proč brečíte? Že by si měli zrovna stěžovat takoví zmrdi jako Olayinka, Bořil a na lavičce Řehák, mi přijde dost k smíchu.

  • Souhlasím s Vámi,brankář Kolář tam byl pozdě.A o tom,že hráči jako Bořil,Kudela,Kuchta jsou jednodušší jedinci,tak o tom žádná!O soudruhovi absolventu zvláštní tzv. Bigošské vojenské školy Luftjardovi,byly popsány stohy papíruna c šahk to zku vil soudruh!

   • jasně brankář tam byl pozdě nemyslím si. Jinak kdyby jste zápas sledovali tak je vidět jak je Roofe s úsměvem a jeho spoiuhráč mu něco říká a klepe mu na hrud jako kdyby byl nějaký hrdina, když sestřelil brankáře nohou ve výšce skoro 2M fakt si myslíte že to bylo omylem?????

  • Petřík je asi sparťan, že??? Díky takovým přiblblým fanatikům si s námi Evropa bude vždy vytírat pozadí, Britové budou držet basu a prachy to zase můžou ovlivnit jako obvykle v těchto populárních sportech.

   • Zákrok na brankáře byl bez diskuse eliminační a trestuhodný.
    Poslední dobou co média,justice a politici upřednostňují rasismus na ruby je zjevné že střety mezi přizpůsobivím a nepřizpůsobivím občanem budou přibývat.
    Jako demokrat a zastánce dialogu jsem čím dál víc přesvědčen,
    že černobílé kecy jsou jen kecy neschopných vyžírků,kteří se chtějí zviditelnit a dostat se na módní vlně ke korytu.
    Padni komu padni,nebo já pán ty pán,asi tak si každý normální občan představuje právo pro klid ve společnosti..
    Zapomeňme na hystorii a věnujte se současnosti.
    Obhajobou násilí nepřizpůsobivích a zlehčováním případů podporujete a vyvoláváte v lidech jen tu nenávist a rasismus.
    Nazývejte vše pravými jmény a učme negramotný svět na co v honbě za penēzi nemají v hlavách místo a to faktům a pravdě.
    Čech rasistou nikdy nebyl krom okolního světa
    a to,že demagog ve službách kuřbrčků je schopen pokřivit pravdivý názor,tak to by mělo být zavádějící a trestný .
    Až se přestane na sportu přiživovat banda intrikářů hledajících senzace,tak pak zas bude možná sport sportem.

  • Vy jste asi neviděl celý zápas,že (nebo nějaký skotský sestříhaný záznam?) No,a Kúdela třeba něco řekl taky “neúmyslně”

 7. Petříku ty asi nejspíš budeš zmrd!!! nejspíš asi budeš z ty spráskaný rudý armády, která brečí už 10 let…tak se tady nezapojuj do konverzace, když máš v hlavě nasráno…

 8. Hráčům Rangers to prostě na hřišti nevyšlo herně a ani po odstrašujících a zákeřných faulech z jejich strany(dokonce i po zápase)se pouze zmůžou a to opakovaně na dovolávání se “rasismu”.Kudela měl držet papulu a bylo vymalováno.Vítězství Slávie je zasloužené a na papírové dohry,aby se vlk nažral a “Pravdu měli všichni a nikdo”si kromě Koláře,kterému přeji brzké uzdravení a Slavii další úspěchy,nikdo nevzpomene.
  Slávista Petr

 9. Šup na detektor lži a hned bude jasno, jak to bylo. Ušetří se spousta negativních emocí. Fauly byli likvidační,tam není co řešit.

  • Já bych na ten detektor poslal i Kamaru. Podle mě si to vymyslel. Celý Rangers potřebovali, po tom zoufalém výkonu, najít nějakou záminku, aby je novináři neroznesli na kopytech.

 10. Ja bych dal velkému týmu distanc v evropských pohárech na 20 let a hráče co brutálně faulovali na 10 let za vrit a doživotní distanc a zamrazeni platu to co se tam dělo nemělo nic společného s fotbalem když neumí unést porážku tak co tam dělají. A za 2. Ty věci že kudela rasisticky něco řekl tomu brutálnímu hovadu že si vymýšlí aby se oněm nepsalo u nich že je to magor co mrzaci protihráče tak radši promluví tak ať si naliska

 11. Oni si postěžovali, že na sociálních sítích jim někdo rasisticky nadává, ale že fanoušci Rangers psali na sociálních sítích, že měl Koláč umřít to už si nestěžují. Doufám, že dostanou stopku alespoň na 5 let v účasti evropských pohárů zmrdi.

 12. Jako Sparťan stojím za Slávií.Rangers hráli nechutně a trenér Gerrard je v mých očích nula.Tohle by si jeho hráči nedovolili ani v americkém fotbale.

 13. Doufám, že se UEFA nezachová rasisticky a tvrdě potrestá Skoty, jak za téměř kriminální zákroky, zralé na civilní žaloby, tak za nechutné chování po zápase. Protože, jinak to budu chápat, jako rasismus proti východní zemi. To je jediné řešení, pokud chtějí být opravdu fair play. Kdyby tam totiž hrál například anglicky klub, nebo kdokoliv jiný ze západní země, tak si tohle nedovolí ani náhodou! Včetně Gerarda, ten se ukázal, jako velmi nesportovní, až zákeřný člověk, pokud byl opravdu přítomen toho incidentu uvnitř stadionu. Všude mají určitě kamery, ale tady není záznam….? To vypadá úplně na pomstu…

 14. Pochopitelně Kúdela nešeptal Kamarovi do ouška že ho miluje, ale naopak ho chtěl urazit, vytočit, což se mu povedlo. Ať mu řekl co řekl, je to verbální napadení a nikoliv život ohrožující zákrok, které hojně předváděli “fotbalisté” Rangers. Měl mu Kúdela dát pěstí, za ty prasácké zákroky? Ne! Věděl, že nemůže, tak udeřil slovem! A vše ostatní už je jen divadlo pro pseudoantirasisty.
  Zákrok na gólmana Koláře vidím jako úmyslný s požehnáním trenéra Gerrarda. Nic na tom nemění ani skutečnost, že gólman byl v souboji pozdě a myslím si, že pokud by Kolář nedostal “nařezáno” po zaviněném gólu v prvním utkání, tak by do souboje ani nešel. Přeji Ondrovi brzké uzdravení bez následků.

 15. To jsou všechno jenom hloupé kecy o ničem, aby zakryli své zklamání z vyřazení a hlavně aby odvedli pozornost od toho co se odehrávalo na hřišti celých 90 minut a potom ještě další hodinu po zápase. Byl to nebývalý skandál, který se odehrál v Glasgow a měl by za něj platit – skotský klub, který úplně zanedbal pořadatelskou službu a podle všeho hráči tohoto klubu byli instruovaní, jakým způsobem mají hrát. Pokud UEFA nepotrestá Glasgow Rangers kvůli událostem, které následovaly po zápase a kvůli brutalitě hráčů na hřišti, které nemá obdoby v moderní době evropského fotbalu- pak nevím, co bude následovat. Pokud se v minulosti něco podobného odehrálo v jihovýchodní Evropě, tak tady dostal viník od UEFA přísný a tvrdý trest ve formě vysoké pokuty a zákazu startu v evropských pohárech na 2 roky.

 16. Kamara se stal obětí a Kolář utrpěl zranění v důsledku nešťastného střetu🤣😖 Tak to ani nevím jestli jsou tyhle kontroverzní výroky víc vtipný nebo smutný.“Oběť” se vážně chová trochu jinak…

 17. Zklamání z Rangers a jejich chování, neunesení prohry, zákroky na kriminál, neúcta k soupeři. Zklamání z Gerrarda – totální nula! Tak vystupují hráči, kteří si hrají na velkoklub? Totální nuly. BEZ VYJÍMKY!!! Úroveň pralesní ligy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?