Ramos odmítl nabídku Realu! Jaký má problém se smlouvou?

Ve Španělsku je to momentálně sága číslo jedna. Kapitán Los Blancos má smlouvu jen do konce této sezóny, od 1. ledna tak může úplně volně jednat s jakýmkoliv klubem na světě. Stále však preferuje setrvat v Madridu, jenže celá situace se v posledních dnech hodně zkomplikovala. V čem je problém?

Zdroj: Ruben Ortega | CC BY-SA 4.0

Prezident Realu Madrid, Florentino Pérez, se drží svojí strategie hráčům od určitého věku prodlužovat smlouvu jen o rok. Chce tím předejít situaci, že hráč ztratí výkonnost, ale bude stále pobírat obrovský plat, který má zakotvený ve smlouvě.

A tady je právě zakopaný pes. Sergiu Ramosovi bude v březnu 35 let a Florentino Pérez tak nabízí prodloužení smlouvy o jeden rok. Kapitán Realu je však přesvědčený, že je stále na vrcholu svých sil a trvá na prodloužení o 2 roky. Za vše, co pro Bílý balet udělal, by si to jednoznačně zasloužil.

Florentino Pérez však nechce ze svojí strategie ustoupit a neudělá výjimku ani u svého kapitána, se kterým má jinak skvělý osobní vztah. Celá situace tak stojí na tom, kdo udělá krok nazpátek.

Buď povolí “El Churu” a přijme smlouvu na jeden rok s tím, že příští sezonu začnou licitace na novo. Nebo povolí Pérez a nabídne stoperovi dvouletou smlouvu.

O peníze však ve smlouvě vůbec nejde, Real nabídl Ramosovi přibližně stejný plat jako pobírá doposud a kapitán španělské reprezentace bez problému přijal.

Ve hře je ale i třetí možnost. A to ta, že by se oba rozkmotřili natolik, že by Ramos odešel do jiného klubu. Vzhledem ke končící smlouvě se s novým celkem může dohodnout už teď a 1. července by tam odešel úplně zadarmo.

To by jistě fanoušci Merengues prezidentovi neodpustili, jelikož Ramos je ikonou a modlou všech fanoušků Bílého baletu. Byl navíc prvním přestupem při nástupu prezidenta Péreze do funkce, tudíž k sobě mají oba zainteresovaní blízký vztah.

Velký humbuk způsobilo vyjednávání o Ramosově smlouvě už v letech 2015 a 2018. Nakonec se ale vždy vše vyřešilo a kapitán svojí loď neopustil. Jak to dopadne teď?

Zdroj: marca.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vážné obvinění v UFC! Dana White spí se svými zápasnicemi, říká veterán organizace

Veterán UFC Diego Sanchez pořádně rozvířil vody organizace UFC. Dle něj má šéf Dana White či víceprezident Shean Shelby spát se svými zápasnicemi. Jeho trenér následně dodal, že se v UFC dějí věci, které nemůže zveřejnit.

Komu musí fandit Slavia, aby měla volnější cestu do Ligy mistrů?

Slavia byla loni kousek od postupu do Ligy mistrů. Po opakované penaltě v Midtjyllandu se ale sesypala a musela vzít zavděk Evropskou ligu.

Schick měl volat Spartě, ať Plavšičovi nevěří. Jak celá tato šaráda skončí?

Na startu tohoto týdne začala hýbat českým fotbalem zpráva, že Srdjan Plavšič po sezóně opustí Spartu a zadarmo přejde do Slavie. Sám hráč i tiskový mluvčí klubu to nejprve dementovali, novináři přinášející tyto informace si ale stojí za svým.