Spojte se s námi


Fotbal

Rakitič: Vrátit se po měsíci na 100 % je téměř nemožné, ale nebude nám nic chybět

Publikováno

dne

Ivan Rakitič se v karanténě vyjádřil pro oficiální klubovou televizi Barca TV k současnému dění a pohovořil, jak tráví čas doma. Zmínil také, kdo mu v tomto období nejvíce schází, s kým nejčastěji hovoří v týmu a kdo podle něj může špatně snášet izolaci od dalších hráčů. Rozhovor vedla na dálku moderátorka kanálu Georgina Légerová.

http://gty.im/1211018539

Jak snášíš karanténu?

Snažím se to brát s úsměvem. S mou ženou a dvěma dcerami jsme doma jenom čtyři. Od pondělí do pátku si holky dělají úkoly, ale musíte stát při nich a zastupovat učitele.

Jak vypadá tvůj den?

Ti z nás, kteří mají děti, mají závazek vůči rutině. Vstáváme v osm, posnídáme, děláme úkoly po internetu, trošku si s dcerami i pohrajeme, zasmějeme se a snažíme se trávit den jak nejlépe to jde.

Pořád trénuješ?

Mám to štěstí, že mám doma posilovnu a má žena ráda cvičí. Chodí zde i holky, je to skoro taková herna. Někdy cvičíme ráno, jindy večer. Tak často jsem v posilovně byl hodně zřídka.

Jak se udržuješ v kontaktu se specialisty na fyzickou přípravu?

Denně jsem v kontaktu s Antoniem, což je můj trenér. Dělám rutinní cviky a pokud je potřeba zamakat, udělám to. Antonio vše sleduje a posílá mi, co mám dělat.

A co se výživy týče?

Od toho, co jsme dělali v Ciutat Esportiva (tréninkový komplex Barcelony ve čtvrti Sant Joan Despí, pozn. přek.) se to moc nezměnilo. Já i má žena rádi vaříme a nyní po ukončení interview budeme péct banánový dort, o který si řekla naše dcera.

Věděl jsi, že jsi krůček od odehrání 300. zápasu v barvách Barcelony, který byl na programu před přerušením LaLigy?

V tomto případě musím tento zápas odehrát. (smích) Věděl jsem, že jsem blízko, ale nevěděl, že už jen o jeden zápas. Chci se proto vrátit, musím to jedno utkání sehrát.

Co ti chybí nejvíce?

Být s lidmi, ta rutina, odvážení mých dcer do školy … a rovněž mi schází fotbal, ale především blízkost ostatních lidí.

Jak jsi zareagoval, když ti řekli, že máš jet domů?

Nebyl jsem překvapen. Když jsme byli v Neapoli, ve Španělsku se o tom hodně mluvilo a jednomu z našich doktorů jsem říkal, že to takto neskončí. Tohle je to nejlepší, co se mohlo nyní udělat. Rád bych si zašel na procházku po ulici, ale není to nezbytné. Musíte být zticha, což nemám rád, ale je to zapotřebí a důležité.

Jak se změní celá situace po prodloužení karantény o patnáct dní?

Jak jsem říkal, kontakt s odborníky na fyzickou přípravu je každodenní a tak jsme si to i představovali. Víme, co máme dělat. Jedním z bodů je nyní dělat o něco více cviků s gumou. Je třeba to přijmout s úsměvem.

Jak si představuješ návrat do normálu?

V první řadě bude velmi divné vidět všechny v Ciutat Esportiva a znovu hrát. Doufám, že se vrátím v nejlepší možné kondici. Samozřejmě jsme přišli o nějaký ten adrenalin. Pracovat s týmem a s míčem je odlišné od toho cvičit doma. Je téměř nemožné se po měsíci vrátit ve stoprocentní formě, ale nebude nám nic chybět.

Jak trávíš většinu času se svými dcerami?

Sleduji s nimi televizi, YouTube, hodně tanců, zumbu a téměř 24 hodin denně posloucháme Shakiru, přičemž se učíme tančit. Až doteď nebyla žádná hádka. Dokud je energie a úsměv, všechno je v pořádku.

Jak vypadají vztahy s lidmi zvenčí?

Každý den a skoro co hodinu kontaktujeme přítele nebo rodinného člena. Obzvláště pak má žena své rodiče a sestru, kteří jsou v Seville. Chceme mít co nejlepší vztahy.

A dcery?

Vysvětlili jsme jim, že malé děti nyní nemohou chodit po ulici a trávíme čas na zahradě se psy. Nemáme s nimi žádný problém, zvládají to velmi dobře. Musíte jim dát něco na hraní, aby se nenudily, protože jsou plné energie.

Vyšel jsi do obchodu nebo z nějakého jiného důvodu?

Ne, šel jsem pouze vynést smetí a to bylo jediných 50 metrů, které jsem byl venku. Jak jsme se vrátili z Neapole, udělali jsme si velký nákup, jelikož jsem věděl, co přijde.

Doporuč nějaký film na sledování.

Teď jsem s dcerami viděl hodně od Disneyho, ale nejvíce se mi líbil snímek ‚Mia a bílý lev‘, který jsem viděl několikrát. Dívám se na filmy, které vybírají holky.

A seriál?

Spíše jsem na filmy, ale finišuji sledování ‚El Ganador‘, který pojednává o životu Nickyho Jama (latinský umělec, pozn. přek.).

Kniha?

Má žena mi doporučila ‚Zákon přitažlivosti‘ a hodně se mi líbila.

Co spolu hrajete?

Hrajeme na schovávanou a holky mezi sebou. A mou starší dceru začíná čím dál tím více zajímat tenis.

S kterým přítelem hovoříš nejčastěji?

S ter Stegenem.

Co je nejlepší věcí na tom, být doma?

Rodina.

Který hráč bydlí nejblíže od tebe?

Messi.

Jaké je tvé oblíbené místo v domě?

Teď posilovna.

Jak se držíš v izolaci na škále od 0 do 10?

10.

Kdo se podle tebe izoluje nejhůře?

Arturo Vidal.

A nejlépe?

Ter Stegen.

Jak by ses chtěl rozloučit?

Posílám velký pozdrav policii a zdravotnickým profesionálům, kteří ze sebe v těchto dnech vydávají vše. Rád bych jim poděkoval, mají mé plné uznání.

Reklama

Fotbal

Sergio Ramos: Messi je tím nejlepším, co fotbal kdy vyprodukoval

Sergio Ramos v rozhovoru pro klubový kanál PSG nešetřil chválou na svého spoluhráče Lionela Messiho. A to tak, že jej poměrně překvapivě označil za nejlepší produkt ve fotbalové historii.

Publikováno

dne

Od

Sergio Ramos v rozhovoru pro klubový kanál PSG nešetřil chválou na svého spoluhráče Lionela Messiho. A to tak, že jej poměrně překvapivě označil za nejlepší produkt ve fotbalové historii.

Sergio Ramos s Lionelem Messim do PSG přišli ve stejnou dobu. Oběma hráčům bývalé kluby odmítly prodloužit kontrakt, a tak v létě 2021 oba odešli do Francie.

Doposud byli na hřišti pouze rivaly, nyní měli spolupracovat v jednom týmu. O tom, že to nepůjde snadno svědčila i událost z minulého léta, kdy měli mezi sebou při tréninku rozmíšku.

Zdá se, že všechny křivdy jsou zažehnány a oba hráči spolu vycházejí skvěle. O dobrých vztazích svědčí také nedávný rozhovor Sergia Ramose pro klubový kanál PSG. V něm španělský stoper Messiho výrazně vychválil.

„Trpěl jsem několik let, když jsem hrál proti Leo Messimu. Teď si ho můžu naplno užívat,“ uvedl Ramos s odkazem, že hlídat Messiho v zápasech El Clásica bylo mnohdy nemožné.

„Messi je tím nejlepším, co fotbal kdy vyprodukoval,“ dodal pak celkem překvapivě španělský fotbalista.

Toto prohlášení se určitě nebude líbit zejména fanouškům Realu Madrid. Ti stále vzpomínají na angažmá Cristiana Ronalda ve španělském hlavním městě a nedají na něj dopustit. Ramose také vnímají jako určitý symbol rivality mezi Realem a Barcelonou.

Teď jejich miláček chválí a označuje legendu Barcelony za nejlepšího hráče historie. I když už vztahy mezi španělskými kluby nejsou tak napjaté jako za dob Josého Mourinha, příznivce Realu tento rozhovor i tak nepotěší.

Zatímco Messi nastupuje v PSG a stále předvádí výborné výkony, Cristiano Ronaldo se v sedmatřiceti letech rozhodl odejít do Al Nassr v Saúdské Arábii. Není vyloučené, že zde také ukončí kariéru.

Zdroj: Goal, Tribuna, PSG

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

S trenérem jsme rozebrali momentální situaci. Budu se chtít malými kroky přiblížit k filozofii Slavie, řekl Tomič

Zatím poslední posilou pražské Slavie se stal slovenský pravý bek Michal Tomič. Fotbalista Slovácka se nicméně v Edenu nezdrží, obratem míří do Mladé Boleslavi. Klubovému webu nicméně sdělil své pocity po příchodu.

Publikováno

dne

Zatím poslední posilou pražské Slavie se stal slovenský pravý bek Michal Tomič. Fotbalista Slovácka se nicméně v Edenu nezdrží, obratem míří do Mladé Boleslavi. Klubovému webu nicméně sdělil své pocity po příchodu.

Michalu Tomičovi v létě končila na Slovácku smlouva a k jejímu prodloužení se neměl. I proto v klubu jasně deklarovali, že nemůže počítat s tím, že by na jaře nastupoval.

Toto chování bylo kritizováno, nakonec k němu ale nebude muset dojít. Slovácko totiž dostalo nabídku pěti milionů korun, které s radostí přijalo.

Slovenský bek se tak stal hráčem Slavie, kde bude mít vskutku vysokou konkurenci. „Pocity jsou určitě fantastické. Slavia je největší klub v Čechách, jsem velmi rád, že projevila zájem o to, abych tu mohl být.

Jsem za to velmi vděčný,“ řekl v rozhovoru pro klubový web nový hráč Slavie. V ní se nicméně dlouho neohřeje, obratem byl totiž poslán na hostování do Mladé Boleslavi.

„S trenérem jsem volal a rozebrali jsme momentální situaci i co bude. Budu se chtít malými kroky přiblížit k filozofii Slavie.

Bavil jsem se o tom i s Vencou Jurečkou, vím, že je to o něčem jiném než na Slovácku. Postupnými kroky se chci dostat k tomu, abych mohl Slavii pomoct a odehrát zápasy,“ dodal.

Tento krok sešívaných zřejmě příliš nepotěší pražskou Spartu. Ta totiž do klubu poslala na hostování beka Martina Suchomela, kterého vytíženost se tímto bezpochyby sníží.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Real Madrid odmítl podpis Cancela. Nebude svého rozhodnutí litovat?

Real Madrid nebyl v lednovém přestupovém období aktivní, když si sice zajistil služby mladíka Frana Garcíi, ale přestup se uskuteční až v létě. Bílému baletu tak byl nabídnut také Joao Cancelo, jenže ten ho odmítl. Otázkou zůstává, zda nebude svého rozhodnutí litovat.

Publikováno

dne

Real Madrid nebyl v lednovém přestupovém období aktivní, když si sice zajistil služby mladíka Frana Garcíi, ale přestup se uskuteční až v létě. Bílému baletu byl nabídnut také Joao Cancelo, jenže portugalského beka odmítl. Otázkou zůstává, zda nebude svého rozhodnutí litovat.

Carlo Ancelotti se v současné sezóně musí potýkat s početnou marodkou, která mu v kombinaci s velice nabitým programem dělá vrásky na čele. Královský klub se v rámci probíhajícího ročníku účastní šesti různých soutěží.

Ihned zkraje sezóny zasáhl úspěšně do boje o evropský Superpohár, v němž porazil Frankfurt. V rámci španělského Superpoháru odehrál v Saúdské Arábii další dvě utkání a zanedlouho čeká klub další přesun do Maroka na probíhající Mistrovství světa klubů.

Stále ještě bojuje v domácím poháru, Lize mistrů a španělské nejvyšší soutěži, kde musí dohánět pěti bodovou ztrátu na vedoucí Barcelonu. Ani zde nehrozí oddych.

Realu Madrid neulehčuje situaci ani častá marodka fotbalistů. Delší dobu chyběl Auriélien Tchouaméni a stále chybí David Alaba a Lucas Vázquez. V nedávné době vypadl na dva měsíce i Ferland Mendy a tak na pozici levého obránce zaskakuje Eduardo Camavinga.

Ve včerejším utkání proti Valencii museli z důvodu zranění střídat i Karim Benzema a Éder Miliato.

Žádné posily

Vedení Realu Madrid sdělilo Ancelottimu, že si musí poradit se současným stavem mužstva. Ten se měl v průběhu ledna dožadovat doplnění kádru, ale požadavek byl smeten ze stolu.

Podle Fabrizia Romana byl Bílému baletu nabídnut právě Cancelo. Ten ho však odmítl. Nabízí se otázka, zda to bylo správné rozhodnutí. Ani zdravotní stav Daniho Carvajala totiž není úplně stoprocentní. Během včerejšího utkání se sice vrátil po zranění, ale to mu v aktuálním ročníku úplně neslouží.

Real Madrid by s případným příchodem na hostování bez nutnosti odkupu nic neriskoval a mohlo se tak jednat o více než kvalitní doplnění týmu. Klubu nezbývá než doufat, že rozhodnutí bylo správné.

Zdroj: Fabrizio Romano, Twitter

Pokračovat ve čtení

Oblíbené