Reklama

Rangers dokázali nemožné, spojili Slavii a Spartu. Tvrdík: Plně souhlasíme a podporujeme Spartu

Kdo by si ještě před pár měsíci pomyslel, že Slavia a Sparta se spojí vstříc společnému nepříteli. Po naprosto bláznivém chování britské strany je to však realita a podporu svému rivalovi vyjádřil i Jaroslav Tvrdík, boss Slavie.

Incident na jaře není potřeba příliš připomínat. Ondřej Kúdela se příblížil ke Glenu Kamarovi a něco mu pošeptal. Záložník Rangers jej nařkl z rasismu a v kabině zakryl kamery, poté mu natáhl pěstí a utekl. Kamara následně čtyřikrát změnil svou výpověď a ačkoli rasismus nebyl Kúdelovi prokázán, dostal trest na 10 zápasů.

Bylo tak naprosto jasné, že když Kamara přijede s Rangers do Prahy znovu, žádné sympatie u místních fanoušků neposbírá. Co na tom, že na stadionu největšího rivala Slavie. V tomto případě jsou oba tábory za jedno.

10 000 dětí do 14 let tak přivítalo Kamaru bučením a pískáním, tak, jak se to na fotbalových stadionech na neoblíbené fotbalisty už léta dělává. Naprosto z opačného konce to však vzali v Británii, kde obvinili malé děti z rasismu.

Nejvíc se angažoval Kamarův právník, Aamer Anwar, který je aktivistou v boji Black Lives Matter. Rád se vyžívá v publicitě a tak napadl všechny děti na stadionu, že jsou rasisti a že Praha má s rasismem velký problém.

To se logicky nelíbilo Spartě, která vydala vyjádření s názvem: “Zastavte urážení našich dětí!” Klubové prohlášení vyvolalo velký ohlas, na českém internetu si Sparta vysloužila samé pozitivní reakce. Dokonce i od svého největšího rivala, Slavie.

“Podporujeme vyjádření Sparty Praha a plně souhlasíme s jeho obsahem,” napsal na svém Twitteru předseda představenstva Slavie Praha.

Mezi fanoušky jak Slavie, tak Sparty sklidil Tvrdík za svou vyjádřenou podporu velkou pochvalu a poděkování. I rivalita musí jít někdy stranou, pokud jde o vážnější věc.

Zdroj: Jaroslav Tvrdík

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. 3 tis. 100% fans Sparty ( ne žadní výletníci ) kteří by kralovali jak v ulicích Glasgow tak poté na sradionu by byla super odpověď na to slovní napadání Sparty- jejich dětských fanoušku – Prahy a České republiky !! Škoda že s nimi nehraje Baník – jeho fans by v Glasgow Skotikum ukázali zač je toho loket 😊

  2. No nevím, ve Skotsku už si promuslimsky a pronegersky upravujou i zákony, tam už začiná normální teror proti bílejm. Normální Skoti jsou z toho zděšeni. Jestli tam sparťani fakt takto vyrazí, bude na ně čekat armáda policajtů. Aby kupa fans neskončila v base. Tam už to není Evropa, ale JAR. JAR Mandelova, ne ta bývalá, demokratická.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené